Kolicina olja

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Kolicina olja

Odgovor Napisal/-a filius »

gasper mahkota napisal/-a:Pa ko meriš nivo olja v menjalniku, mopeda nikoli ne smeš met na stranski tački(če jo ima), ampak mora lepo naravnost stat (to ne velja le za mopede, ampak za vse motorje), le tako odčitaš realni nivo olja ;). Pri merjenju nivoja olja je nalažje, če ti nekdo drži motor(naravnost), ti pa odčitaš nivo na šipki.
Zakaj potem meni v original ctx navodilih piše, da naj motor stoji na tački, ko odčitavam nivo olja? :/
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Kolicina olja

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Ja stric je men reku, da so v Trzinu na Honda servisu zmerom tko delal kakor sem zgoraj omenil. :? Sam če ti u navodilih tako piše, pol bi se jst rajš navodil držu. V tem primeru gre potem kakšne 1/2 deci več not, kar je bolš, kakor za tolk pramal (no odvisno kolk je nagnjen, ko na tački stoji).
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Kolicina olja

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

400ccm olja mora bit notr
zdej pa zmjrt kako je treba gledat al na tački al naravnost :D
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: Kolicina olja

Odgovor Napisal/-a z@n »

Ja motor more bit itak naravnost sej to je logično, tut na štendru ga ni fajn met ker lohk naprej visi in spet ne kaže pravilno, nevem zakaj pa tko piše v navodilih :? nvem no js delam na honda servisu v trzinu pa smo še vedno tko delal...
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Kolicina olja

Odgovor Napisal/-a filius »

Sj dejansko če logično pomislimo kaj bo pa narobe če bo preveč olja no3? Sam sem ga dostikrat mel več kot je predpisano, pa nisem imel nikoli nobenih težav :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
mitjalikar14
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 6:25 pm
Kraj: Idrija

Re: Kolicina olja

Odgovor Napisal/-a mitjalikar14 »

Zanima me koliko olja gre v mašino TOMOS A3 ?? in katero olje je najbolj priporočeno za automatski menjalnik..(ZANIMA ME PRIBLJIŽNA KOLIČINA OLJA)...ker se ne znajdem ker nima nobene merice za odčitavanje...Lp Mitja... PROSIM ZA ODGOVOR
gasa do pleha!
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Kolicina olja

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

ATF olje, dobiš ga na vsaki pumpi. Naliješ dokler ne priteče ven iz ta srednjega šraufa na desnem bloki...
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Uporabniški avatar
mitjalikar14
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 6:25 pm
Kraj: Idrija

Re: Kolicina olja

Odgovor Napisal/-a mitjalikar14 »

DeFacto napisal/-a:ATF olje, dobiš ga na vsaki pumpi. Naliješ dokler ne priteče ven iz ta srednjega šraufa na desnem bloki...
Najlepša hvala :) Lp
gasa do pleha!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Kolicina olja

Odgovor Napisal/-a macula »

drugo vprašanje je še ko palčko potegneš ven, jo obrišeš, potem ko jo daš notri, ali jo zabiješ do konca ali samo tako da se nasloni na blok, sepravi, da jo daš tist centimeter manj, ker tako je pri motorjih, kjer ima palčka ponavadi navoj.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Kolicina olja

Odgovor Napisal/-a filius »

Js jo dam zmer do konca no3, pa motor mam na tački, vsaj tako je v original CTX navodilih pisal, da mora bit motor na tački ko preverjaš olje. Drugače pa tut če bo mal več olja no3 nebo čist nč narobe. Bl jeba zna bit, če ga je premalo.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori