APN4M 81' original/predelan

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a matijag »

Če so (bili) kromirani, so železni. Če so črni so plastični... :D
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 719
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Ja na prednjih vilicah so železni lončki. Bili so črni že ob nakupu, nevem če so bili kdaj kromani. :shock:
Nevem če bi bil primer za plastiko dober? :?
Mogoče pa še lončke s temelj in potem črno čez.
APN4M 83'
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a filius »

Berty napisal/-a:Ja na prednjih vilicah so železni lončki. Bili so črni že ob nakupu, nevem če so bili kdaj kromani. :shock:
Nevem če bi bil primer za plastiko dober? :?
Mogoče pa še lončke s temelj in potem črno čez.
M in MS pa še kakšen model so imeli v osnovi črne lončke.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
borisk
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Jan 11, 2011 3:56 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a borisk »

no, potem pa primer za kovino, sem mislil da imaš plastične.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 719
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Hvala za info, verjetno se za vikend spravim razstavljat.
Menjal sem masinsko olje, letosnje je ze cisto crno, sicer pa ni bilo videti kaksnih trdih delcev od povecanja kanalov na blokih. :D
APN4M 83'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Berty napisal/-a:Hvala za info, verjetno se za vikend spravim razstavljat.
Menjal sem masinsko olje, letosnje je ze cisto crno, sicer pa ni bilo videti kaksnih trdih delcev od povecanja kanalov na blokih. :D
če bi delci prišli v olje od menjalnika bi pomenilo da si bloke prebil in bi ti vleklo olje iz menjalnika v podbatni prostor
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 719
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Mislil sem na tisti dve luknji v blokih o katerih je bilo govora, sem mislil da so povezane z masinskim delom pa niso, moja napaka... :oops:
Narocil sem tudi nove gume za rocke bilance, v sloveniji so najprej s skuterist.si poslali napacen model, nato so rekli da tega nebodo imeli na zalogi nekaj časa. Po 6 mesecih čakanja sem naročil nove iz UK za 5€ ceneje in so prišle po enem tednu. :roll:
Ariete Flashgrip
Ariete Flashgrip
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 719
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

No iz skuterist.si še vedno nič, pravijo da nevejo kdaj dobijo ta model ročk če sploh, pa sem že zdavnaj obupal, kaj češ. :roll:

Malo novega v novem letu: začela se je izdelovati nova mašina #2 s PVL-jevim cilinderkitom. Prejšnja bo šla na motor iz druge objave (za brata mateja, ker vem da deluje dobro in da ni problemov). Seveda bo gor navadna kapa, ta s squishem bo pa šla na #2. :D
Mašina je zunaj že delno polirana, zahvala @Mitjaberta za dobro pred-delo in dobavo same mašine z drobovjem. Bloke bom še fino poliral, prav tako ene rezervne pokrove vetrnice in kape z druge mašine (od brata, sedaj so črni). Tudi elektrika bo zaenkrat služila s te mašine, mogoče se pa enkrat odločim tudi to spolirati po blokih. Vglavnem mašina je na lagerju tudi za tehnične preglede in lepe originalne vožnje. :mrgreen:
Razkopana
Razkopana
Original mašina s 4. prestavami, katera bo služila tudi za preizkus CDI elektrike.
Original mašina s 4. prestavami, katera bo služila tudi za preizkus CDI elektrike.
Mašina:
Standard APN4 bloki (ima dve luknje do ležajev na blajerci, kot moja prva). Blajerce še nimam vendar se menim za novo preprešano z dobrimi ležaji.
5 prestav (premišljam o nabavi zobnikov 6. in dam 5. ven, potem pa večji zobnik zadaj (sedaj imam 31 in peto razvije vendar za 6. bi verjetno obstal v nizkih obratih - kaj mislite :idea: ).
SKF novi ležaji in semeringi, nov komplet vijakov, nove dihtnge, vse kar spada.
Ven sem dobil tudi "tazaj..." ležaj.
Ven sem dobil tudi "tazaj..." ležaj.

Cilinder je PVLjev APN cilinderkit fi42, 60ccm + grafitiran meteor bat na 1 L obroček. Za cilinder gre zahvala @filius-u, ker pravi, da ima dovolj drugih projektov. :| Nevem kako se bo obnesel, ima pa eno slabost pri pretočnem kanalu ima zaradi vlivanja majhno napakico in tudi na vratu ki gre v bloke ima luknjico, samo ni velika.
20180126_185536.jpg
Udrtina
Udrtina
Toliko za nekaj časa, sem bil malo fraj pa sem sestavil par objav da nebo tako mrtvo na forumu. :)
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 719
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

No zadnje dva tedna sem si prištimal delovno mesto za poliranje, usposobil eno polirko ki mi je stala že par let v lopi, kupil krtačo za fino poliranje in paste ter vse prištimal. Potem sem vzel bloke in dva črno barvana stara pokrova in moj stari pokrov cilindra. Črna dva sta se razbarvala v nitrotu, nato sem jih zbrusil z ročno polirko in biaxom, sedaj čakata na fino poliranje in sijaj. :D Stara kapa se je za probo poizkusila samo s staro krtačo in finim poliranjem in moram reči da zgleda res kot ogledalo. :)

En blok sem začel polirati na fino in sijaj, potem pa sem opazil par lukenjc in prask, ki so me motile. Vzel sem še ostale dele bloka in začel s predpripravo na ročno polirko in biax, po vogalih, izravnavati praske in vdrtine in jih dal na čakanje za fino poliranje. Pred tem se bo še prilagodilo pretočne kanale za PVLjerja (cilinder). :twisted:
Enega sem že uskladil, sedaj sem samo začrtal še za drugega in si privoščil malo poslikati in objaviti. Slike spodaj. 8-)
Pohvale, graje in predvsem predlogi so zaželjeni.
Poliranje1.jpg
Poliranje2.jpg
Poliranje3.jpg
Končan kanal, pomoje bo taka povečava dovoljšna, rob se ujema s kanali na cilindru.
Končan kanal, pomoje bo taka povečava dovoljšna, rob se ujema s kanali na cilindru.
Stara kapa spolirana.
Stara kapa spolirana.
Polirka
Polirka
APN4M 83'
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a macula »

Eno vprašanje. Črne bloke si raztopil v nitro razredčilu? A so bili barvani s sprejem, ker original prašno barvanih nevem če nitro raztopi?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori