Aktiviranje zavorne luči s prednjo zavoro-CTX

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Aktiviranje zavorne luči s prednjo zavoro-CTX

Odgovor Napisal/-a DeV »

Zanima me, ali mi ve kdo razložit kaj bi moral naredit, da bi aktiviral zavorno luč tudi s prednjo zavoro (Tomos CTX)? Za zadnjo zavoro vem, da je eno stikalo, ki se aktivira ko stopiš na zadnjo zavoro, za sprednjo pa nimam pojma kaj je potrebno priključit, da bo delovalo.. Upam, da mi bo kdo vedo razložit :)

Hvala ;)
charadek
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: To Avg 23, 2011 11:10 am
Kraj: Paka

Re: Aktiviranje zavorne luči s prednjo zavoro-CTX

Odgovor Napisal/-a charadek »

Isto rabiš met na ročki za zavoro stikalo (nevem a jo orginal ima) na stikalo pa vežeš žico za + ali - tako da jo prekineš, oz. ko stisneš ročko da je tokokrog sklenjen. Upam da sm ti pomagu kaj, če ne ti bojo pa še razložli..
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Aktiviranje zavorne luči s prednjo zavoro-CTX

Odgovor Napisal/-a brrm »

zakaj bi pa zavirau z sprednjo? upam da se zavedaš da te lahk spodnese. Drugače se pa zavira z sprednjo in zadnjo hkrati ;)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Aktiviranje zavorne luči s prednjo zavoro-CTX

Odgovor Napisal/-a DeV »

brrm napisal/-a:zakaj bi pa zavirau z sprednjo? upam da se zavedaš da te lahk spodnese. Drugače se pa zavira z sprednjo in zadnjo hkrati ;)
skoraj vedno zaviram s prednjo :) disk lepo prime, pri apn pa ostalih mopedih, ki imajo bobne je pa bolj rizično ja, ker te lahko hitro spodnese..
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Aktiviranje zavorne luči s prednjo zavoro-CTX

Odgovor Napisal/-a DeV »

charadek napisal/-a:Isto rabiš met na ročki za zavoro stikalo (nevem a jo orginal ima) na stikalo pa vežeš žico za + ali - tako da jo prekineš, oz. ko stisneš ročko da je tokokrog sklenjen. Upam da sm ti pomagu kaj, če ne ti bojo pa še razložli..
hmm ziher? nevem kje bi lahko namesto tisti del.. upam, da mi bo kdo vedo še bolj podrobno razložit ali pa še najboljše iz izkušenj :) sem bral v enem članku, da je to serijsko ctx mel..
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Aktiviranje zavorne luči s prednjo zavoro-CTX

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Na ročki pride luknja z navojem za to stikalo, na notranji strani (proti križu). Glede vezave poglej kakšno električno shemo.
Pa še glede zaviranja s sprednjo zavoro: razmerje zaviranja (naj bi bilo) 70% spredaj, 30% zadaj. Po mojem pri ctx-u to še kar velja ;) .
Lp, Maks
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Aktiviranje zavorne luči s prednjo zavoro-CTX

Odgovor Napisal/-a DeV »

maxbond1995 napisal/-a:Na ročki pride luknja z navojem za to stikalo, na notranji strani (proti križu). Glede vezave poglej kakšno električno shemo.
Pa še glede zaviranja s sprednjo zavoro: razmerje zaviranja (naj bi bilo) 70% spredaj, 30% zadaj. Po mojem pri ctx-u to še kar velja ;) .
bom mogo to pogledat :) nevem kako zgleda stikalo, ali je isto kot za zadnjo zavoro ali ne.. se strinjam glede zaviranja ;)
charadek
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: To Avg 23, 2011 11:10 am
Kraj: Paka

Re: Aktiviranje zavorne luči s prednjo zavoro-CTX

Odgovor Napisal/-a charadek »

Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Aktiviranje zavorne luči s prednjo zavoro-CTX

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Najbolj pametno je da zaviraš z zadnjo in s prednjo samo pomagaš zadnji, če ne si lahk takoj ob kakšen zob... :D
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Aktiviranje zavorne luči s prednjo zavoro-CTX

Odgovor Napisal/-a golnar »

hm, ne, vedno se zavira s sprednjo in si z zadnjo samo malo pomaga... sem se veliko prevozil samo z eno ali drugo, in različnimi kombinacijami oprijema. če se hočeš varno peljat rabiš močno prednjo in je zadnja samo malo v pomoč. seveda pa če gre moped tistih 50 ali 60 to ni tako pomembno, je že švoh bremza dovolj...
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Odgovori