Racing 25, original veriga prekratka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Racing 25, original veriga prekratka

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Pozdrav!
Danes sem se mučil z menjavo zobnika in posledično tudi verige. Po menjavi zobnika pa se mi pojavi problem, da je veriga za en člen prekratka. Veriga je nova, namenjena modelu racing 45, vendar sem jaz na svojega racinga 25 dal manjši zobnik zadaj in bi nova original veriga za ta model morala pasat. Sprednja zobnika sta pri obeh modelih enaka (26 zob) zadnji zobnik po novem prav tako 26.
Kje sem sfalil stvar, da je veriga prekratka za en člen oz. kaj je potrebno nastavit da bo veriga ustrezala. Je nova in namenjena modelu racing 45.

Hvala za odgovore, sam ne vem kaj bi bilo narobe in sedaj tu pišem. Sicer pa je zato forum da si pomagamo med seboj 8-)

l.p. J
Uporabniški avatar
alen231
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: Ne Feb 27, 2011 5:31 pm

Re: Racing 25, original veriga prekratka

Odgovor Napisal/-a alen231 »

jerjer napisal/-a:Pozdrav!
Danes sem se mučil z menjavo zobnika in posledično tudi verige. Po menjavi zobnika pa se mi pojavi problem, da je veriga za en člen prekratka. Veriga je nova, namenjena modelu racing 45, vendar sem jaz na svojega racinga 25 dal manjši zobnik zadaj in bi nova original veriga za ta model morala pasat. Sprednja zobnika sta pri obeh modelih enaka (26 zob) zadnji zobnik po novem prav tako 26.
Kje sem sfalil stvar, da je veriga prekratka za en člen oz. kaj je potrebno nastavit da bo veriga ustrezala. Je nova in namenjena modelu racing 45.

Hvala za odgovore, sam ne vem kaj bi bilo narobe in sedaj tu pišem. Sicer pa je zato forum da si pomagamo med seboj 8-)

l.p. J


Kolo pomakni bolj naprej !! Jaz sem problem rešil tako :D
Last night I lay in bed looking up at the stars in the sky and I thought to myself, where the heck is the ceiling.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Racing 25, original veriga prekratka

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Ni tako enostavno rešljivo. Sem vse poizkusil in pomikanje kolesa naprej ni bilo potrebno, ker sem to že prej naredil.
Sicer sem verigo z muko spravil gor, edino me moti ker je zelo nategnjena in upam da se malo raztegne (napenjalec je nastavljen na min.).
Ali lahko kaj poškodujem gonilno gred, na kateri je prednji zobnik, ker je veriga tako nategnjena. Koliko običajno traja da se malo raztegne, da nebi obstajala nevarnost poškodbe.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Racing 25, original veriga prekratka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

po par prevoženih km bo že razstegnjena ;) samo v začetku vozi počasi dokler se ne razstegne
Uporabniški avatar
alen231
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: Ne Feb 27, 2011 5:31 pm

Re: Racing 25, original veriga prekratka

Odgovor Napisal/-a alen231 »

meni je tudi bila napeta zdaj je pa čisto vredu :)
Last night I lay in bed looking up at the stars in the sky and I thought to myself, where the heck is the ceiling.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Racing 25, original veriga prekratka

Odgovor Napisal/-a macula »

Napeta, da jo RAZTEGNEŠ???? :lol: :lol: :lol: :lol:
pol je lih še za v smeti..
Kupi si 1 člen v štacuni pa podalšaj pa bo. 2eura je mislim da.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Racing 25, original veriga prekratka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ma kaj na alpinotu je prijatu kupu novo verigo in je bla dobra se je lepo montjrala
po nekaj prevoženih kilometrih je bila že tko dolga da smo jo mogli skrajšat za 1člen
Uporabniški avatar
alen231
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: Ne Feb 27, 2011 5:31 pm

Re: Racing 25, original veriga prekratka

Odgovor Napisal/-a alen231 »

macula napisal/-a:Napeta, da jo RAZTEGNEŠ???? :lol: :lol: :lol: :lol:
pol je lih še za v smeti..
Kupi si 1 člen v štacuni pa podalšaj pa bo. 2eura je mislim da.
Pri meni ni problema veriga je čist vredu čeprav se je malo raztegnila
Last night I lay in bed looking up at the stars in the sky and I thought to myself, where the heck is the ceiling.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Racing 25, original veriga prekratka

Odgovor Napisal/-a macula »

ja pa ne da jo raztegneš ker maš našponano da se ti komaj kolo vrti :?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori