APN6S 87 ne ugasne na stikalu in hupa ne deluje

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
K.O.be
batzajla
Prispevkov: 39
Pridružen: To Jun 14, 2011 1:36 pm
Kraj: Brežice

APN6S 87 ne ugasne na stikalu in hupa ne deluje

Odgovor Napisal/-a K.O.be »

Imam 2 manjša problema:
Apn6s noče ugasnt z gumbom na stikalu (stikalo je novo) in tudi hupa mi ne deluje.
Prosim da mi date kakšne predloge kaj naj pogledam.

Lp
YouAreNotGoodAndYouAreNotBad.
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: APN6S 87 ne ugasne na stikalu in hupa ne deluje

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

K.O.be napisal/-a:Imam 2 manjša problema:
Apn6s noče ugasnt z gumbom na stikalu (stikalo je novo) in tudi hupa mi ne deluje.
Prosim da mi date kakšne predloge kaj naj pogledam.

Lp
kej narobe povezano? ni kontakta?
Uporabniški avatar
janim8
R.I.P.
Prispevkov: 910
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 8:46 am
Kraj: кσčєνנє ghetto 1330

Re: APN6S 87 ne ugasne na stikalu in hupa ne deluje

Odgovor Napisal/-a janim8 »

če je use prou zvezano do stikala so lahko vijaki na balanci od stikala prekratki in ni kontakta do mase da bi motor ugasnu... u oriignalu se vijaki lepo dotaknejo balance
hupa pa enako,vrjetno nekje ni kontakta ...za tvoj letnik (87)? imaš še vrjetno 6v štrom ? poglej da ni gor slučajno 12V hupa...
prodam razne dele za TOMOS! info: majerlejani@gmail.com

Če hočš met konje jih boš mogu futrat :)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN6S 87 ne ugasne na stikalu in hupa ne deluje

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

sigurno ti vijaki ne dotikajo balance
najbolje je da zaciniš še en kabl tja na tisti kontakt ki je povezan na šraufe in kabl potegneš nekam na grušt

za poizkus lahko nardiš tko da daš en kabl na šrauf na stikalu in na masso(nekam na železo na moped) in probaj če dela hupa
in če se motor ugasne
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: APN6S 87 ne ugasne na stikalu in hupa ne deluje

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Očitno so slabi kontakti (glede ugašanja), za hupo pa je možno tut da je zanič (se mi je že zgodilo)...
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
rdečapn6
kriva felna
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jun 10, 2010 8:07 pm

Re: APN6S 87 ne ugasne na stikalu in hupa ne deluje

Odgovor Napisal/-a rdečapn6 »

Imel sem enak problem,da ni ugasnil pa hupa ni delovala in ugotovil sem da so bili šravfi prekratki in se niso dotikali balance( kot je nekdo že zgoraj omenil) saj to pomeni da stikalo nima mase in zato ti nedeluje.
K.O.be
batzajla
Prispevkov: 39
Pridružen: To Jun 14, 2011 1:36 pm
Kraj: Brežice

Re: APN6S 87 ne ugasne na stikalu in hupa ne deluje

Odgovor Napisal/-a K.O.be »

Hvala vsem sam mislim da šraufi nebi smeli bit prekratki ker sem kupo novo stikalo pa sm jih dubo zraven. Možno pa da kej ni zvezano prav, sam sem zvezal isto ko je blo predno sem zamenjal stikalo, je pa res da tudi prej ni ugasnil in hupa ni delala( samo včasih če sem res imel srečo se je čisto malo slišala).

Lp
YouAreNotGoodAndYouAreNotBad.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN6S 87 ne ugasne na stikalu in hupa ne deluje

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

K.O.be napisal/-a:Hvala vsem sam mislim da šraufi nebi smeli bit prekratki ker sem kupo novo stikalo pa sm jih dubo zraven. Možno pa da kej ni zvezano prav, sam sem zvezal isto ko je blo predno sem zamenjal stikalo, je pa res da tudi prej ni ugasnil in hupa ni delala( samo včasih če sem res imel srečo se je čisto malo slišala).

Lp
ma dej ti en konc kabla na šrauf od stikala in drugi konc na grušt/balanco(kjer ni barve) pa prtisni za hupo in potem za ugasnt pa boš hitro vidu al so šraufi krivi al ne
pa a je krom balanca al barvana ?
K.O.be
batzajla
Prispevkov: 39
Pridružen: To Jun 14, 2011 1:36 pm
Kraj: Brežice

Re: APN6S 87 ne ugasne na stikalu in hupa ne deluje

Odgovor Napisal/-a K.O.be »

automatic_7 napisal/-a:
K.O.be napisal/-a:Hvala vsem sam mislim da šraufi nebi smeli bit prekratki ker sem kupo novo stikalo pa sm jih dubo zraven. Možno pa da kej ni zvezano prav, sam sem zvezal isto ko je blo predno sem zamenjal stikalo, je pa res da tudi prej ni ugasnil in hupa ni delala( samo včasih če sem res imel srečo se je čisto malo slišala).

Lp
ma dej ti en konc kabla na šrauf od stikala in drugi konc na grušt/balanco(kjer ni barve) pa prtisni za hupo in potem za ugasnt pa boš hitro vidu al so šraufi krivi al ne
pa a je krom balanca al barvana ?

Balanca je barvana, ampak tut prej ko je bla krom ni delalo. tak da bon en kabl potegnu na grušt. Upam da bo delalo. Hupa pa res možno da je crknla.

Lp
YouAreNotGoodAndYouAreNotBad.
Odgovori