Tomos Apn 6S

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Torej, zdej je moped spet zalaufal po prb. enem mesecu, mel sem težave z bencinom v auspuhu, tkoda zdej so se malenkosti porihtale, šezmer pa ni vgrajena 5. prestava, pa sklopka me še neki heca, kar verjetno pride na vrsto nasledni tedn. Ko sem rihtal zic nisem imel flexarce zato je pač vse na roke narejeno :? , zame bo dost dobro. Flohajzl sem našvasal kar direkt na tastaro ploščico :roll: BTW kaj mislte, nej dam tisto spredno rdečo masko gor al ne? Slike:
pipca se je mogla menjat ker je tastara puščala
pipca se je mogla menjat ker je tastara puščala
okvir je bil rahlo polomljen tkoda smo zdej to zrihtal da drži, ni lih za pohvalt se zvar ampak važno da drži
okvir je bil rahlo polomljen tkoda smo zdej to zrihtal da drži, ni lih za pohvalt se zvar ampak važno da drži
To je pa to kar se tiče zunanjosti do naslednjega leta, takrat pride prašno barvanje verjetno
To je pa to kar se tiče zunanjosti do naslednjega leta, takrat pride prašno barvanje verjetno
Nadaljne investicije bojo šle v projekt FlexeRacing :twisted: , kar se tiče tele šestke je počas to to 8-) .

Komentarji zaželeni :D

LP Klemen
TomosPower
TilenXp
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: So Apr 16, 2011 12:22 pm

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a TilenXp »

Si sklopko zrihtal? Jaz sem imel podobno težavo katere se nisem lotil kar nekaj časa... Res da se ne vozim veliko. Snameš šalčko in zavrtiš za eno mogoče 2 poziciji. Jaz sem najprej za 2 poziciji zavrtel pa je bilo že v redu pa sem potem poskusil še za eno zarezo zavrteti pa nisem mogel več vžgati mopeda.
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

TilenXp napisal/-a: Po Avg 17, 2020 11:29 am Si sklopko zrihtal? Jaz sem imel podobno težavo katere se nisem lotil kar nekaj časa... Res da se ne vozim veliko. Snameš šalčko in zavrtiš za eno mogoče 2 poziciji. Jaz sem najprej za 2 poziciji zavrtel pa je bilo že v redu pa sem potem poskusil še za eno zarezo zavrteti pa nisem mogel več vžgati mopeda.
Ne nisem še zrihtal. Kaj je bla pa pri tebi težava? Men pač na splošno sklopka slabo prime, tut ko jo držim če je v prvi prestavi mi moped vleče naprej. Pa ko je motor prižgan pa nespravim v štandgas pa če se na glavo postavim.

Lp klemen
TomosPower
TilenXp
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: So Apr 16, 2011 12:22 pm

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a TilenXp »

Torej enako je delalo pri meni. Odvij vijak na šalčki na desni strani motorja, snemi šalčko, pod njo boš videl vijak s "šplento" ali varovalko skozi njega al kakorkoli bi rekel temu. Tisto snemi ven, zategni matico tako da se zareze ponovno poravnajo z luknjo skozi navoj. Vstavi nazaj varovalko preko matice in poskusi z vožnjo. Če še vednk ni dobro ponovi postopek. Po mojih izkušnjah ti bo potrebno poskusiti največ 3x
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

TilenXp napisal/-a: Sr Avg 19, 2020 12:03 am Torej enako je delalo pri meni. Odvij vijak na šalčki na desni strani motorja, snemi šalčko, pod njo boš videl vijak s "šplento" ali varovalko skozi njega al kakorkoli bi rekel temu. Tisto snemi ven, zategni matico tako da se zareze ponovno poravnajo z luknjo skozi navoj. Vstavi nazaj varovalko preko matice in poskusi z vožnjo. Če še vednk ni dobro ponovi postopek. Po mojih izkušnjah ti bo potrebno poskusiti največ 3x
Ok hvala
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Apn 6S

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Evo menjalnik se je končno zrihtal, sem se že pripravil da bo treba celo mašino razdirat pa sklopko rastavlat ampak je blo treba samo nastavno matico sklopke mal obrnit pa vse štima. Edini problem mam še zdej da mi ne vrača zajle, morm un fedr pri zajli zamenat, pa vse dela tip top. Tut šalta zdej precej lepše, tkoda zdej dokler je še toplo se bom vozu pozim pa pride verjetno menjava ležajev in semeringov. Rihtal se je tut bratov apn6, ki je bil neki narobe sestavlen,sva porihtala zdej, tkoda mamo zdej pr bajti končno dve delujoče šestke. Mogoče greva u soboto na izlet pa bom objavu mal slikc.

LP Klemen
TomosPower
Odgovori