Tomos Apn 6S

Predstavite nam svoj moped
Sebastijan
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Apr 14, 2019 1:21 pm

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Zanimivo.

Kaj maš to za en izpuh. Nekam daleč dol pod cilinder gre krivina.
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Krivina je od fičota :lol: Auspuh pa nevem točno po pravici povedan, to je prejšni lastnik kot najstnik kupil v italiji :?
Jutri bom verjetno izmeril končno pa sporočim

LP Klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Po današnjemu drajsanju po ravnini sem prišel do ugotovitve da moja stara sablja leti tm okol 60 ;) , in nevem točno kaj nej si mislim? A ni to nekam velik glede na to da nima 5. prestave? :?: Auspuh pa kokr js vem tut ni bog ve kaj... Zdej pa še eno vprašanje: mi zna kdo povedat zakaj nemorm dat v ler medtem ko je motor prižgan? Ko prestavim v prvo, nižje pač ne gre :? . Ko motor ugasnem, držim sklopko, ga mal ruknem naprej in mi da v ler. Ko pa je prižgan mi pa ne rata za nobenga boga... Kaj mi fali? Hvala za odgovore,

LP Klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Breznik Jr. napisal/-a: Če Jul 16, 2020 9:36 pm Po današnjemu drajsanju po ravnini sem prišel do ugotovitve da moja stara sablja leti tm okol 60 ;) , in nevem točno kaj nej si mislim? A ni to nekam velik glede na to da nima 5. prestave? :?: Auspuh pa kokr js vem tut ni bog ve kaj... Zdej pa še eno vprašanje: mi zna kdo povedat zakaj nemorm dat v ler medtem ko je motor prižgan? Ko prestavim v prvo, nižje pač ne gre :? . Ko motor ugasnem, držim sklopko, ga mal ruknem naprej in mi da v ler. Ko pa je prižgan mi pa ne rata za nobenga boga... Kaj mi fali? Hvala za odgovore,

LP Klemen
Ler je navzgor za polovico.
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

automatic_7 napisal/-a: Če Jul 16, 2020 10:06 pm
Breznik Jr. napisal/-a: Če Jul 16, 2020 9:36 pm Po današnjemu drajsanju po ravnini sem prišel do ugotovitve da moja stara sablja leti tm okol 60 ;) , in nevem točno kaj nej si mislim? A ni to nekam velik glede na to da nima 5. prestave? :?: Auspuh pa kokr js vem tut ni bog ve kaj... Zdej pa še eno vprašanje: mi zna kdo povedat zakaj nemorm dat v ler medtem ko je motor prižgan? Ko prestavim v prvo, nižje pač ne gre :? . Ko motor ugasnem, držim sklopko, ga mal ruknem naprej in mi da v ler. Ko pa je prižgan mi pa ne rata za nobenga boga... Kaj mi fali? Hvala za odgovore,

LP Klemen
Ler je navzgor za polovico.
Vem vem sam neki fali ker pac pri prizganemu ne gre....
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Breznik Jr. napisal/-a: Pe Jul 17, 2020 2:56 pm
automatic_7 napisal/-a: Če Jul 16, 2020 10:06 pm
Breznik Jr. napisal/-a: Če Jul 16, 2020 9:36 pm Po današnjemu drajsanju po ravnini sem prišel do ugotovitve da moja stara sablja leti tm okol 60 ;) , in nevem točno kaj nej si mislim? A ni to nekam velik glede na to da nima 5. prestave? :?: Auspuh pa kokr js vem tut ni bog ve kaj... Zdej pa še eno vprašanje: mi zna kdo povedat zakaj nemorm dat v ler medtem ko je motor prižgan? Ko prestavim v prvo, nižje pač ne gre :? . Ko motor ugasnem, držim sklopko, ga mal ruknem naprej in mi da v ler. Ko pa je prižgan mi pa ne rata za nobenga boga... Kaj mi fali? Hvala za odgovore,

LP Klemen
Ler je navzgor za polovico.
Vem vem sam neki fali ker pac pri prizganemu ne gre....
aa hehe ja k si tam tko napisal da nižje ne gre hehe :D

ti mogoče motor sili naprej tudi ko držiš sklopko?
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Mogoče malenkost? Čudno mi je ker takoj ko ga pa ugasnem gre pa v ler brez najmanjšega problema.

BTW naslednji teden verjetno pride:
-nov auspuh: http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=402 (všeč mi je ker ima original izgled, ima kdo izkušnje z njim???)
-za zic se še nism odloču a bi tadolzga uzeu al original apn6
-peta prestava
-nove čeljusti za bremze
-pa še ene par malenkosti

pa popravljal se bo okvir ker je nekje rahlo poškodovan...

ostalo bo ostalo original, ciljam na končno okrog 65km/h? (a je to realno al ne, nevem :lol: )

CIlj tele šestke bo da bo zgledala originalno pa da bo šla mal hitreje (nebom se spustil v nek hard tuning, to pride na mojega flexerja kasneje :twisted: (70cc...)

Zdej pa špe par slikc :D
Priponke
moja tomos kolekcija :D
moja tomos kolekcija :D
20200718_142027.jpg
20200718_142021.jpg
tud tehnično je izpraven po tanovem
tud tehnično je izpraven po tanovem
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

automatic_7 napisal/-a: Pe Jul 17, 2020 9:25 pm ti mogoče motor sili naprej tudi ko držiš sklopko?
Pogruntu sem da ja, motor vleče naprej tut ko držim sklopko. Kaj to pomeni?
TomosPower
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Breznik Jr. napisal/-a: To Jul 21, 2020 10:54 am
automatic_7 napisal/-a: Pe Jul 17, 2020 9:25 pm ti mogoče motor sili naprej tudi ko držiš sklopko?
Pogruntu sem da ja, motor vleče naprej tut ko držim sklopko. Kaj to pomeni?
nastavi kuplongo na tistem vijaku, ki pride ven iz motorja.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Breznik Jr. napisal/-a: To Jul 21, 2020 10:54 am
automatic_7 napisal/-a: Pe Jul 17, 2020 9:25 pm ti mogoče motor sili naprej tudi ko držiš sklopko?
Pogruntu sem da ja, motor vleče naprej tut ko držim sklopko. Kaj to pomeni?
Da menjalnik ni do konca razbremenjen in zato ne dobiš lera
Odgovori