Primorska štirka

Predstavite nam svojo starino
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Primorska štirka

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Torej, da obudim malo temo. V zadnjem letu je štirka dobila še nekaj dodelav in predelav. Čez zimo se je še malo napilil cilinder na kote cca. (165,125,182), vgradil sem bat vertex 39l, glava se je konkretno spustila, nanjo sm dal delortota phbg 19 s športnim filtrom ter prišel je brezplatinski vžig od alpinota. Jeseni pa nameravam vgradit novo glavo s squish pasom. Estetsko se je spremenila zadnja luč (sedaj je original star "jajček" -prej je bila neka kopija) in nov napis na balanci. :D.
Čez zimo pa jo nameravam prebarvati saj ta barva na prvi vtis zgleda lepo vendar od blizu je bol slaba. Na spodnjem video posnetku je karborator v grobo naštelan saj ga mam gor šele 2 dni. Problem po mojem je diza saj je prevelika (82) in v visokih obratih jo zamori, barva svečke je preveč črna ni kavne barve :? (mnenja dobrodošla). Po števcu oz gpsu-oba kažeta enako gre z zobniki 13/34 med 87-90. Ker živim v hribovitih krajih imam rajši krajše zobnike saj je veliko klancev. Po predelavi ima motor ogromno ogromno več moči res 80 km/h doseže takoj brez nobenega sklanjanja ali matranja po moči se nekje primerja s 15sl (v dvoboju sem jo premagau :D :D :D je pa res da sem 15kg lažji od voznika 5ke :) )
IMG_20160525_190301.jpg
IMG_20160525_190314.jpg
IMG_20160525_190348.jpg
https://vimeo.com/170658072
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Primorska štirka

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zlo lepa :) izpuh je kromiran original ? al kaka laser/master replica ?
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Primorska štirka

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Izpuh je od tomos 15 slc , je pa res da ni original tomos ampak je nov kupljen v motosu predlani je pa kopija izpuha od 15slc
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Primorska štirka

Odgovor Napisal/-a arkas »

čendi123 napisal/-a:Izpuh je od tomos 15 slc , je pa res da ni original tomos ampak je nov kupljen v motosu predlani je pa kopija izpuha od 15slc
Mene zanima vse o tej kopiji 15SLC izpuha. Najprej če je identičen originalu ( notranjost ) in ali so potrebne predelave da paše na 4ko?
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Primorska štirka

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Notranjost je skooraj identična pač semizdi da se od originala razlikuje le debelina pločevine če se motim naj me kdo popravi. Sam imam v notranjosti še čebelico to je nekakšen mehanski dušilec za lepši zvok, katera se pritrdi za protikonus(v originalu je zašvasana nanj). Izpuhu je treba drugače privarit prirobnico ter narediti nek nosilec za auspuh saj odzadaj ima drugačen nosilec in nepaše na original kot je na štirki. Z njim sem zelo zadovoljen ima lep zvok in uporabno resonanco. :)
Baje, sam nisem prepričan obstajajo dve verziji novih 15slc izpuhov. Ena verzija naj bi imela povsem neuporabno resonančno območje (resonanca začne delovati zelo previsoko- na cesti se je sploh neda doseči), druga verzija pa je ok se od originala razlikuje v malenkostih takšno imam js. To sem slišal že od par ljudi
lp
tomosdirkač
zariban cilinder
Prispevkov: 107
Pridružen: Če Mar 24, 2011 4:29 pm

Re: Primorska štirka

Odgovor Napisal/-a tomosdirkač »

čendi123 napisal/-a:Notranjost je skooraj identična pač semizdi da se od originala razlikuje le debelina pločevine če se motim naj me kdo popravi. Sam imam v notranjosti še čebelico to je nekakšen mehanski dušilec za lepši zvok, katera se pritrdi za protikonus(v originalu je zašvasana nanj). Izpuhu je treba drugače privarit prirobnico ter narediti nek nosilec za auspuh saj odzadaj ima drugačen nosilec in nepaše na original kot je na štirki. Z njim sem zelo zadovoljen ima lep zvok in uporabno resonanco. :)
Baje, sam nisem prepričan obstajajo dve verziji novih 15slc izpuhov. Ena verzija naj bi imela povsem neuporabno resonančno območje (resonanca začne delovati zelo previsoko- na cesti se je sploh neda doseči), druga verzija pa je ok se od originala razlikuje v malenkostih takšno imam js. To sem slišal že od par ljudi
lp
Zivjo. Lepo ustimana 4ka :) Drgac pa cebelica na originalnem izpuhu od slc ni privarjena na protikonus, je samo dana not in potem jo glusnik izpuha drzi noter.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Primorska štirka

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Lepa, še lepše bi blo pa če bi bili aluminjasti obroči 8-)
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Primorska štirka

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Hvala :), tudi sam sem razmišljal o aluminijastih obročih vendar me je kasneje oče prepričal da so ti lepši :D
lp Martin
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Primorska štirka

Odgovor Napisal/-a Pich »

čendi123 napisal/-a:Hvala :), tudi sam sem razmišljal o aluminijastih obročih vendar me je kasneje oče prepričal da so ti lepši :D
lp Martin
Tudi meni so ti lepši in tudi lažje jih je čistiti. Na aluminiju se pozna vsaka malenkost.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Primorska štirka

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Evo malo napredka noo malo dosti ce smo iskreni. Ugl. cez zimo je bila štirka cisto razstavljena zamenjala se je barva in popravilo nekaj reči tako da je sedaj res use tipi topi. Okvir se je speskal in nanovo prabarval v vinsko rdečo barvo. Notrani bloki so se tudi prebarvali v sivo srebrno, pulirani deli so pa šli na profesijonalno puliranje. Kar se tiče mašine se je zamnjala skolopka katera me je tudi malce zajebavala sedaj pri sestavljanju ampak smo rešli, na slikah je sedaj gor originalen cilinder in uplinjač ker je se cilinder katerega imam namen dat gor še pili. Gor še gre dellorto 19 kateri je že bil gor lani, predelana glava in nanovo napiljen cilinder z malce nižjimi koti odpiranja in drugacnimi usmeritvami.
na kosih
na kosih
IMG_20170308_182747.jpg
IMG_20170310_151047.jpg
to pa je končni rezultat
to pa je končni rezultat
IMG_20170325_113910.jpg
IMG_20170325_113819.jpg
IMG_20170325_113837.jpg
IMG_20170325_113825.jpg
IMG_20170325_113848.jpg
IMG_20170325_113750.jpg
Slike so malo slabe kvalitete zato je kriu mobi :?
Priponke
IMG_20170325_113819.jpg
Odgovori