Land Tomos

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

Pozdravljeni!

Na kratko predstavim še moj drugi moped, to je avtomatik a3. Uporabljam ga za delovno živino saj me zapelje do svoje parcele kot je do njive, gozda, ribnika...Zapelje me tudi dalj do kakšne reke ali potoka kjer ribarim.
_20170822_171718.JPG
Ker me je večkrat že pustil na cedilu doma ali na poti sem razmišljal o obnovi. S tem se zavlačeval vse dokler mi nekega dne ni hotel vžgat. Pa se vržem v generalko.
DSC_0272.JPG
DSC_0273.JPG
DSC_0274.JPG
dobil sem ven tudi te zahrbtne ležaje
DSC_0287.JPG
gred se preprešala z 12 sorno ckr ojnico. Spodaj in zgoraj ležaj z srebrno kletko :) Za delo gre zahvala @lojzu.

Ker je moč na teh malih cilindrih slaba sem se odločil, da gor pride airsal 44. Seveda zakaj pa ne :)
DSC_0286.JPG
treba je blo malo poširit pretočne, da se vsi ujamejo.
DSC_0269.JPG
DSC_0270.JPG
nekaj se igral z sklopko, da bo bolje prijela.
DSC_0322.JPG
robovi kanalov in na batu so bili ostri kot nož zato me ne čudi, da je že komu prijelo obroček. Vse sem malo zgladil z pilo.
DSC_0321.JPG
nevem kako je pri drugih airsalih ampak sem opazil, da se je lamela na levem okencu odpirala samo do polovice, ker se je naslanjala na steno cilindra. Zato sem moral malo pobrusiti.
DSC_0324.JPG
glava se je naredila na vložek in squish. Odlično kot vedno opravil @cerar. Na srečo našel primerno tesnilo za pod cilinder, da sem ujel pravi squish pas. Razmišljam, da bom glavo speskal, ker ta barva zelo zadržuje toploto.
DSC_0305.JPG
za začetek nastavil na 1.5mm predvžiga
DSC_0329.JPG
dellorto phbg 17.5

In to je to:
DSC_0333.JPG
DSC_0330.JPG
DSC_0328.JPG
Zaenkrat motor vredu laufa pod štandgasom. Glavna diza je zaenkrat 78, igla w6, štandgas diza 42. Treba se bo še malo poigrati z nastavitvami in počakati lepše vreme na vožnjo :D. Moram se zahvaliti tudi @lukabullet44 za podporo. O novostih še poročam.
Lp!
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a Berty »

Zelo lepo, kompletno obnovljena in predelana mašina je vedno dobra mašina :D
APN4M 83'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

skopka je azbestna ? upam da si vsaj masko uporabil ko si jo "predeloval"
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a macula »

Enkrat sem gledal nek prispevek kjer so testirali razliko med surovim alu intercoolerjem od avta in med crno pobarvanim. Crno pobarvan je hladil precej boljse saj je bil doprinos sevanja crnega telesa večji kot zmanjšanje prestopa cilinder-zrak zaradi barve.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

macula napisal/-a:Enkrat sem gledal nek prispevek kjer so testirali razliko med surovim alu intercoolerjem od avta in med crno pobarvanim. Crno pobarvan je hladil precej boljse saj je bil doprinos sevanja crnega telesa večji kot zmanjšanje prestopa cilinder-zrak zaradi barve.
mightycarmods ja ... samo jason iz EE meni drugače ...
https://www.youtube.com/watch?v=z_mmmXTbLP0

pomoje bi tudi boljše hladilo če bi bila speskana ... po drugi strani pa če se bo vozilo po vlažnem okolju zna oksidirat ...
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

aljo69 napisal/-a:skopka je azbestna ? upam da si vsaj masko uporabil ko si jo "predeloval"
Nažalost sem se spozabil. Bomo vidli za 20 let, če se bo mi kaj pojavlo :) Motor zatrese ko prestavi v drugo, če držim poln gas. Je to normalno pri airsalu? Prenosi so 26-24 in sem takoj v drugi, ker so pospeški ubitačni. Sklopka tak pride enkrat alu z sf oblogo, upam da bo potem bolje.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

macula napisal/-a:Enkrat sem gledal nek prispevek kjer so testirali razliko med surovim alu intercoolerjem od avta in med crno pobarvanim. Crno pobarvan je hladil precej boljse saj je bil doprinos sevanja crnega telesa večji kot zmanjšanje prestopa cilinder-zrak zaradi barve.
Na glavi imam pri straneh malo porezkano. In tam kjer je gol aluminij je bolj vroče kot tam kjer je barvano. Pomoje imam kar prav ;) je pa res, da mi gol aluminij zna oksidirat ampak potem tudi cilinder lahko enkrat. Barval verjetno nebom
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a matijag »

Zelo lep projekt. Vidim, da si na blokih prilagodil pretočne (na desni strani je kar na tesno). Je šel vrat cilindra v bloke brez širjenja?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

matijag napisal/-a:Zelo lep projekt. Vidim, da si na blokih prilagodil pretočne (na desni strani je kar na tesno). Je šel vrat cilindra v bloke brez širjenja?
Hvala. Ja je malo šlo na tesno ampak še je vseeno dovolj naležne površine za cilinder. Cilinder je šel noter brez problema.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

Danes je bla prva vožnja. Pri prestavljanju mi potrese. Vprašaj feder je že bil menjan prej. Mogoče zaradi velikega pospeška? 24 zadni zobnik. Notranji prenosi bi naj bli krajši kot na a35. Končna hitrost je bila 63. Je to vredu za te prenose?
Priponke
DSC_0337.JPG
Odgovori