APN4M 81' original/predelan

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

No prišle so še LED prve luči, moram reči da sem razočaran:
- z dostavo iz Velike Britanije = 1 teden zamude za zadnjim napisanim rokom dobave in
- z opisom izdelka = izdelek drugačen kot opisano, na ebayu piše 6-36V, pride regulator 8-18V in
- z navodili = ni navodil ali oznak kateri kabel je za kam priklopit tako da sem s poskušanjem ugotovil maso in dolga kratka.
:?
Najprej naj povem, da sama luč zelo dobro sveti (svetijo obe LEDici, vendar če je vklopljena dolga z 18W, se ne upam dalj časa gledat vanjo, če kratka sveti s 6W tako da ni moteča).
Naj še povem, da ob štantgasu/minimalnih obratih oz. ko čakam da se motor ugasne videti žmigljanje svetlobe ker zgubi moč pri nizki napetosti.
Samega regulatorja mi ni skurilo tako kot je nekdo napisal, vendar ga bom moral zmontirati zunaj za/pod lučjo in kable speljati noter zaradi velikega ventilatorja za ledicami.
Montiral sem jo tako da sem vzel en nastavek in feder ter to stisnil ob parabolo tam kjer pride vložek za navadne bučke žarnice. Nato sem vzel 2,5cm^2 enožilni kabel in ga zavil podobno kot pri navadnem vložku tisto držalo ter čez iste luknje na paraboli zataknil ob vrh ventilatorja/ohišja.
Zadeva drži kar dobro, koliko časa pa bo delovala pa bomo videli, imam še 2 na rezervi če bo treba kaj eksperimentirati. 8-)
Jutri zmontiram za na vožnjo + slike & morda kak video.
TL,DR: S prvo lučjo sem zadovoljen, sveti močno, belo. Z montažo malo hecanja, razočaran nad dostavo, netočnim izdelkom in navodili ki jih ni. :D
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Berty napisal/-a:No prišle so še LED prve luči, moram reči da sem razočaran:
- z dostavo iz Velike Britanije = 1 teden zamude za zadnjim napisanim rokom dobave in
- z opisom izdelka = izdelek drugačen kot opisano, na ebayu piše 6-36V, pride regulator 8-18V in
- z navodili = ni navodil ali oznak kateri kabel je za kam priklopit tako da sem s poskušanjem ugotovil maso in dolga kratka.
:?
Najprej naj povem, da sama luč zelo dobro sveti (svetijo obe LEDici, vendar če je vklopljena dolga z 18W, se ne upam dalj časa gledat vanjo, če kratka sveti s 6W tako da ni moteča).
Naj še povem, da ob štantgasu/minimalnih obratih oz. ko čakam da se motor ugasne videti žmigljanje svetlobe ker zgubi moč pri nizki napetosti.
Samega regulatorja mi ni skurilo tako kot je nekdo napisal, vendar ga bom moral zmontirati zunaj za/pod lučjo in kable speljati noter zaradi velikega ventilatorja za ledicami.
Montiral sem jo tako da sem vzel en nastavek in feder ter to stisnil ob parabolo tam kjer pride vložek za navadne bučke žarnice. Nato sem vzel 2,5cm^2 enožilni kabel in ga zavil podobno kot pri navadnem vložku tisto držalo ter čez iste luknje na paraboli zataknil ob vrh ventilatorja/ohišja.
Zadeva drži kar dobro, koliko časa pa bo delovala pa bomo videli, imam še 2 na rezervi če bo treba kaj eksperimentirati. 8-)
Jutri zmontiram za na vožnjo + slike & morda kak video.
TL,DR: S prvo lučjo sem zadovoljen, sveti močno, belo. Z montažo malo hecanja, razočaran nad dostavo, netočnim izdelkom in navodili ki jih ni. :D
Se samo meni zdi, da ti res kompliciraš pri vsaki stvari ? pač ni navodil zraven, dostavni rok itak imaš od do datuma. Je pa res čist simpl prklopit žarnico, pač probaš na katerem kablu svetijo obe na kaerem pa ena dioda in je to to. Regulator je pa meni zgorel in sem ga dal stran pa sedaj deluje že kar lep čas bp.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Ja malo mogoče res preveč. :lol:
Drugače za dostavni rok govorim od 14-22 septembra je bil napisan, prišel pa je 30. drugače bi bilo vredu.
Na vseh kombinacijah svetijo obe vendar enkrat manj enkrat bolj, ponavadi pa pridejo navodila poleg.
Kako si povezal kable brez regulatorja? Mogoče bi probal eno luč priklopiti brez da vidim glede brlenja pri nizkih obr..
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Berty napisal/-a:Ja malo mogoče res preveč. :lol:
Drugače za dostavni rok govorim od 14-22 septembra je bil napisan, prišel pa je 30. drugače bi bilo vredu.
Na vseh kombinacijah svetijo obe vendar enkrat manj enkrat bolj, ponavadi pa pridejo navodila poleg.
Kako si povezal kable brez regulatorja? Mogoče bi probal eno luč priklopiti brez da vidim glede brlenja pri nizkih obr..
Stran sem odrezal regulator, pa zvezal skupaj tisti dve žici, ki sta čist beli pa tisti drugi pa zalotal, pri nizkih malenkostno utripa pač brli pa tudi ko moped korblaš utripa, ker je pač led in potrebuje čist malo napetosti. Jaz sem zadovoljenm mam pa še eno z tremi ledicami, 2000lm, tale je 1800.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Hvala! :D
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

