ROG Pony express

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Isto, s par strani nazaj, le da sem dokupil stojalce, da vrtalko lahko vpnem v ponk (v mojem primeru mizo vrtalnega stroja :lol: )
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

:evil: matr, enim gre pa res predobro... Danes bilo železje četrtega ponzlna pripravljeno za barvanje, pa ker sem bil tudi sam zadovoljen kako je izpadel rdečko in seveda ceno za vse (čeprav deda ki je barval dva, je plačal barvanje celih 50 evričev :shock: , na Primorskem), je danes sledila hladna prha... Se ves entuziastičen pripeljem na Bled, pred delavnico, pa so me kar zjagali od tam :shock: , "ti to nosi kamor woč, klele tega namo dewal", mislim, wtf...
Zgleda da bom spet sam svoj mojster...
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

KamiKaza napisal/-a: So Dec 01, 2018 3:52 pm :evil: matr, enim gre pa res predobro... Danes bilo železje četrtega ponzlna pripravljeno za barvanje, pa ker sem bil tudi sam zadovoljen kako je izpadel rdečko in seveda ceno za vse (čeprav deda ki je barval dva, je plačal barvanje celih 50 evričev :shock: , na Primorskem), je danes sledila hladna prha... Se ves entuziastičen pripeljem na Bled, pred delavnico, pa so me kar zjagali od tam :shock: , "ti to nosi kamor woč, klele tega namo dewal", mislim, wtf...
Zgleda da bom spet sam svoj mojster...
haha te objeve pa nism najbol razumel,
nekam si peljal barvat (kaj tja kamor si že večkrat?) in ti ga niso hotli pobarvat ?
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Ja, ženinemu bratu ga je pobarval, sicer se je načakal, cena je bila tudi prava za Janeza Slehernika, ki bi ves ta material kupil v trgovini z barvami, pa sem si mislil, da bi tudi sam (prvič!) zaupal profiju. Ja, malo morgen :evil: ko sem se danes namalal pred delavnico, so me dobesedno spodili iz delavnice :shock:
Očitno se v vseh teh letih ni še prav nič spremenilo in še vedno najbolj zaleže če se naučiš vse kar rabiš in potem sam čaraš, in se počasi naučiš...
Glede na to da pa sem one man band, pa tu nastane hecna težava, k nič ne poznam scene, pa mraz je, tko da niti sam sedaj ne morem nič narediti, kosi pa speskani, ja, težave Peteršilčkove mame, na polno, vam rečem :lol:
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Probaj vprašat ličarstvo grašič in kranja. Prašno barvajo na veliko.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

ro-bi napisal/-a: Po Dec 03, 2018 2:21 pm Probaj vprašat ličarstvo grašič in kranja. Prašno barvajo na veliko.
Sem že kupil temeljno in kose pofarbal, da vsaj ne bo rjavelo, pa zgleda da bom spet kar sam vse naredil... je bil danes hec, pri Rešu k sem kupoval barvo, je bil ravno en ličar, in sem tako, za hec omenil, da mi je en ličar že dal košarico, kljub temu da bi rabil sam njegovo rokco, predvsem pa toplo komoro (V končni fazi bi lohk tut sam pihnil, če bi mi dovolil :lol: ), pa je bil tipo ledeno hladen, niti trznil ni, tko da bo kar držalo tisto o tem da jim gre še hudičevo dobro... :evil:
IMG_20181203_140943.jpg
IMG_20181203_140919.jpg
Temeljna je že, še šprickit, enkrat do spomladi pa še farba. Je pa hec ker je tu enkrat tako da je sam svoj mojster varianta dražja kot če bi dal ličarju :shock:
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Pa še en vprašajčk :?:
Zadnje pesto s krogličnim ležajem? Nekaj sem že slišal da se zadnje pesto predela tako da namesto kroglic vgradiš tapravi ležaj. Je komu kaj znano? Da ne bi odkrival tople vode?
IMG_20181203_140957.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

KamiKaza napisal/-a: Po Dec 03, 2018 3:30 pm Pa še en vprašajčk :?:
Zadnje pesto s krogličnim ležajem? Nekaj sem že slišal da se zadnje pesto predela tako da namesto kroglic vgradiš tapravi ležaj. Je komu kaj znano? Da ne bi odkrival tople vode?IMG_20181203_140957.jpg
... bom kr sam, verjetno to ni javno dostopen podatek :lol:
IMG_20181204_191742.jpg
Ni mi bilo jasno, kako fiksirat kroglične ležaje v notranjo (gladko!) cev in ko sem izbil ležaje, je bila stvar jasna. Nastruži se puša, na eni strani naluknjana, ki se jo vloži (nabije?) v notranjo cev na pravo mesto. potem se jo privari na cev, izdela še distančnik in... voila, mamo fajn uležajeno zadnje kolo.
IMG_20181204_191801.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Tisti, malo bolj analni, izdelajo še puše, ki pridejo med ležaj in kolesno os, ker ležaj ima notranjo luknjo 12mm, os je pa debela 11mm. Mere ležajev: 30 x 12 x 8mm
IMG_20181204_191822.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Timatr, tole je bilo že šesto kolo pošpriklano letos :shock: :D , od tega sem štirim kolesom še zbiksal špice, porabil en cel Purol :shock:
IMG_20181204_181228.jpg
Odgovori