Tomos Colibri AON 72

Predstavite nam svojo starino
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos Colibri AON 72

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Čudovit moped, izjemne slike ga še pa polepšajo... ;)
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Uporabniški avatar
Grizli18
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Avg 17, 2011 11:34 pm

Re: Tomos Colibri AON 72

Odgovor Napisal/-a Grizli18 »

No končno po več kot mesecu dni odkar je moped vozen, sem naposled le uredil use potrebne papirje in moped registriral!!! :D. Lahko vam povem da oldtimerji ki nimajo več kot 49CCm, ne dobijo ob registraciji famozne velike tablice kot nekateri govorijo, ampak navadno moped tablico !
Sedaj ko vidim kaj vse je potrebno da ugodiš tej naši mali državici in ji priskrbiš vse možne papirje da ga spraviš enga takega tomosa na cesto??????? Me kar srat prime.
vorsprung durch technik
MeSkO__
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Jun 12, 2011 7:03 pm
Kraj: Mezgovci ob Pesnici

Re: Tomos Colibri AON 72

Odgovor Napisal/-a MeSkO__ »

Grizli18 napisal/-a:No končno po več kot mesecu dni odkar je moped vozen, sem naposled le uredil use potrebne papirje in moped registriral!!! :D. Lahko vam povem da oldtimerji ki nimajo več kot 49CCm, ne dobijo ob registraciji famozne velike tablice kot nekateri govorijo, ampak navadno moped tablico !
Sedaj ko vidim kaj vse je potrebno da ugodiš tej naši mali državici in ji priskrbiš vse možne papirje da ga spraviš enga takega tomosa na cesto??????? Me kar srat prime.
Jaz sem mojega t-12 1968 registriral 19.9.2011 in sem dobil veliko tablico. Dela je s tem ja. Veliko varnih kilometrov z AON--om.

lp
Uporabniški avatar
Grizli18
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Avg 17, 2011 11:34 pm

Re: Tomos Colibri AON 72

Odgovor Napisal/-a Grizli18 »

Res si dobil ta veliko? a T-12 je 49ccm se mi zdi, popravit ga in spravit skupaj je šala mala, pol ko pa papirje urejaš pa bi najraje tank imel :D
vorsprung durch technik
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Tomos Colibri AON 72

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Grizli18 napisal/-a:No končno po več kot mesecu dni odkar je moped vozen, sem naposled le uredil use potrebne papirje in moped registriral!!! :D. Lahko vam povem da oldtimerji ki nimajo več kot 49CCm, ne dobijo ob registraciji famozne velike tablice kot nekateri govorijo, ampak navadno moped tablico !
Sedaj ko vidim kaj vse je potrebno da ugodiš tej naši mali državici in ji priskrbiš vse možne papirje da ga spraviš enga takega tomosa na cesto??????? Me kar srat prime.
ce ga bi registriral kot oldtimerja bi dobu tablico plave barve po novem ce se ne motim pa to itak da majo motorji do 49ccm male tablce...
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Tomos Colibri AON 72

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

Grizli18 napisal/-a:No končno po več kot mesecu dni odkar je moped vozen, sem naposled le uredil use potrebne papirje in moped registriral!!! :D. Lahko vam povem da oldtimerji ki nimajo več kot 49CCm, ne dobijo ob registraciji famozne velike tablice kot nekateri govorijo, ampak navadno moped tablico !
Sedaj ko vidim kaj vse je potrebno da ugodiš tej naši mali državici in ji priskrbiš vse možne papirje da ga spraviš enga takega tomosa na cesto??????? Me kar srat prime.
bi lahko na hitro napisal katere dokumente si vse rabu, al pa če prilepiš kakšen link kjer je to že napisano?
hvala!
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
MeSkO__
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Jun 12, 2011 7:03 pm
Kraj: Mezgovci ob Pesnici

Re: Tomos Colibri AON 72

Odgovor Napisal/-a MeSkO__ »

Grizli18 napisal/-a:Res si dobil ta veliko? a T-12 je 49ccm se mi zdi, popravit ga in spravit skupaj je šala mala, pol ko pa papirje urejaš pa bi najraje tank imel :D
dobil veliko. Ja t-12 je 49ccm in 3kw. Motorno kolo...
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos Colibri AON 72

Odgovor Napisal/-a macula »

Taveliko TABLO dobiš za elektronika, CTX-a, dobit bi jo mogu tut za BT-ja, Juniorja itd. ker je vse to nad 3KM oz tiste 2.1KW.
pa če je trobrzinc T12 60ccm bi po pravilih tut moral dobit taveliko.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
brincelj
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Mar 15, 2011 9:39 am
Kraj: Senovo

Re: Tomos Colibri AON 72

Odgovor Napisal/-a brincelj »

jerry napisal/-a:Zamenjati pa jih bodo morali vsi ko imajo vozila registrirana na starodobnik.Novo bo tudi to, da se boš lahko peljal samo dvakrat na teden ali na srečanjih - organizirane prireditve.Tako, da premisli.Lahko pa da nebo tako hudo, ampak v naši lepi deželi nikoli ne veš kaj se bodo spomnili.Je pa tvoj motor zelo lep primerek starodobnika.Zdaj lahko vidi prejšnji lastnik, da mladi nismo tako "zaendrek" in znamo ceniti in čuvati dediščino.

lp
Res je, nikoli ne veš kako in kaj se zgodi tu pri nas; najprej pripravijo nekaj polovičnega, da se narod "natakne", nato pa "hopa" po njih! Drugače me pa velika tablica sploh ne moti. Še boljše izpade relativno majhen motor, ki ima ta-veliko tablico - se takoj vidi da ne spada v ta čas!

Drugače pa: lep (ravno ne-preveč-sterilen) motor in lepe fotke, ki se mu lepo podajo! Še posebej ta srednja.
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Tomos Colibri AON 72

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

brincelj napisal/-a:
jerry napisal/-a:Zamenjati pa jih bodo morali vsi ko imajo vozila registrirana na starodobnik.Novo bo tudi to, da se boš lahko peljal samo dvakrat na teden ali na srečanjih - organizirane prireditve.Tako, da premisli.Lahko pa da nebo tako hudo, ampak v naši lepi deželi nikoli ne veš kaj se bodo spomnili.Je pa tvoj motor zelo lep primerek starodobnika.Zdaj lahko vidi prejšnji lastnik, da mladi nismo tako "zaendrek" in znamo ceniti in čuvati dediščino.

lp
Res je, nikoli ne veš kako in kaj se zgodi tu pri nas; najprej pripravijo nekaj polovičnega, da se narod "natakne", nato pa "hopa" po njih! Drugače me pa velika tablica sploh ne moti. Še boljše izpade relativno majhen motor, ki ima ta-veliko tablico - se takoj vidi da ne spada v ta čas!

Drugače pa: lep (ravno ne-preveč-sterilen) motor in lepe fotke, ki se mu lepo podajo! Še posebej ta srednja.
prednost velike tablice je tudi v temu da te policaji ne gledajo prevec...scim mas tamao tablco mislijo da si ksn ki je odblokiral motor itd itd in tkoj zacnejo tezit
Odgovori