Tomos Apn 6S

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Naj predstavim kaj sem ravnokar dobil v dar od znanca: Apn 6S letnik 1989, dobil sem ga od prvega lastnika, ima vse papirje, vendar na žalost ni vžgal že od leta 96 :oops: . Mašina je popolnoma original, nima dodane 5. prestave, okvir je načeloma tudi original, ima prvo barvo vendar ima nekaj "modnih dodatkov" ne original ročke za gas... vendar to so malenkosti. Glede na to da je moped stal v kleti naslonjen na steno 30 let, je v kar solidnem stanju če se mene vpraša. Cilj mi ga je spravit v čim lepše stanje, da bo tak kot nov. Na tej temi bom objavljal vse kar se bo dogajalo, komentarji seveda dobrodošli. Sedaj pa slike:
Takole je stal približno 30 let
Takole je stal približno 30 let
Takole je izgledal prevoz
Takole je izgledal prevoz
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Motor sem dobil v dar na dopustu, na hrvaškem, kjer je bil tudi kupljen. Obnova se bo začela čez nekaj dni, ko ga pripeljemo domov.
Lp klemen
Takole izgleda po grobem pranju z krpo
Takole izgleda po grobem pranju z krpo
Screenshot_20200628-093101_Gallery.jpg
Screenshot_20200628-093106_Gallery.jpg
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Motor sem danes uspešno pripeljal domov, peljal se je kar v čolnu ki smo ga vlekli za sabo
IMG-c21231bedafea1cddb20ca579d9e6534-V.jpg
:lol: Prva star ki sem jo pregledal k sem prišel v domačo garažo sem preveril vse številke na geštelu in mašini in vse se lepo ujema. Pol sm preveru iskro, vse je štimal.
tist konektor nažalost manjka
tist konektor nažalost manjka
Pol sem spucal tank, ki je bil nažalost na ključ, ključa pa seveda ni bilo zato je šlo pač malo "na silo" :roll:
pucanje tanka
pucanje tanka
. Ampak vesela novica je, da je, kar se tiče mašine, vse tipi topi, danes je spet zalaufal po 24 letih brez težav. :D.
20200629_201121.jpg
Pred vžigom sem zamenjal tud olje v menjalniku ker ga je nekaj med vožnjo steklo ven :? , pokrov menjalnika ni bil dobro zategnjen. Jutri mam v planu mašino dol vzet, geštel z štrajfiksom oprat, spucat ferg
fergazar
fergazar
, pa naročit nove dele, katerih bo kr nekej...
kako trenutno izgelda:
kako trenutno izgelda:
LP Klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Dons sem z bencinom spucal ferg, zdaj se "sija". v mašini vse štima 100%, tkoda če bo sreča bo nasledni teden že prva vožnja! Trenutno je mašina dol vzeta, čaka na čiščenje. V kratkem (verjetno jutri) bom naročil nujne dele katere rabim za prvo vožnjo, po le tej se bom pa spustu v detajle. A mi zna kdo mogoče povedat kok členou ketno morm uzet? Če kdo slučajno iz glave ve, če ne bom šel pač štet usakega posebej :roll:
Priponke
20200630_205439.jpg
Mašina je zapacana do daske
Mašina je zapacana do daske
20200630_205428.jpg
TomosPower
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Glavo mas narobe obrnjeno
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

ro-bi napisal/-a: To Jun 30, 2020 10:18 pm Glavo mas narobe obrnjeno
Sploh nisem porajtu :lol:
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

bloki spucani (zobna ščetka dela čudeže) uspod je blo kr ene 6mm svinjarije :? , jutri dam mašino nazaj gor pol pa sam še čakam na dele. drug tedn objavim verjetno video kako se pelje :D
prej
prej
potem
potem
TomosPower
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

upajmo da si zadelal sesalni kanal predn si pucal to nesnago ... da nimaš zdaj te svinjarije v cilindru
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

aljo69 napisal/-a: Sr Jul 01, 2020 3:58 pm upajmo da si zadelal sesalni kanal predn si pucal to nesnago ... da nimaš zdaj te svinjarije v cilindru
sevede sem
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Evo mal update, deli so prišli, stem da je blo pou zajl napačnih :roll:
20200712_191902_resized.jpg
Vseen smo vse sestavil in trenutno zgleda zadeva že precej lepše kot je bla ko sem jo pripeljal k bajti (na slikah niti ni take razlike):
20200715_105807_resized.jpg
Moped je prvič po dolgem času naredil tudi prvi kilometer, ampak do tega seveda ni prišlo brez komplikacij (to pri tomosih ne gre :lol: ) O tem malo napišem še kasneje ;) . Še ene par malenkosti zrihtam pa bo moped tehnično izpraven :D Pol pa pride še štrihanje okvirja verjetno pa nou zic itd...

Komentarji zaželeni :)
LP Klemen
TomosPower
Odgovori