APN4M 81' original/predelan

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a prlek »

Berty napisal/-a: Pe Apr 27, 2018 5:08 pm No z novo mašino ne dela ravno lepo. Utekoval sem jo slabo uro na mestu s tem da sem malo večal in manjšal štantgas. Dela, vžge, vendar imam problem s tresenjem nekje od sredine obratov naprej se mašina sačne tresti in ima grd zvok (najbolj bo videti če jo posnamem). Sumim nebalansirano blajerco, je nova CKR in laufala je samo toliko kolikor je danes okrog 30km vožnje.
Tudi sklopka še drsi, šalčka je nova ostalo je pa staro. Če tridelni ležaj dovolj zategnem da ne drsi kurbel, potem drsi med vožnjo ko stisnem ročko in zato je šaltanje neznosno, če ga zategnem za pol obrata več, drsi kurbel in še med vožnjo. Pomoje bo treba nove lamele, šalčke za fedre in pretični trn.
Ckr imaš ojnico, katere pa so polovičke gredi? Kje si jo kupil? Če si jo večkrat montiral se mogoče trese, ker je toliko bolj že iz centra. Poglej magnet in šalco sklopke če kaj opleta.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 703
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Ojnica in polovičke so kompletne kupljene s CKR ojnico. Kupil sem jo preko EKOTEH trgovine, sem pa jo montiral prej že na tej mašini in je delala lepo, sedaj pa ne več. Šalica ne opleta, magnet pa sem pogledal je videti kako opleta kak mm iz centra.
To je ta magnet ki ima malo zj**an konus in premišljam da bi dobil drugega, 12V 50W ampak nevem kako bi delal kak iskrin zaradi pickup tuljave, če bo delala na tistega?
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Ti daj lepo balansirat gred z batom k veš komu, ker je možno, da si pri demontaži kaj vrgel iz centra,sklopko dodatno podloži z eno plato zadaj, uporabi 4 fedre v njej, če magnet opleta ga vrži stran pa daj drugega gor ali pa drug vžig, najbolje 6v tak kot si imel prej, vso to nepotrebno elektriko pa stran,sestavi kot se spodobi pa to more it, preveč komplicirate pri tem....raje si vzami več časa, ko sestavljaš...
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 703
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Ja edino pravilno bo tako. Glede ojnice mislim.
Za kuplengo je pa že podložena z dodatno plato na koncu pri semeringu, imam pa res 6 fedrov in ne 4. Je verjetno zatič slab ker ima lufta še pa još. :? Bom probal z novim in da vidim kaj bo delala.
Glede magneta, opleta ker ga je dol v kopru obrnilo na kajli in mogoče je to vzrok vsega, sem si rekel da danes zmontiram nazaj eno rezervno 6V elektriko da vidim kaj je na temu potem pa naprej demontaža če bo ojnica res razbalansirana oz da tudi ta opleta. :oops:

Vlgavnem ko se je šel vozit foter je rekel da gre fino, samo če se voziš do pol gasa :lol:
APN4M 83'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a prlek »

Berty napisal/-a: Ne Apr 29, 2018 9:16 am Ja edino pravilno bo tako. Glede ojnice mislim.
Za kuplengo je pa že podložena z dodatno plato na koncu pri semeringu, imam pa res 6 fedrov in ne 4. Je verjetno zatič slab ker ima lufta še pa još. :? Bom probal z novim in da vidim kaj bo delala.
Glede magneta, opleta ker ga je dol v kopru obrnilo na kajli in mogoče je to vzrok vsega, sem si rekel da danes zmontiram nazaj eno rezervno 6V elektriko da vidim kaj je na temu potem pa naprej demontaža če bo ojnica res razbalansirana oz da tudi ta opleta. :oops:

Vlgavnem ko se je šel vozit foter je rekel da gre fino, samo če se voziš do pol gasa :lol:
To ko si v kopru gor nabijal magnet je možno, da si ali magnet zjebal, gred ali pa oboje. Poskusi dat drug magnet gor pa poglej ali še opleta. Če ja potem je gred iz centra in boš moral dat gred centrirat. Slaba balansiranost gredi se še ne more čutiti v nekih srednjih obratih, ker te v trgovini pa spet niso tako slabe razen, ko greš z obrati nad 10.000rpm čutiš vibracije na ročkah. Vsaj tista gred znamke CM, ki jo dobiš v velotu v zeleno črni škatli. Pa daj razlikuj med pojmom ojnica, gred...ker še nisem videl, da bi se ojnica balansirala ali opletala pri magnetu
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 703
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Sem dopoldan zamenjal magnet, dal 6V elektriko gor in magnet original, pa je veliko bolje, zgleda je res zjeban konus na magnetu, da je iz centra.
Sedaj samo še zrihtam sklopko in je zadeva vozna normalno. Je pa res da nima nič moči v nizkih obratih, nevem ali je zaradi tega platinskega štroma ali kaj drugega...
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

To, da nima moči v nizkih nemore bit kriv štrom.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a macula »

Dejte no razlikovat med centriranjem in balansiranjem.
:roll: :roll:
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a prlek »

macula napisal/-a: Po Apr 30, 2018 8:55 am Dejte no razlikovat med centriranjem in balansiranjem.
:roll: :roll:
Jaz vem kaj je centriranje in uravnoteženje, samo nisem ziher kaj berty hoče povedat kje je njegov problem.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Tudi jaz vem, ampak, če sam neve kje je problem, naj da naredit oboje pa bo mir pa še lepše laufa moped in še kaj potegne to za sabo...delovanje mopeda je dosti bolše.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori