Tomos Flexer 2012

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Hvala lepa za nasvete! Prosu bi se za kksn link do tele glave od 45 verzije ker je tok razlicnih pa vse so iste in se ne znajdem :oops:
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Breznik Jr. napisal/-a: Ne Maj 10, 2020 8:52 am Hvala lepa za nasvete! Prosu bi se za kksn link do tele glave od 45 verzije ker je tok razlicnih pa vse so iste in se ne znajdem :oops:
Razlika je iz notranje strani 45 je enakomerno narejena okrog svečke, od 25ke pa ni. Tako na hitro povedano, ko najdem slike jih objavim
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

https://www.cilinder.si/cilindri/6115-g ... -38mm.html

Če se ne motim je to to? Glava od 45 verzije? :?:
Btw a bi večja diza tut pomagala pri odzivnosti? Fergazarja verjtno ne bom menjal, ker nimam financ :( razen če kdo tuki prodaja kaj rabljenga za pošteno ceno. Moja svečka je trenutno bela kot mleko in če se ne motim more bit kavne barve... To pomen da morm dat večjo dizo not ane?
Hvala za odgovore in predloge,
Klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Jp ta glava zgleda ok.
tukaj mislim da je najcenejši
http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=540
sicer baje je ok tudi kitajska kopija sha 14/12 iz ebay
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Ok, nabralo se je nekaj financ, tkoda razmislam da bi narocu torej glavo 45 verzije 38mm, set diz pa ferg... ampak zdej sem v dilemi kerga nej kupim... ker cena je ista za 14/12 in za 15/15. Rajs bi kupu 15/15 ker je pac vecji :twisted: ampak nevem a to pase na original koleno al ne... in ce ne, katero koleno bi mogu kupit? Oz. Kako bi ga mogu predelat??? In a ma kdo se kksn predlog kaj bi se lahko naredu z mopedom, ker ce ne bo moj projekt res pocas koncan. Mam u planu oktobra kupit enga avtomatika pa bomo se unga zrihtal. Bom odpru temo.
Lp klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Breznik Jr. napisal/-a: Ne Maj 17, 2020 10:31 am Ok, nabralo se je nekaj financ, tkoda razmislam da bi narocu torej glavo 45 verzije 38mm, set diz pa ferg... ampak zdej sem v dilemi kerga nej kupim... ker cena je ista za 14/12 in za 15/15. Rajs bi kupu 15/15 ker je pac vecji :twisted: ampak nevem a to pase na original koleno al ne... in ce ne, katero koleno bi mogu kupit? Oz. Kako bi ga mogu predelat??? In a ma kdo se kksn predlog kaj bi se lahko naredu z mopedom, ker ce ne bo moj projekt res pocas koncan. Mam u planu oktobra kupit enga avtomatika pa bomo se unga zrihtal. Bom odpru temo.
Lp klemen
Sem dobil preverjeno informacijo da luknje v batu se precej poznajo, mogoče nrdi najprej to ali pač kupi bat z luknjami.

Ferg 15/15 je pa že bolj namenjen kitu 65ccm, paše na koleno ampak notranji premer kolena je 12, s tem da je na začetku ustavljena puša 9, katero moraš nujno spravit ven drugače menjava ferga nima smisla.

Edit: vidim da si isto spraševal že na prejšnji strani :D
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Evo, prišel je tehnični pregled! Včeraj sem mel detuning, sem auspuh zamenou, fergazar na novo naštelal ipd. Hotu sem še zobnik original dat gor ampak sem se spomnu da mam prekratko ketno, člene sem pa zgubu tkoda je pač 22 zobnik ostal gor. Tuki je bil pripravljen na pregled
20200517_211718_resized.jpg
Pa še eno v gužvi:
20200518_174557_resized.jpg
No največji štos je bil, da mi je un majstr tm že lansko leto reku da letos še ni treba delat tehničnega, nej pridem naslednje leto. Letos popolnoma ista zgodba :lol: Tkoda tehničnega očitno spet nisem delal :?

Ok zdej pa nazaj k tuningu: Včeraj ko sem dol jemal ferg, mi ni blo jasno kje je tist tulec ki naj bi mel premer 9mm. Mal sem poslikal, pa če mi zna kdo razložit kje se nahaja tista puša in kako nej jo vn dobim
20200517_210150_resized.jpg
20200517_210231_resized.jpg
Btw v kratkem bom naročil:
glavo: https://www.cilinder.si/cilindri/6115-g ... -38mm.html
dize: https://www.cilinder.si/sesalni-sistem/ ... 0-72-.html

Če ma kdo kakšno boljšo alternativo prosim brez zadržkov (bom mogoče več odnesu z fergom 14/12 kot z glavo?)

Nasploh so komentarji in mnenja zaželeni :mrgreen:
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

automatic_7 napisal/-a: Ne Maj 17, 2020 10:34 am
Sem dobil preverjeno informacijo da luknje v batu se precej poznajo, mogoče nrdi najprej to ali pač kupi bat z luknjami.

Poznajo v odzivnosti al v splošni moči? Prosil bi za kakšen link do primernega bata ker je tok različnih in nimam pojma kok velkega rabim...
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Imaš srečo tvoje koleno je od 45 verzije torej nima blokade :D

V obstoječ bat naredi luknje kot sem dal link. Original bate z luknjami mislim da ima samo Velo.
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Ok super za ferg, tiste lukne bom naredu ob priliki. Verjetno takrat ko bom glavo menjaval bom še tist s potoma zrihtal.
Lp klemen
TomosPower
Odgovori