Tomos a3 automatic

Predstavite nam svoj moped
DREAMBOX
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Jun 28, 2018 9:21 am

Re: Tomos a3 automatic

Odgovor Napisal/-a DREAMBOX »

Rad bi kupil športni filter za automatic A3,kakšnega mi predlagate.
Ker tisti plastični filter je zelo veliki pa bi imel rajši manjšega.

lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos a3 automatic

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

brez stranskega kolena boš težko spravil kakšen športni filter na A3 okvir,
Če imaš dellorto sha, potem lahko uporabiš tak filter:
https://www.cilinder.si/mopedi-50cc/tom ... o-sha.html
DREAMBOX
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Jun 28, 2018 9:21 am

Re: Tomos a3 automatic

Odgovor Napisal/-a DREAMBOX »

Hvala za odgovor ja jaz imam točno taki filter samo sem pač noro zastavil vprašanje
Moram imeti obvezno tisti airbeg ali kako se že pač imenuje.
Ker mi je malo napoti zaradi ker sem dodal zunanjo cinšpulo(LEVA STRAN) na desni strani pa sem
dodal rele za luči pa mi je malo napoti zaradi vijakov.
Zdaj mi samo javi,če imam lahko gor samo filter in nič drugo.
Lp
DREAMBOX
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Jun 28, 2018 9:21 am

Re: Tomos a3 automatic

Odgovor Napisal/-a DREAMBOX »

Zdravo vsem
Imam vprašanje kateri celinder paše gor na moped a3 ker ta originalni je zelo slab ker moped več ne gre kot 45km na uro, pa sem ga dal brusit na 38,5 pa nič ne pomaga.
Jaz bi rad gor dal od drugega mopeda celinder in frigazar z strasko koleno.
Kateri mi bi točno pasal in,če pride točno frigazar na luknjo kak ima čok da lahko stisneš ko je mrzel .
Nebi pa rad spreminjal na desni strani stranskega dekla glede čoka,da ga lahko stisneš da ti vžge.
Samo hočem vedeti točno kakšni celinder paše gor in kolena za frigazar.
Imam pa delorto frigazar.
Lp vsem skupaj
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos a3 automatic

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

A5(A35) glavo in cilinder z ravnim kolenom, problem edino pravi bat dobit, ker A3 ima sornik 10 A5 pa 12.
Torej moraš kupit bat s sornikom 10 in izdelat luknje v bat: https://mopedist.si/viewtopic.php?f=57&t=19820

Druga opcija ampak nism 100% če je izvedljivo, menjaš glavno gred z 12 sorno od A5 in sklopko prve prestave z sklopko od A5 (oz. samo sredico sklopke?). In seveda cilinder, glavo in ravno koleno od A5.

Ker imaš luknjo v stranskem plehu predvidevam da imaš Dellorto sha14/12 tako da ta vplinjač se je original montiralo tudi tudi na A5 in ga lahko uporabiš.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos a3 automatic

Odgovor Napisal/-a filius »

automatic_7 napisal/-a: To Feb 19, 2019 6:30 pm A5(A35) glavo in cilinder z ravnim kolenom, problem edino pravi bat dobit, ker A3 ima sornik 10 A5 pa 12.
Torej moraš kupit bat s sornikom 10 in izdelat luknje v bat: https://mopedist.si/viewtopic.php?f=57&t=19820

Druga opcija ampak nism 100% če je izvedljivo, menjaš glavno gred z 12 sorno od A5 in sklopko prve prestave z sklopko od A5 (oz. samo sredico sklopke?). In seveda cilinder, glavo in ravno koleno od A5.

Ker imaš luknjo v stranskem plehu predvidevam da imaš Dellorto sha14/12 tako da ta vplinjač se je original montiralo tudi tudi na A5 in ga lahko uporabiš.
Ne paše, ker je ležaj v zunanjem bloku pri sklopki manjši, ce ze se A3 gred prepreša z 12 sorno ojnico...

Drugace se pa da se kupit 10 sorne bate z luknjami za A35. Sam malce je treba pobrskat po internetu...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos a3 automatic

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

filius napisal/-a: Sr Feb 20, 2019 11:51 am
Drugace se pa da se kupit 10 sorne bate z luknjami za A35. Sam malce je treba pobrskat po internetu...
Počasi se spravljam dat A5 cilinder na A3 in me res zanima kje se dobi 10 sorni bat z luknjami?
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Tomos a3 automatic

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Jaz sem ta problem že pred 35 leti rešil z enostavno menjavo puše na ojnici. Če se prav spomnim smo uporabljali ta tanko pušo - od laure, drugače bi pa to vsak strugar moral narest v par minutah.
Takrat smo na A3 mašine na ta način zmontirali vse možne bate od original L elkota od 15ke, preko 40 mm bata od laure do 42 lamo batov
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos a3 automatic

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

sg1 napisal/-a: Sr Avg 21, 2019 3:51 pm Jaz sem ta problem že pred 35 leti rešil z enostavno menjavo puše na ojnici. Če se prav spomnim smo uporabljali ta tanko pušo - od laure, drugače bi pa to vsak strugar moral narest v par minutah.
Takrat smo na A3 mašine na ta način zmontirali vse možne bate od original L elkota od 15ke, preko 40 mm bata od laure do 42 lamo batov
A je bil problem ćez čas, zaradi tanke puše?
Namreč imam bat z sornikom 13mm....
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Tomos a3 automatic

Odgovor Napisal/-a sg1 »

13 mm ???
Nobenega problema ni bilo s tanko pušo.
Odgovori