Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
pupi13
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:50 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a pupi13 »

mam šterko letnik 2008 ki ma aluminjast cilinder pa mi je cist zrjaveu dej bi pa rad dol to rjo odstranil pa me zanima ali lahko s šmergl paperjem zbrusim tolk da se bo svetilo al bom kej unicu s tem??

upam da ni prevec butasto vprasanje samo raje vprasam kakor da je potem kaj narobe:P
Bejž hudič baba gre!!!
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a dolinar »

pupi13 napisal/-a:mam šterko letnik 2008 ki ma aluminjast cilinder pa mi je cist zrjaveu dej bi pa rad dol to rjo odstranil pa me zanima ali lahko s šmergl paperjem zbrusim tolk da se bo svetilo al bom kej unicu s tem??

upam da ni prevec butasto vprasanje samo raje vprasam kakor da je potem kaj narobe:P

kk lohka alu zarjavi :shock:
Janim8 počivaj v miru.
pupi13
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:50 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a pupi13 »

sm jo od enga k je iz bloka in mu je skos na dzju stala(pa vozu se je z njo u sluzbo polet in pozim) uglavnem je rjau ceu

http://www.shrani.si/?14/yd/3NxjtB4s/ba ... rke-20.jpg

evo kle vids kok je tut frgazer rjau pa cilinder je tut orng ceprou na sliki se ne zgleda tolk :S
Bejž hudič baba gre!!!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

pupi13 napisal/-a:sm jo od enga k je iz bloka in mu je skos na dzju stala(pa vozu se je z njo u sluzbo polet in pozim) uglavnem je rjau ceu

http://www.shrani.si/?14/yd/3NxjtB4s/ba ... rke-20.jpg

evo kle vids kok je tut frgazer rjau pa cilinder je tut orng ceprou na sliki se ne zgleda tolk :S
eh to je površinska rja ... meglio za maščobo pa našpricaš pa spereš na šlauf al pa neki ... pol pa posušiš pa z wd-40 al pa neko maščobo našpricaš malo, da ga zaščitiš pred rjo... drugač pa tut sam z wd bi šlo dol sam bi mogu drgnt ...
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a koroman »

pupi13 napisal/-a:mam šterko letnik 2008 ki ma aluminjast cilinder pa mi je cist zrjaveu dej bi pa rad dol to rjo odstranil pa me zanima ali lahko s šmergl paperjem zbrusim tolk da se bo svetilo al bom kej unicu s tem??

upam da ni prevec butasto vprasanje samo raje vprasam kakor da je potem kaj narobe:P
aluminij ne rjavi! nikoli! je pa res da oksidira. ampak to na sliki je samo zažrta umazanija
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
ElfeK
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: To Apr 20, 2010 8:13 pm
Kraj: Poljčane

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a ElfeK »

od kot se meri dolzina bata na vsisni strani ? iz vrha bata na centru radiusa ali na začerku radiusa ? :?
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a golnar »

od roba do roba
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
pedi_medi
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Avg 08, 2010 9:29 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a pedi_medi »

Zdravo!
Imam 6-ko letnik 82 in sicer malo predelana, gor pa je original bing frgazer, le da je prevrtan.(14/14)
Uglaunm ta ferg mi skoz zejbava k se plovc stalno zatika, in sm razmislu da bi kupu ksn drug ferg( dellorto sha 16/16, al pa kej manjsiga tok da se pase gor.) Zdej kar me zanima je: Kolk bo motor iz vecjim ferg-om popiu (to mi je dost pomembn ker ga mam namrec za vsakdanjo uporabo, ) pol pa ce bo se tok bols pol iz nizkih vleku , iz temu bin-gom se je mogoce malnkost matru sploh 5...


Lep pozdrav! Grega
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

pije tok k mu daš (velikost dize) sam moraš pa nastavit vseen v kavno svečko ...pa nekaj pretirano tut ne bo pil z 16ko
;)
pedi_medi
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Avg 08, 2010 9:29 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a pedi_medi »

aljo69 napisal/-a:pije tok k mu daš (velikost dize) sam moraš pa nastavit vseen v kavno svečko ...pa nekaj pretirano tut ne bo pil z 16ko
;)
No sej lih varčn zdej tut ni biu , sam tok me zanima d ne bo pol razlika recmo tm 20km manj al pa kej podobnega ane:D
hvala za odg.
Odgovori