APN4M 81' original/predelan

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Če vplinjač tam pri cilindru, odrežeš kak cm, boš pridobil prostor.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Na filtru imam samo en ovoj original plastičnega filtra in en ovoj filtra z večjimi luknjami manj ne upam dati zaradi občasne vožnje po makedamu. :? Gumica je tudi malo ovalno tako da vleče od strani nefilriran zrak in nevem kako naj rešim potem.
Zreduciran je ker je v prihodnosti namenjen za cilinderkit, sedaj je začasno gor da preiskusim morebitne probleme pri tehničnem. :D

Premišljal sem to z rezanjem pri cilindru ampak potem se mi šalčka plovca nasloni ob bloke in tako ni velike razlike + dobro je stisnjen ob prirobnico tako da ne potrebujem objemke in nazadnnje nisem rezal.

Več o cilinderkitu v prihodnje.
APN4M 83'
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

@Berty kje si dobil ta uplinjač?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

tomosatx50s napisal/-a:@Berty kje si dobil ta uplinjač?
Vplinjač je na voljo na frcomoto.si http://www.frcomoto.si/si/15-uplinjaci-tomos

Osebno sem ga narocil na aliexpress za 40$+15€ carine in sem tako odstel malo manj. Baje so ista stvar, domnevno narejeni v Španiji.

@Pich sem včeraj šel na malo daljšo turo, črnine na svečki ni več, je cela bolj rjava.
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Malo za pozornost: ;)
IMAG0728.jpg
Prijateljeva 14M original barve in krom, super deluje, čisto nedotaknjena mašina razen menjav olja. 8-)

Malo se je delalo med izpitnim obdobjem, med drugim tudi na mopedu. :D
V auspuhu sem izbil držalo (preklado) za navojno palico na katero se potem privijači kapa auspuha, imam namreč Laser repliko original kromiranega, in nima deljene krivine ter lonca.
Skica auspuha
Skica auspuha
Izdelal sem konus dolžine 180mm, nato pa še fi16 stinger 40mm in zašvasal skupaj. Na stingerju je vrezanih več 4mm lukenj. Na konec stingerja sem prišvasal podobno držalo ter jeziček z luknjo v katero je šel čez auspuh kniping vijak. Vse skupaj je dobro izpadlo razen malo odpadlega kroma zaradi kvalitete auspuha. :? Po preizkusu sem opazil da v visokih obratih nima toliko moči :cry: Sem konus zarezal ter zavil pod večjim kotom nekje na 1/3 dolžine. Tako je postal krajši za kakih 15mm, stinger pa sem naredil 50mm dolg in fi14.
Izgled od spodaj/zadaj
Izgled od spodaj/zadaj
Po tej manjši predelavi je sedaj moč lepše porazdeljena v nizke in srednje obrate, brez je bilo v nizkih nič, v visokih pa prehitro raztrgalo in na najvišjih hitro upadlo.
Nažalost nimam krivulje in tudi nevem koliko moči spravi ven na zadnjem kolesu. Po ravnini ne razvije čisto 5. prestave če sedim vzravnano, doseže okrog 75km/h, leže pa največ 88km/h. Klančina dol je druga zadeva, tam sem šel tudi 99-100 km/h :D
To kliče po menjavi prednjega zobnika iz 14 na 13 zob, tako da bo ravnina razvijala 5. lažje, in tudi hitrost nebo tako velika (zaradi zavor in varnosti nasploh).
Po registraciji naslednji mesec pa predelava blokov na večji vsis za PVL cilinderkit.
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Ob menjavi zobnika sem opazil da je tudi veriga že stara pa sem šel po novo. Zdaj je spredaj 13 zadaj 31 zobov zobnik, zato sem moral tudi verigo skrajšati za dva zgloba. :mrgreen:
Motor po ravnem razvije 5. prestavo in gre sedaj malo nad 80.
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Motor je sedaj prestal tehnični pregled. Privč sem ga peljal z istim setupom in je na valjerjih dosegel malo nad 90, naslednji dan pa z zadihtanim auspuhom, vplinjacem in matico pod gas zajlo samo 31 km/h. 8-)
V prihodnje se oglasim z testrianjem PVLjevega cilinderkita. :twisted:
APN4M 83'
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Berty napisal/-a:Motor je sedaj prestal tehnični pregled. Privč sem ga peljal z istim setupom in je na valjerjih dosegel malo nad 90, naslednji dan pa z zadihtanim auspuhom, vplinjacem in matico pod gas zajlo samo 31 km/h. 8-)
V prihodnje se oglasim z testrianjem PVLjevega cilinderkita. :twisted:
ti si kupil cilinder kit? je pa nekaj, tisti valerji ne kažejo prov js ko sem šov registrirat btja smo ga za šalo dali gor pa je pokazalo neki čez 96 dejansko je pa šov 85 ko sem se z njemu peljav domov pod povnimi obrati.
tomos 4 life
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

En komplet imam ja.
Valjerji ze kazejo pravilno, tudi meni razvije sam tja do 80 zaradi zracnega upora, na valjerjih tega ni zato gre vec. ;)
APN4M 83'
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Berty napisal/-a:En komplet imam ja.
Valjerji ze kazejo pravilno, tudi meni razvije sam tja do 80 zaradi zracnega upora, na valjerjih tega ni zato gre vec. ;)
ja samo obrati so bli res na maximum.
tomos 4 life
Odgovori