APN4M 81' original/predelan

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Če že lahko kje dobiš merilno urico, pol nastavi z njo...drugač pa pomično, pa se tudi da, jaz sem na vseh do zdaj tak naredil, enkrat me je še sosed videl, pa je rekel, kaj te to meriš, do vrha spravi bat pa malo nazaj pa je, tak smo mi delali pa je vedno šlo :D
Svečko dobiš kar ugodno na ebayu, jaz sem dal za dve denso iridium ifw27 22€ z poštnino vred, pri nas so kar drage, tako kot je rekel prlek, 20€+
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Pich »

Tole na posnetku gre slabše, kot dobro nastavljen lamo cilinder. Le potrudi se malo, to more trgat gate. Za ta kit bi bila bolj primerna glava s kompresijo okrog 13:1, ali pa še več.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Naročene so iridium svečke, ki jih je predlagal DaNiLo 22€ 2 komada. Bomo videli kaj bo potem :)
Glava se bo popoldan stružila tako, da bo kompresija 12:1 za začetek (to je 0,9mm od sedajšnje mere), stara pa bo kasneje služila za poskus domače izdelave vložka za squish na cnc stružnico, tako malo da se poigram in vidim kakšne so mere glave in koliko je prostora. Namen imam doseči kompresijo 12:1 s 40% squishem. Vložek naj bi po zunanjih meritvah držalo samo 0,8mm aluminija in bojim se da bo to premalo :? :cry:
Trenutno sem bolan in doma preračunavam in merim ter izdelujem skice, če bo pa za vikend vreme pa bo še kak posnetek.

Se opravičujem za veliko postov in malo dejanskih rezultatov, nekako ni časa med delovniki, za vikende pa so ostale stvari pomembnejše. Vseeno hvala za napotke, vrjamem da gre kak dobro nastavljen lamo tudi bolje :D
APN4M 83'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a prlek »

Berty napisal/-a:Naročene so iridium svečke, ki jih je predlagal DaNiLo 22€ 2 komada. Bomo videli kaj bo potem :)
Glava se bo popoldan stružila tako, da bo kompresija 12:1 za začetek (to je 0,9mm od sedajšnje mere), stara pa bo kasneje služila za poskus domače izdelave vložka za squish na cnc stružnico, tako malo da se poigram in vidim kakšne so mere glave in koliko je prostora. Namen imam doseči kompresijo 12:1 s 40% squishem. Vložek naj bi po zunanjih meritvah držalo samo 0,8mm aluminija in bojim se da bo to premalo :? :cry:
Trenutno sem bolan in doma preračunavam in merim ter izdelujem skice, če bo pa za vikend vreme pa bo še kak posnetek.

Se opravičujem za veliko postov in malo dejanskih rezultatov, nekako ni časa med delovniki, za vikende pa so ostale stvari pomembnejše. Vseeno hvala za napotke, vrjamem da gre kak dobro nastavljen lamo tudi bolje :D
Jezus kristus, kaj ne premoreš da bi nekega majstra tu kontaktiral pa ti naredil kot treba? Eh kaj češ, škoda cilindra.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Daj ti raje kontakriraj Vida, pa ti naj naredi samo vložek, ne stane dosti...pa še mogoče pelješ vse skup k njemu, in ga nastavi na mizi...

Kaj blokov pa nisi vzel narazen ti, če se prav spomnim, si jih samo tak popilil ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Premorem majstra, al jih je treba dobit pa malo počakat, če nimajo časa. :lol: :roll: Vglavnem Vid bo imel novembra šele čas za dyno. Upam da se do takrat dogovorim z mahkotom za izdelavo kompl. glave s squishem.

Ja bloke sem pustil skupaj, samo zablendiral komplet notranjost in je res da sem 2 majhna opilka ven pobral ko sem končal in vse skupaj ven dajal. Pomoje česa drugega ni bilo ker tako bi hitro kje potegnilo riso. :?
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

No, pol pa novembra rešiš dyno, saj itak je zdaj vreme tako...

Bloke bi ti moral vzet narazen, da lahko primerjaš prileganje kanalov direktno, saj ne rečem, da ni točno to kar si si zarisal...
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Aja da bi pogledal en blok pa cilinder in drugega posebaj. Hja no zarisal sem si pač na šablono iz lesa zrezano po zunanjih vogalih kanalov potem pa delal iz tistega na bloke. :?
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Berty napisal/-a:Aja da bi pogledal en blok pa cilinder in drugega posebaj. Hja no zarisal sem si pač na šablono iz lesa zrezano po zunanjih vogalih kanalov potem pa delal iz tistega na bloke. :?
Ja, ampak, čist drugač lahko primerjaš, ko imaš v eni roki eno blok v drugi pa cilinder in vidiš prileganje...
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

No svečke so prišle, razlika je že po zvoku in razvijanju obratov očitna, ni takega zamika med polnim gasom pri nizkih obratih in doseganju maksimalnih obratov. :D Vožnje žal nisem mogel opraviti zaradi dežja :(
Denso IWF27 Iridium.jpg
Iridium.jpg
Menjal sem tudi zadnji šlauf ker je puščal, pred vsako vožnjo napumpat kakšen bar pa je zdržalo, tako da je zdaj to rešeno
Z Mahkoto sem se dogovoril za izdelavo squish glave za ta cilinder 8-) dyno pa kasneje novembra, da vidimo končno to krivuljo.
APN4M 83'
Odgovori