Tomos Flexer 2012

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a road king »

Js bi putil kr original filter gor, ker filter duši tudi šume iz frgazerja, ki so pa precej glasni če filtra ni gor, kar pomeni, da boš magnet za policaje. Če se ti gre za navov ne končno kot govoriš, daj gor dell 14/12 in bo kar občutno lepše laufal.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Evo uglavnem roba je prišla
Evo dize 50-72
Evo dize 50-72
dmp glava 38mm
dmp glava 38mm
Original glava ma res neverjetno velik izgorevalni prostor v primerjavi s tanovo:
tastara glava
tastara glava
Ker je z original filtrom bla svecka cist vredu barve, se mi je zdel skoda dize sam v kot postavt da se bo prah gor nabiral zato sem snel filter dol in cez ferg napel najlonko :D .Taprve sm probu z dizo 55 pa je bla svečka presvetla tkoda zdej mam not dizo 60 pa milsm da je kr solidno naštelan. laufa mnogo lepše kokr je prej ko je bil filter gor, to se vidi tudi po zvoku, prej se mi zdi da je bil kar mal zadušen :twisted:
Na odzivnosti je motor definitvno pridobu, pospeški so dost boljši, zdej uglavnem vleče tko kot je treba :lol:

Pa še ena k je vse gor:
IMG-97188f8db3ceead9a5fd16538207f74e-V.jpg
bom objavu ob priliki še nekaj slikc s plastikami kako zdej zgleda vse skup

komentarji zaželeni :)

če koga zanima lahko objavm na yt video kako laufa...


Lp klemen
Zadnjič spremenil Breznik Jr., dne Sr Maj 27, 2020 5:09 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

road king napisal/-a: To Maj 26, 2020 3:59 pm Js bi putil kr original filter gor, ker filter duši tudi šume iz frgazerja, ki so pa precej glasni če filtra ni gor, kar pomeni, da boš magnet za policaje. Če se ti gre za navov ne končno kot govoriš, daj gor dell 14/12 in bo kar občutno lepše laufal.
Magnet za policaje sem bil že prej :lol: jbg Fergazar bom mogoče menjal, ampak kasneje ker je zmankal financ + šparam za avtomatika ki pride verjetno okol oktobra/novembra :!:
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

A ma kdo kaksno idejo kako bi nalepko iz geštela dobu dol? ostalo mi je samo še lepilo oz. mal robovi od original nalepke ki je bla gor... Sem probu z nitrotom ampak barva postane matt... Mogoče če bi s fenom mal pogrel?

LP Klemen
TomosPower
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Berty »

Mogoče samo aceton? Jaz to uporabljam za drgnjenje dvostranskega selotejpa dol, nevem kako pa je za barvo...
APN4M 83'
bebec55
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: To Maj 26, 2020 10:36 pm

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a bebec55 »

Fen za lase mal segrejes?
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Berty napisal/-a: Ne Maj 31, 2020 10:35 pm Mogoče samo aceton? Jaz to uporabljam za drgnjenje dvostranskega selotejpa dol, nevem kako pa je za barvo...
Ok hvala bom probal :P
bebec55 napisal/-a: Ne Maj 31, 2020 11:12 pm Fen za lase mal segrejes?
Ja tut to bom probou... hvala za odgovore :D
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Evo še ene par slikc ;)
20200601_180847.jpg
20200601_180827.jpg
20200601_180749.jpg
20200601_180728.jpg
BTW rahla sprememba plana za naprej, verjetno bom jeseni kupu apn6 al pa 4 ne pa avtomatika... V planu je bilo, da bom meu flexiča za vozit se okrog pa avtomatika "za v garažo" pa ga mal bolj hard tunat (cilinder kit brušen, squish pass, costum izpuh itd.) Zdej pa se bo mogoče situacija obrnila; apn6 bi mel za vozit se okrog, pa bi flexerja sfriziral... Nevm vbistvu, nisem se še čist odloču kaj bi rad :lol:

Kaj se vam zdi boljša ideja?

LP Klemen

P.S. Mnenja, komentarji, hvale, graje zaželeni 8-)
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kaj če bi malo skrajšal prednji blatnik tam pri cilindru?

Glede predelav in apn6, kaj imaš namen imet registrirano in ali imaš izpit?
Odločitev je predvsem tvoja :)
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Ja tut js sm ze razmislu da bi mal skrajsu sprednji blatnik, lih tok da bo simetricno. Ja kar se tice predelav, en motor bi mel torej registriran in usaj priblizno tehnicno izpraven, da bi se z njim vozu v solo, enga bi meu pa sam za "dirkat" :twisted: . Ja nevem apn6 me mika ker je le mal bolj "udoben" za vozit, v klanc vlece boljs zarad 4 prestav, pa prisilno hlajenje ma kar je velik plus pomoje. Izpita zaenkrat nimam ker se nism dopolnil 15, bom pa ga sel delat ob prvi priliki (po rojstem dnevu torej spomladi). Sej drgac tuning je naceloma isto sranje na flexerju in avtomatiku ne? Sej masina je ista? :?: sam flexer ma mal sibkejsi okvir ce se ne motim
TomosPower
Odgovori