Replika Miličniškega mopeda

Predstavite nam svojo starino
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

V nekem Srbskem oz. Jugoslovanskem filmu sem zasledil takšen " policijski" moped. Po dolgem iskanju slik sem dobil neki približek in naredil repliko APN 4-P.Moped je imel napis na vetrobranu MILICIJA napisano v Cirilici. Tudi ta replika bo imela takšen napis. Moped je še v fazi dodelave. Predvsem mu manjkajo " kufri" kot so jih imeli originalni mopedi APN4-P. So malo večji od Hypijevih. Če jih kdo ima ali ve za nje naj mi lepo prosim javi.
Priponke
20150902_174351.jpg
20150902_174331.jpg
20150902_171114.jpg
20150902_171101.jpg
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a macula »

To pa je huda štirka, se mi dopade barvna kombinacija, prednja zavora in vse ostalo.. kakšno ima mašino? Je kaj močnejša?
kufre daš v najslabšem primeru izdelati iz poliestra.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

macula napisal/-a:To pa je huda štirka, se mi dopade barvna kombinacija, prednja zavora in vse ostalo.. kakšno ima mašino? Je kaj močnejša?
kufre daš v najslabšem primeru izdelati iz poliestra.
Se opravičujem za slike, ki so narobe postavljene. Agregat je malo popravljen. Predvsem vsisni in pretočni kanali so popravljeni ( Miha Sluga). Bat je fi 42,5 in glava prilagojena. Zaradi vetrobrana in dodatne teže ta motor potrebuje malo močnejši agregat. Zobniško razmerje imam 14/34. Končna hitrost ( preko 60km/h ) me ne zanima kaj dosti. V klanec pa vleče kot vol.
Uporabniški avatar
Apn6s predelan
zariban cilinder
Prispevkov: 113
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:22 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a Apn6s predelan »

v katerem yugoslovanskem filmu pa si videl ta moped ? :)
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Apn6s predelan napisal/-a:v katerem yugoslovanskem filmu pa si videl ta moped ? :)
Čuvar plaže u zimsko doba. Drugi film je pa bil iz leta 1975, v njem sem tudi jaz nastopal in letim z zmajem in tam sem tudi videl tak moped, vendar ga nisem imel takrat za kaj posebnega " Radio Vihor zove Anđeliju"
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

Lep primerek osebno vem da so obstajale policijske dvojke jo ima nekdo v vasi so pa imele tudi policijske lučke za sireno nisem prepričan je pa motor v originalu dosegal kar dobro hitrost. Kaj pa problemi s policijo saj po zakonu ni dovoljeno imeti napisa policija na svojem vozilu v primeru da ima oseba vozilo označeno z takšnim napisom se lahko pojavijo težave z strani organov zakona
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a Pich »

Saj bo imel napisano milicija, pa še to v cirilici.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Pich napisal/-a:Saj bo imel napisano milicija, pa še to v cirilici.
Kar se tiče barvnih kombinacij sem se pozanimal in je vse dovoljeno. Lahko narediš gasilskega, policijskega, reševalnega vendar brez napisov. Moj moped dobi v kratkem napis v Cirilici in bo pisalo MILICIJA. Naj se povem, da ima prenose 15/ 34 in se peta še zmeraj lepo zvrti. Seveda je pa vgrajen dvojni proti konus. Eden perforiran za visoke in drugi klasičen za nizke obrate.
zan c
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Nov 04, 2013 3:11 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a zan c »

živjo, lepe obnove si se lotil kufrov pa boš težko dobil........sicer imam ene doma sam jih ne prodam....kje si pa dobil grušt z tablico od apn4p?
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

aha aha za barvne kombinacije nisem vedel saj v šoli nismo prisli tako daleč za napis sm biu pa zihr ma v tvojem primeru nebo problemov drugace pa zeo lep motor
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Odgovori