Cilinder Puša

Predelave pogonske sile mopeda
poštar inc.
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Če Dec 30, 2010 11:06 am

Re: Cilinder Puša

Odgovor Napisal/-a poštar inc. »

mene samo zanima iz kakšnega materiala boš delal pušo ker to ne verjamem da bo delalo zaradi različnega temperaturnega raztezanja materialov če ti to uspe svaka čast ti bom priskrbel delo ;D
ElfeK
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: To Apr 20, 2010 8:13 pm
Kraj: Poljčane

Re: Cilinder Puša

Odgovor Napisal/-a ElfeK »

poštar inc. napisal/-a:mene samo zanima iz kakšnega materiala boš delal pušo ker to ne verjamem da bo delalo zaradi različnega temperaturnega raztezanja materialov če ti to uspe svaka čast ti bom priskrbel delo ;D
temparatikni raztezek barvnih kovin je večji od preostalih oplemenitenih pa tudi neoplemenitenih kovin, najbol pomemben je tukaj prenos toplote in ne toliko raztezki kovin,čeprav je posledično pomemben zaradi prenosa temparature mu morama pač zagotovit čim manjše odstopanje pri merah.
poštar inc.
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Če Dec 30, 2010 11:06 am

Re: Cilinder Puša

Odgovor Napisal/-a poštar inc. »

ElfeK napisal/-a:
poštar inc. napisal/-a:mene samo zanima iz kakšnega materiala boš delal pušo ker to ne verjamem da bo delalo zaradi različnega temperaturnega raztezanja materialov če ti to uspe svaka čast ti bom priskrbel delo ;D
temparatikni raztezek barvnih kovin je večji od preostalih oplemenitenih pa tudi neoplemenitenih kovin, najbol pomemben je tukaj prenos toplote in ne toliko raztezki kovin,čeprav je posledično pomemben zaradi prenosa temparature mu morama pač zagotovit čim manjše odstopanje pri merah.
še vedno ne razumem kako boš uskladil temperaturno raztezanje med pušo in cilindrom...po moji logiki to ni mogoče ozirama še nisem videl gus cilindra z pušo ne da bi cilinder počil
ElfeK
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: To Apr 20, 2010 8:13 pm
Kraj: Poljčane

Re: Cilinder Puša

Odgovor Napisal/-a ElfeK »

poštar inc. napisal/-a:
ElfeK napisal/-a:
poštar inc. napisal/-a:mene samo zanima iz kakšnega materiala boš delal pušo ker to ne verjamem da bo delalo zaradi različnega temperaturnega raztezanja materialov če ti to uspe svaka čast ti bom priskrbel delo ;D
temparatikni raztezek barvnih kovin je večji od preostalih oplemenitenih pa tudi neoplemenitenih kovin, najbol pomemben je tukaj prenos toplote in ne toliko raztezki kovin,čeprav je posledično pomemben zaradi prenosa temparature mu morama pač zagotovit čim manjše odstopanje pri merah.
še vedno ne razumem kako boš uskladil temperaturno raztezanje med pušo in cilindrom...po moji logiki to ni mogoče ozirama še nisem videl gus cilindra z pušo ne da bi cilinder počil
samo se bo uskladilo >ker bota materjala enka> "čim manjše odstopanje pri merah"
Zaradi fine obdelave in visokih toleranc puša nebo pasala v cilinder zoto
pri montaži puše se puša odhladi v tekočem kisiku, cilinder bomo pa v peči segreli
ko se bo pa to 1x ohladilo pa nebo možno več razstavit.puša pa pride se z drugim načinom fiksirana.
in ko bo tole delovalo in se bo puša segrela malce prej kakor hitro se pa bo segrela pa se bo širila in takoj
nastane prenos toplote..........
poštar inc.
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Če Dec 30, 2010 11:06 am

Re: Cilinder Puša

Odgovor Napisal/-a poštar inc. »

teorija je eno praksa pa zopet drugo upam da ti uspe in če bo delovalo boš imel iz moje strani kr nekaj za delat ti bom priskrbel par cilindrov na katerih bi imel deljeni izpušni kanal
ojo
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Nov 05, 2010 12:56 pm

Re: Cilinder Puša

Odgovor Napisal/-a ojo »

Sam imam specjalko narejeno na ta način in ni nobenega problema nič ne poka. Prečka na izpušni normalno drži. Motor dela odlično.
ojo
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Nov 05, 2010 12:56 pm

Re: Cilinder Puša

Odgovor Napisal/-a ojo »

Imam razstavljen motor pa sm reku, da malo poslikam in dam gor če vam je kaj v pomoč.
To je cilinder od BT-ja z pušo.
Priponke
24022012360.jpg
ojo
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Nov 05, 2010 12:56 pm

Re: Cilinder Puša

Odgovor Napisal/-a ojo »

=)
Priponke
24022012357.jpg
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Cilinder Puša

Odgovor Napisal/-a golnar »

ojo, tole je pa zelo zanimiva zadeva. kako dolga pa je pregradna stena? samo toliko kolikor je debelina puše, ali je še kaj dovarjeno ali kako drugače rešeno?
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: Cilinder Puša

Odgovor Napisal/-a dolinar »

ojo napisal/-a:Imam razstavljen motor pa sm reku, da malo poslikam in dam gor če vam je kaj v pomoč.
To je cilinder od BT-ja z pušo.
noro, dej predstavi projekt :)
Janim8 počivaj v miru.
Odgovori