Tomos Apn 6S

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

automatic_7 napisal/-a: To Jul 21, 2020 1:42 pm
Breznik Jr. napisal/-a: To Jul 21, 2020 10:54 am
automatic_7 napisal/-a: Pe Jul 17, 2020 9:25 pm ti mogoče motor sili naprej tudi ko držiš sklopko?
Pogruntu sem da ja, motor vleče naprej tut ko držim sklopko. Kaj to pomeni?
Da menjalnik ni do konca razbremenjen in zato ne dobiš lera
Bom naslednji teden verjetno zrihtal
TomosPower
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a road king »

Tale izpuh po slikah sodeč je leo vinci, baje niso tako slabi izpuhi. Če pa hočeš orig. izgled je pa nekaj drugega. Paken js osebno nebi menjal, če lepo primejo bremze, ker so orginal pakne boljše kot nove kopije. Upam, da moped v prihodnosti dobi tudi slo. tablico. :)
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

road king napisal/-a: Če Jul 23, 2020 7:53 pm Tale izpuh po slikah sodeč je leo vinci, baje niso tako slabi izpuhi. Če pa hočeš orig. izgled je pa nekaj drugega. Paken js osebno nebi menjal, če lepo primejo bremze, ker so orginal pakne boljše kot nove kopije. Upam, da moped v prihodnosti dobi tudi slo. tablico. :)
Ja, gre se za original izgled :) Pakne bom menjal lih zato ker bremze zelo slabo primejo. Sevede, spomlad pride slovenska registracija :D
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Evo, naročilo št. 2 je prišlo, trenutno so v teku stvari ki so mal lažje za zrihtat, danes zvečer ali pa naslednji teden pride pa generalna obnova menjalnika in sklopke, ki me nekaj heca. Novi "svetleči" auspuh laser ma sicer blažji zvok (bolj prijazen policajem) kot ga je imel tist italijanski, ma pa več moči v srednjih obratih se mi zdi, tisti je imel v visokih... Končna hitrost je načeloma ista... Pride še nekaj malenkosti ki me že čakajo doma sam rab se najdt kaj časa za porihtat :D (5. prestava, predelava izpuha, ...) Je pa zanimivo: medtem ko sem menjaval tele šraufe za auspuh sem porajtal da gre vse skupaj (cilinder in glava) VELIKO lažje dol kot je šlo na mojemu flexerju ki je letnik 2012. Tam se je zlomil en nosilni vijak, vse je blo zapečeno in zarjavelo, dihtnge so ble za zamenat po dveh letih (na apnju bi vbistvu lahko kar iste ponucal ker so bile še čist vredu), skratka: včasih so izdelovali veliko boljše motorje :D
to je več ali manj vse kar je še za zrihtat
to je več ali manj vse kar je še za zrihtat
treba je blo menjat tele šraufe za auspuh ker so bili skrivljeni na ven
treba je blo menjat tele šraufe za auspuh ker so bili skrivljeni na ven
20200728_180320.jpg
20200728_195120.jpg
tkole pa zdej zgleda moja šestka
tkole pa zdej zgleda moja šestka
komentarji zaželeni, LP Klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Vse razen sedeža sem zrihtal in dal gor, ker si morm za zic mal več cajta vzet ker morm še okvir popravit, sej dam jutr slike gor kaj je treba zrihtat. Torej vse razen zica sem dal gor pol sem šel na dopust. Med dopustom mi je brat poslal sliko da iz novega auspuha teče olje. Ni mi bilo čist jasno zato je sledila slika:
IMG-a3da233c645accf7f8cd736197a9900b-V.jpg
Mi zna kdo povedat kaj je pozročilo da iz auspuha teče olje? Pipca iz tanka mi tudi pušča, a je to kaj povezano mogoče. Upam da mi zna kakšn majstr tlele iz foruma pomagat da vem česa se lotit ko pridm domov...
TomosPower
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a void »

Zgleda da ti teče bencin iz frgazerja v cilinder in na izpuh ven. Črno je zaradi tega ker je spralo olje iz izpuha... Ugibam no.

Drugače pa tale ponaredek izpuh dobro zgleda, praktično identično orginalu. Gledam tudi jaz da bi uzel za svojega Automatica.
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Ja super je druagče izpuh. Original izgled, skoraj original zvok, samo da bolj leti :) Kar se tiče bencina v auspuhu sem že zrihtal
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Je ta avspsuh tudi kaj lažji od originala?
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

automatic_7 napisal/-a: Če Avg 13, 2020 11:11 am Je ta avspsuh tudi kaj lažji od originala?
To pa na žalost ne bi vedel, je kar precej lahek. Lahko ga stehtam če je želja?
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Breznik Jr. napisal/-a: Če Avg 13, 2020 7:54 pm
automatic_7 napisal/-a: Če Avg 13, 2020 11:11 am Je ta avspsuh tudi kaj lažji od originala?
To pa na žalost ne bi vedel, je kar precej lahek. Lahko ga stehtam če je želja?
Aha, ma ni treba tehtat
Odgovori