Tomos Flexer 2012

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

prlek napisal/-a: Če Apr 16, 2020 4:09 pm Krom skoraj vsepovsod paše, še posebno k črni, vsaj po mojem okusu. O hitrosti 60 na uro lahko sanjaš, že zdaj dvomim da ti gre 40-45. Bo treba še precej stvari zamenjat. Lahko pa potrdim, da ima techno (bullet) chrome res najlepši zvok. Ga imam na automaticu v kombinaciji z airsalom 65 in 17.5 dellorto in da res brutalen globok zvok od sebe, da se sliši kot majhni kros motor v daljavi. So pa seveda za to zaslužne solidne predelave.
Športni filter ne kupuj, ker neboš imel nobenih koristi, ker tako predelane mašine mislim, da neboš imel, da bi bilo potrebno športni filter namestit, kazal pa ga tudi ne bi rad praviš. Če bi ga mel za vizualnost za pokazat še bi rekel ok, sicer pa brezveze.
zdej mi gre 43, s tem da mam samo zadni zobnik zamenan... Pomojem je vsak kupljen izpuh boljši od tega k ga mam zdej gor tkoda zame bo uredu :twisted: Ker ta od 25 verzije je res čist zabasan, pomoje se more mal izbolšat.(upam, če ne sem stran vrgu 35eur) In ja športni zračni filter bi mel za styling, vem da od njega nič nebi odnesel performansa, sej zato pa če ma kdo kakšno idejo kako bi mel lahko desno plastiko gor pa da bi se mi zračni filter vidu??? Sej men ni cilj met najbolj natunan moped, sam tok da veste :D Pomojem je vsak kupljen izpuh boljši od tega k ga mam zdej gor tkoda zame bo uredu :twisted:
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

automatic_7 napisal/-a: Če Apr 16, 2020 5:52 pm
Breznik Jr. napisal/-a: Če Apr 16, 2020 3:18 pm
aljo69 napisal/-a: Sr Apr 15, 2020 7:15 pm ne kompliciraj za 10e ker boš dvakrat kupoval ... tecno chrome vzami ;)
Kaj tocno bom dvakrat kupoval? Nisem cist razumel kaj si mislu... A ni lipnik seenkrat drazji od laserja? Ce bi blo pa samo 10eur razlike bi definitivno zbral lipnika... tecno crom mi je vsec ampak ga najdes samo v krom barvi k pa pomojem nebi pasala na moj moped... Pobarval ga pa pomoje nebi lepo kokr se poznam :D

LP
10€ je razlike med tecno chrome in laserjem

tecno chrome zvok na original a35
https://www.youtube.com/watch?v=lghN7UYp9DU
https://www.youtube.com/watch?v=73-LCS2-hqU
https://www.youtube.com/watch?v=VK8pSas5XF0
Dobr zdej je kar je. Sej sm reku, zaenkrat bo laser uredu, sej mam v prihodnosti u planu enga automatica natunat (se bom pa z cilinderkiti zajebavu..) pa bom dau takrat tecno crom gor :D
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Evo, roba je prisla!
20200422_092332 - Copy.jpg
Seveda vse nemore pasat, sem mogu nosilc narest, pa sm ga naredu kr iz tistga nosilca od blatnika, ki je bil prekratek.
Vglavnem vse zdej nekak štima, sem šel na testno vožnjo in dobil soliden rezultat: 53km/h merjeno z gps-om. Neke velike bistvene razlike ni, vendar je zvok res neprimerljivo boljsi uv primerjavi s tistim original glušnikom 25 ki ni dal od sebe nič.
Takole zdej zgleda moj lepotec:
20200422_130805.jpg
Vse lepo in prav dokler pol po koncu vožnje ne opazim tegale:
20200422_131041.jpg
nevem, a je normalno da ta barva tok slabo drži, ampak po 30min vožnje je krivina že rjava kot prej... Sem mogoče jaz kaj narobe nardil? Drugač sem kar zadovoljen z auspuhom, še posebej za to ceno :D (nalepko laser bom dau verjetno dol, ker pomoje bo bolj pasalo če bo samo črn)

Če koga zanima loh dam na yt kakšen filmček kako laufa pa kako se vozi...
LP Klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

komentarji zaželeni :D
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

še na vsakem novem aspuhu se mi je tako olupla krivina :)
edino s tem sprayem sem uspel rešit da je malo več časa ostala črna krivina:
http://shrani.najdi.si/?18/CY/2H7AkI28/ ... 411991.jpg
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

automatic_7 napisal/-a: Sr Apr 22, 2020 2:06 pm še na vsakem novem aspuhu se mi je tako olupla krivina :)
edino s tem sprayem sem uspel rešit da je malo več časa ostala črna krivina:
http://shrani.najdi.si/?18/CY/2H7AkI28/ ... 411991.jpg
ok hvala sem si oddahnu, da nism js česa zaje**. Zdej pa se dize pa zracni filter, mogoce se celo fergazar, pol je pa moj projekt koncan :)
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

A kdo ve kako bi povečal odzivnost na mojmu flexerčku? Trenutno dam do konca gas in rab ene par sekund da mi sploh spelje. Pol dobr potegne sam na začetku je res bogo. Neki sem slišal da bi večja diza mal pomagala, trenutno mam še zmer originalno... A kdo ve kaj lahko naredim? Vem da pač pomaga splošna povečava moči (cilinder kit pa to) sam js bi rad ohranu 50cc pa da ne bi blo predrago... Hvala za vse odgovore in predloge :D
Lp Klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Uplinjač imaš še vedno original?
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Ja.Vse mam original razen zadnjega zobnika in auspuha. A da bi fergazar zamenjal? Verjetno dellorto sha 15/15? Sam kako je pa pol z sesalnim kolenom? Za večje fergazarje vem da sem bral da je treba predelovat koleno to pa nism cist sigurn kako se dela... kaj je torej najboljs da kupm/predelam da bo moped mal bol odziven?
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Breznik Jr. napisal/-a: So Maj 09, 2020 10:25 pm Ja.Vse mam original razen zadnjega zobnika in auspuha. A da bi fergazar zamenjal? Verjetno dellorto sha 15/15? Sam kako je pa pol z sesalnim kolenom? Za večje fergazarje vem da sem bral da je treba predelovat koleno to pa nism cist sigurn kako se dela... kaj je torej najboljs da kupm/predelam da bo moped mal bol odziven?
Dej vsaj dellorto sha 14/12 kot ga imajo 45kmh verzije.
Moraš pa iz kolena potegnit ven tulec ki ovira pretok.
Mislim da s tem boš pridobil na odzivnosti in glavo od 45 verzije bi bilo dobro dat.
Odgovori