Tomos APN 6 letnik 82

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Košara je narejena iz 42CrMo4 materiala, v poboljšanem stanju ( C45 je material iz katerega je moznik v piramidi).
Postružena je v enem vpetju, torej ne opleta nič.
Obroč torej ni potreben.

... sem pa imel čas in se malo poigral s košaro za 15SLC, pa sem nataknil še obroč...in jo malo navrtal, da sem jo olajšal za par deset gramov... ..se le malce hitreje vrti....
Slika
...enako bom dal še na E90, čeprav se vrti počasneje, ima pa bistveno več navora in moči....
Priponke
Sklopka 15SLC.jpg
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Če je zadeva narejena iz 42CrMo4 te nima kaj skrbet tudi brez obročka na mopedih kot so e90 in slc v original stanju, ta material je kar nekajkrat boljši kot košara v originalu :D Morda na kaki specialki ki se vrti na 14k+.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Živnorc napisal/-a: Po Feb 14, 2022 6:24 am Košara je narejena iz 42CrMo4 materiala, v poboljšanem stanju ( C45 je material iz katerega je moznik v piramidi).
Postružena je v enem vpetju, torej ne opleta nič...
:oops: timat, poj sem pa na ušesih sedu, k sem te poslušu. Ampak fajn je pa vseglih :D
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Evo, nov dan, nov vprašaj :?: :shock:
Sestavim, preverim kako je z elektriko in magnetom in... zavrtim z baterijsko, pa vidim da mam čist premal predvžiga, skor na vrhu, šlici pa prekratki, tako da bo spet pila pela :( Zgleda da teli stari bloki le niso čisto kompatibilni z novimi in poj take stvari rabijo mal prepričevanja, da se "uparijo" :lol: ... jutri...
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

KamiKaza napisal/-a: Po Feb 14, 2022 5:24 pm Evo, nov dan, nov vprašaj :?: :shock:
Sestavim, preverim kako je z elektriko in magnetom in... zavrtim z baterijsko, pa vidim da mam čist premal predvžiga, skor na vrhu, šlici pa prekratki, tako da bo spet pila pela :( Zgleda da teli stari bloki le niso čisto kompatibilni z novimi in poj take stvari rabijo mal prepričevanja, da se "uparijo" :lol: ... jutri...
Poglej raje med delovanjem kako je predvžig, ker na tej elektriki se z obrati spreminja.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Aaa, dobr da sem vprašal (kuko so rekl včas... kdor jezika špara, kruha strada :lol: )
Drgač pa hvala, si mi prihranil kar nekaj živcev in časa...
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Se je vse lepo sestavilo, sam še oljček in prvi vžig :)
IMG_20220214_153150.jpg
IMG_20220214_153246.jpg
, zmanjkal cajta, je mu pesjanc zobarja :oops:
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

U, že kr en cajt nisem nič prijavil :shock: mal je bilo do mene, največ pa... ko sem zmontiral sklopko in sestavil moped, sklopka ni več oddvajala, če pa sem nastavno matico privil do konca, je bila sklopka stalno oddvojena. Najprej je bila na sumu nova košara (sem jo najprej znižal za nekje pol mm), pa ni bilo nič drugače. Sem potem vrnil staro košaro, pa je bilo isto... "houston, we have problem here" :lol: Sem potem kupil novo sklopko, pa je bilo isto, s tem da je zobnik izdelan par stotk (pre)več v plus in si ga moral kar na silo navlečt na ležaj... poj pa k sem spet razdrl in razdrl novo sklopko, pa šok...
IMG_20220615_171712.jpg
štift ki gre skozi trn, skrivljen, kovinska plošča, na katero nalega štift, tam ukrivljena, ko sem stisnil šalčke, da bi pobral stran vzmeti, so se ukrivile :evil: mat tale mala privreda, ni vredna niti toliko, kot je vredno staro železo.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

In kaj je bilo na koncu narobe? Zamenjal ležaj v deklcu, glavni razlog po vsej verjetnosti kajla, ke že ko sem prvič razdiral, sem imel težave najprej z odvijanjem matice zvona, še hujše pa da sem košaro snel. Dobro da sem imel eno kajlo na lagerju, da sem videl da je vgrajena predebela in zgleda da nekako pri vgradnji košare le te nisem mogel namestiti do konca in je bila previsoko in je sklopka nasedla na matico in ni bilo nič z oddvajanjem. tako da, malenkost, ki pa mi je vzela skoraj pol leta in brezvezen nakup šrot sklopke, da sem rešil problem.
IMG_20220616_182401.jpg
pa še eno ogledalo in oba zadnja smernika sem razbil, k sem manevriral z mopedom...
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a void »

Živijo!

Se da dobiti link za abciger ki si ga uporabil za snemanje sklopke?

Hvala.
Odgovori