Tomos 15 SLC

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Pozdravljeni!
Sem nov na forumu in sem se odločil da vam predstavim moj projekt obnove :D Gre se za Tomosa 15 SLC, letnik 1983. Dobil sem ga v dar od očetovega sodelavca ki bi ga drgač peljal na odpad :? Ker sem seveda že lep čas iskal eno 15-ko zase in to v modri barvi se mi je s tem ponudila priložnost da uresničim svojo željo :D Prilagam slike, ko sem ga pripeljal domov, komentarji, pohvale, pripombe zaželene :)
Lp Damijan :D
Priponke
DSC_0522.jpg
DSC_0521.jpg
DSC_0520.jpg
DSC_0519.jpg
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

supr upam da ti bo ratal, sicer te čaka pa še ogromno dela, pred vsem pa denarja da ga boš uštimu tku k se šika... :D
lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

lepo lepo še en ka ma volo dobro obnovo pa dost vitamina € da ga boš hitr zrihtu
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Hvala za vspodbudo :D Danes sem ga razstavil(kar je ostalo od njega) ter ga očistil. Ugotovil sem, da je barva in kromirani deli lepo ohranjeni in ga je prejšnji lastnik samo pobarval v sivo barvo :?: Zato sem se odločil, da ga bom pustil v originalni barvi. S sestavljanjem pričnem jutri :D
Priponke
DSC_0528.jpg
DSC_0533.jpg
DSC_0534.jpg
DSC_0552.jpg
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

no zdej pa že mal lepši zgleda k je spucan :P

lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Ja, tut meni je zdaj bolj všeč :D Danes se je še nekaj premaknilo naprej :D Poravnal sem spodnjo prečko, ki drži nožnika ter spoliral krom in barvo. Sestavil sem kar sem imel trenutno delov :) Edino me skrbita kraka sprednjih vilic, ker sta rahlo zvita ter rjava. Zanima me, če ima kdo takšna kraka lepo ohranjena in nič zvita :?:
Priponke
DSC_0553.jpg
DSC_0535.jpg
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Sem ti že na forumu Starodobnik napisal, da je s kraki vse v redu. Vidim pa da je rezervar na desni strani malo " ranjen."
Mogoče bi se ga splačalo popraviti. Vprašaj mojstra, ki popravlja avtomobile zaradi udarcev toče. Meni so ga odlično popravili.
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

dej nanovo kromirat pa bo sicer res da zm pridejo nosilci luči samo je bolje če narediš ornk aja pa potem preden boš dal gor nosilce z vazalinom namaži
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Včeraj in danes se je napravilo kar dosti :D Krake od sprednjih vilic sem dal poravnati. Zgornji del, ki je bil rjav se je rešil tako, da sem dal kraka prašno pobarvat. Sestavljene so bile sprednje vilice in zmontirala se je balanca, ročke ter sprednji blatnik. Danes sem tudi po pošti dobil novo sprednjo luč ter zadnji blatnik :P Najbolj sem se namučil še z elektriko, saj sem vse kable dobil v eni škatli. Rešil me je prijatelj, ki mi je prinesel elektroshemo in se je stvar uredila :D Nadaljevanje sledi jutri ;)
Priponke
DSC_0554.jpg
DSC_0558.jpg
DSC_0561.jpg
DSC_0563.jpg
DSC_0566.jpg
DSC_0567.jpg
DSC_0611.jpg
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a jerc »

lepo! :D
Odgovori