No pa sem dokončno zmontiral LED prednjo luč. Poskusil sem kot je DaNiLo brez regulatorja in zadeva dela, sveti pa samo zgornja ali samo spodnja s polno močjo kar je bilo malo moteče za nasproti vozeče ljudi. Zato sem poskusil z regulatorjem montirati tako da sem regulator pustil zunaj in prelotal/precinal kable da je bila luč notri. Montiral sem jo z enožilnim kablom in priloženim nastavkom ter fedrom, več naj povejo slike:
Led4.jpg
Led5.jpg
Z regulatorjem zunaj:
regulator.jpg
Led montirana.jpg
Zdaj sveti lepo, ko je vklopljena kratka svetijo obe z 8W, ko dolga pa obe z 18W tako da je vidljivost res daleč. :D
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Dobil sem tudi izdelano squish pass glavo za PVLjev cilinderkit, izdelal jo je Gašper Mahkota, ki paša pod kapo hlajenja na APN. :D
Glava ima 0,51mm razdalje med batom in squishem, kompresija nevem kolikšna je točno, je pa 50% squisha brez radija. Vložek je bil izdelan nato pa podrejan navoj original glave stran in naprešan v glavo, da stara glava ni obdelana in ima dovolj mesa, da zdrži vložek. O-ring je colski. Absolutno mojstrovina!
Squish1.jpg
Squish2.jpg
Za montiranje moram še izdelati 10mm daljše stojne vijake, česar se lotim jutri. :D Potem pa proba, nastavitev in proba vožnje na ovinkih Grmade in Sveti Gregor-Sodražica dokler je še kaj sonca. :twisted:
APN4M 83'
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

lepo, samo zdej bo ja problem z pokrovom hlajenja ker se nebo usedel do konca drugega pokrova? pa pari ovinke ko so nasplosno slabe gume, se posebej zdaj ko je mokro pa mrzlo.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a prlek »

Močno upam, da ti glava ne bo počila pri vložku ker je naprešan. Ko se začne vseakup segrevat in raztegovat..
in vložek se najprej, prej od glave. Sem že videl, da se je kolegu zaradi tega na sl glavi zgodilo. Morda pa je bilo drugo krivo. Bo 0.5mm razdalje zadosti?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Glede pokrova nebo problema, se ravno usede do roba stranskega pokrova, s tem da je skoraj stisnjen ob rebra glave. ;)
Ovinki pa so res za pazit, je treba parkrat preizkusit kako gre. Sem pa montirak nov zadnji plašč tako, da ima vsaj profila dovolj.

Glede vložka mislim, da ga je mahkota naredil vredu, da se bo glava segrevala zvezno in upam da ne pride do pokanja, bom pa moral pregledovati. Navadna kapa se tudi ni segrevala preveč, zato mislim da bo zdržalo.
Glede razdalje bo tudi potreben preizkus, je pa naročil naj jo držim med 0,5 in 0,55; če bo večja nebo efekta iztiskovalnega pasu, bo pa treba vseskupaj probati če bo klenkalo ko se segreje. :?
APN4M 83'
Odgovori