Tomos APN 6

Predstavite nam svoj moped
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Tomos APN 6

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Tale izpuh se mi zdi da je bolj kot ne za popolnoma original APN-ja (4 prestave itd). Ker se še vedno v 5 razvijanje hitrosti kar hitro ustavi, 4 je pa popolnoma brez moči. Edina prestava ki je za nekaj je 3 pa še s to se pelješ cca 40-45 kmh. Ma kdo kakšno powerco ali pa kakšen drug predlog? Pozabil sem dodati da sem dal tudi večji sprednji zobnik za 1 zob (14 zob).

Slika
Še ena slika od danes. 8-).
Važn da gre!
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Tomos APN 6

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Sedaj se čaka samo še izpuh (visoki kantor). Bom poskusil s tem izpuhom, če razvije še kakšen km/h več. Prav tako mi je spustil tesnilo na pokrovu sklopke. Velik plus pa imam za trgovino obnovi, saj so mi že drugi dan poslali novo tesnilo brezplačno (reklamacija). Kapo dol. :D.

Glede izpuha je pa veliko razočaranje. Naročim izpuh preko trgovine (ki ima ime po delu mopeda: cili***).
Naročim izpuh, piše dostava od 3-6 dni. Ko ga naročim, ga že nimajo več na zalogi. Sedaj čakam že od cca. 12 aprila da ga dobim. :cry:.

Pozna kdo koga ki bi, naredil "squish" glavo za mojega APN-ja?
Važn da gre!
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Tomos APN 6

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Pozdravljeni, montiral sem kantorja, zamenjal dihtungo na pokrovu od sklopke ter še par ostalih stvari. Problem je v tem, da ko se peljem gre v nizkih čist ok, ko pa pride v visoke pa ko en avtomatik....kar sam malo povleče ali pa gre kar sam v zelo visoke obrate. Na začetku sem imel problem z štelanjem zajle za sklopko, ki mi jo klub novem fedru med rokcama tam ko pride zajla ne uspe naštelat. Moped ne užge na kurbl. V čem je problem res nevem? Zajle pa tudi nikakor nemorem naštelati. Lp.
Važn da gre!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos APN 6

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Naštelaj sklopko raje tako da malo motor leze naprej ko jo stisneš, kot pa da drsa ko kurblaš.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos APN 6

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Kaj si dodatno podložil kako plato v sklopko in koliko feder imaš not, ker tiste federce med rokcama sploh ne potrebuješ, če je vse ostalo ok ;)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Tomos APN 6

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Saj do sedaj fedra nisem potreboval, pol ko pa ni "štimala" sklopka sem ga pa nabavil. Danes sem razstavil tisti del kjer so lamele s pomočjo majstra "filiusa" 8-). Pri trenutnem delu ki je bil na mopedu tam ko so lamele vse štima, tako da sem dobil še k sreči ta celoten del dobil od druge apn-ke in ga bom vgradil sedaj v to mojo mašino. Vem ja, zakomplicirana zadeva za napisat.:lol:. Pa potem sporočim naprej kako bo šlo.
Važn da gre!
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Tomos APN 6

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Slika
Mašina ponovno dela. Komplet del tam ko so lamele sem dal od druge "apnke". Tudi Kantor visoki, se zelo dobro obnese. Končna hitrost se giblje okoli 72 km/h. Ja vem, preveč "dihtmase" sem dal.:lol:. Samo do sedaj mi je že tokrat puščalo, da mi je bilo že dovolj. Sklopka se zelo lepo vrača, prav tako se lepo prestavlja in sklopka se več ne segreva. Tudi bloke sem malo zategnil, tako da ne puščajo več. Hvala ponovno Filiusu ter MitjaBerti. Ti Filius pa se le oglasi, da boš malo probal tole makino. 8-).
Važn da gre!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos APN 6

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Še vedno mi ni jasno kaj si zamenjal? In kaj je bil vzrok težav s sklopko?
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Tomos APN 6

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Vzroka z prejšnimi deli sklopke nisem našel. Vse je "štimalo", prav tako se pa tudi nisem hotel ubadati z malenkostjo ki bi jo ugotavljal kar nekaj časa. Zato sem izbral bolj preprostejšo varjanto.
Važn da gre!
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Tomos APN 6

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Zamenjal sem kompleten del tam ko so lamele v sklopki.
Važn da gre!
Odgovori