tomos e90

Predstavite nam svojo starino
motul81
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: To Sep 25, 2012 5:23 pm
Kraj: prekmurje

Re: tomos e90

Odgovor Napisal/-a motul81 »

LauraTomos napisal/-a:
motul81 napisal/-a:pa se jaz predstavim svojga tomos e90,v čisto orginal stanju,krom je odličen, moped je letnik 1980,za svoja leta je odlično ohranjen na njem dela vse,kupljen od 1 lastnika,orginal barva ,papirji so tudi, je pa odličen hiter motorček za vozit edino akumulator je zanič ker je dolgo stal ..,mogoče ve kdo če je v kateri trgovini taksen kot na sliki spodaj.
malo ga komentirajte in ocenite kolko je vreden!
Slika
Slika

Slika
Z malo polir paste in z malo čistila in vodi bi lahko naredil moped 2X lepši kot je ;) verjemi...
po 34 letih vsak lak izbugi sijaj :) ja saj bo še lepši,slike so bile fotografirane prvi dan ko je bil kupljen,bo pa geleralno očiščen nato pa ga bom se malo spoliro in spuco da bo kot iz trgovine.
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: tomos e90

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Pata napisal/-a:baterija je sestavljena iz 4×1,5v baterji zaporedno vezanih... Baterije kupiš take velikosti (A) če se ne motim v kakšni trgovini z RC avtki ipd... Kupiš pa polnilne Ni-Cd in zaciniš skupaj in zadeva spet funkcionira... tako sem jaz naredu.
To ne drži. V originalu je 5 akumulatorčkov po 1,2 V, res pa so Ni-Cd !
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: tomos e90

Odgovor Napisal/-a Pata »

sg1 napisal/-a:
Pata napisal/-a:baterija je sestavljena iz 4×1,5v baterji zaporedno vezanih... Baterije kupiš take velikosti (A) če se ne motim v kakšni trgovini z RC avtki ipd... Kupiš pa polnilne Ni-Cd in zaciniš skupaj in zadeva spet funkcionira... tako sem jaz naredu.
To ne drži. V originalu je 5 akumulatorčkov po 1,2 V, res pa so Ni-Cd !
Ja imaš prav ja... :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: tomos e90

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

zakaj pa e90 rabi akumulator??
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: tomos e90

Odgovor Napisal/-a filius »

Se oprosčam ker smetim temo, ampak ker se ravno pogovarjate o tem akkumulatorju. Ima kdo načrt kako tocno je narejen usmernik v tem akkumulatorju.

Imamo enga e90 brez te skatlice. In se jo na noben nacin ne da dobit, pa bi jo izdelal sam.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: tomos e90

Odgovor Napisal/-a sg1 »

2 diodi, varovalka, termo varovalka pa avtomat za žmigavce so v škatlici poleg petih akumulatorčkov.
Odgovori