Tomos Flexer 2012

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

OK moped sicer laufa vredu, edin ko ga zjutri na mrzlo zalaufam, ne razvije vrtljajev oz. čim se približajo končnim vrtljajem, začne mašina spuščat čudne zvoke. Pa tut hitrosti pol ne razvije čist končne. To se pojavlja že na ravnini, čim je pa rahel klanec navzdol se pa sploh ne da ker čim se vrtljaji mal dvignejo se spet začne čuden zvok. Kaj bi to lahko bilo oz. kaj lahko zrihtam? Problem se je začel se je pojavljat po tem, ko sem, dal novo glavo in dal stran zračni filter.

Zdej ga moram vozit kot krosko, držat 3sek puni gas, ko začne delat zvoke, spustim da mal upočasni in pol spet puni gas... :oops:

Prosim za čim hitrejši odgovor oz. nasvet če kdo ve,
LP Klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Preveč zraka če si dal stran zračni filter ? Najbolj se pozna pri hladnem ker že tako hladen motor potrebuje več goriva(manj zraka)
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Berty »

Tako kot je automatic_7 napisal, tudi pri mojem APN4 ga moram minuto ali dve "ulaufat" na malo bolj ogretega, drugače ga na polni gas mori (tisti "moo mooo" zvok misliš?).
APN4M 83'
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Berty napisal/-a: Če Jun 04, 2020 10:18 pm Tako kot je automatic_7 napisal, tudi pri mojem APN4 ga moram minuto ali dve "ulaufat" na malo bolj ogretega, drugače ga na polni gas mori (tisti "moo mooo" zvok misliš?).
Ja tocno tko.

Ampak men se je to pojavljal tut pol ko je bil ze ogret tkoda sem dau gor samo tisto gumo ki zmanjsa fi lukne da lahko pride filter gor in je blo mal bols ampak je useen moril tkoda zdej je gor original zracni filter brez pene (najlonko cez ferg sem pustil gor) Pa v fergu mam 58 dizo. Zdej v visokih obratih ne mori vec, so pa zato pospeski mal slabsi :cry: . Zdej mam pa se eno vprasanje: gleda se da je barva svecke kavno rjave barve ampak pri men je problem da je lisasta. Na enmu koncu je zelo svetla, na enem koncu je črna, in zdej nevem kaj nej gledam :? Mogoce kdo ve kaj bi to lahko bilo? Probu bom dat se 60 dizo zdej not s tem tazadnim setupom pa bom vidu kako bo.
Lahko slikam svecko ampak se zelo cudno na slikah vidi...

LP klemen
P.S. odlocitev sprejeta, novembra se bo flexerju pridruzil apn6 :D
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Pa še neki: kako nej bolš nastavim fergazar? Baje se dellorto vergazarji velik lazje nastavijo kot bingi tkoda ce mi kdo zna pomagat bi bil vesel :)
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Ma imaš še vedno 14/9 ?
In v njemu dizo 58?

Nastavlja se tako da se voziš, pogledaš barvo svečke in glede na barvo izbereš za številko večjo ali manjšo dizo in se spet malo voziš in pogledaš barvo svečke :D sej pri Dellorto SHA imaš samo eno dizo in ta ti določa vse nastavitve :D

Izberi pa najpraj filter zraka kateri želiš imet, jaz bi ti priporočal tega če hočeš da bol muka :) raje kot najlonko :roll:
https://www.cilinder.si/zracni-filtri/5 ... results=17
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

automatic_7 napisal/-a: So Jun 06, 2020 1:09 pm Ma imaš še vedno 14/9 ?
In v njemu dizo 58?

Nastavlja se tako da se voziš, pogledaš barvo svečke in glede na barvo izbereš za številko večjo ali manjšo dizo in se spet malo voziš in pogledaš barvo svečke :D sej pri Dellorto SHA imaš samo eno dizo in ta ti določa vse nastavitve :D

Izberi pa najpraj filter zraka kateri želiš imet, jaz bi ti priporočal tega če hočeš da bol muka :) raje kot najlonko :roll:
https://www.cilinder.si/zracni-filtri/5 ... results=17
Ja, še vedno je 14/9 in tako je, notr mam 58. Vse objavljam na temu forumu, tkoda ce ne pise da sm zamenu pol mam original :) Aha torej vse je odvisno od glavne dize. Bral sem o nekih iglah da se nastavljajo pa sm mislu da to kej fali. Ok hvala lepa za odgovor bom razmislu o nabavi tistga filtra. Ceprou nism sigurn da 14/9 sploh lahko normalno laufa z neoriginalnim filtrom. Sm probou vse mozne kombinacije z filtri in brez filtrov in vsega boga, ampak v obratih dela samo z original filtrom gor :D

Lp klemen
TomosPower
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

No, pri sha se lahko igraš tudi z slideom (tista zadevca, ki odpira/zapira zrak) tako da ga zbrusiš, da ima večji kot spodaj, pa tudi notranje "sobe" se da povrtat na večje. Ampak to delaš, če imaš kakšne večje predelave in hočeš ostat na SHA, sicer ne.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

hojnikb napisal/-a: So Jun 06, 2020 5:33 pm No, pri sha se lahko igraš tudi z slideom (tista zadevca, ki odpira/zapira zrak) tako da ga zbrusiš, da ima večji kot spodaj, pa tudi notranje "sobe" se da povrtat na večje. Ampak to delaš, če imaš kakšne večje predelave in hočeš ostat na SHA, sicer ne.
Aha dobro, kej vec o tem se bom pozanimu naslednjo sezono ko bo moped delezen mal vecjih predelav :D hvala za odgovor
Lp klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Ma vseeno 9ka je premala, jaz imam na 14/12 z original filtrom in airboxom dizo 51
Odgovori