Land Tomos

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

I❤2-STROKES
DSC_1212.JPG
:D
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

Po dolgem času mi je do konca uspelo realizirat svoje cnc alu segmente za a3 avtomatika, ker vsi delajo le za novejše a35 mašine. Segmenti so iz aluminija 7075 z žlebastim vpetjem vzmeti in oblogo iz karbona. Montiral in preizkusil bom v prihodnjih dneh.
Lp!
Priponke
DSC_1931.JPG
AljazK
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 18, 2012 9:46 pm
Kraj: Ptuj

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a AljazK »

Super moped. Sem slišal, da tudi gre super. Zelo se mi dopade glava in ti cnc segmenti sklopke. ;)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

prlek napisal/-a: To Nov 05, 2019 3:04 pm Po dolgem času mi je do konca uspelo realizirat svoje cnc alu segmente za a3 avtomatika, ker vsi delajo le za novejše a35 mašine. Segmenti so iz aluminija 7075 z žlebastim vpetjem vzmeti in oblogo iz karbona. Montiral in preizkusil bom v prihodnjih dneh.
Lp!
Niso zatiči preveč na sredini segmentov?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a: Če Nov 07, 2019 4:40 pm
prlek napisal/-a: To Nov 05, 2019 3:04 pm Po dolgem času mi je do konca uspelo realizirat svoje cnc alu segmente za a3 avtomatika, ker vsi delajo le za novejše a35 mašine. Segmenti so iz aluminija 7075 z žlebastim vpetjem vzmeti in oblogo iz karbona. Montiral in preizkusil bom v prihodnjih dneh.
Lp!
Niso zatiči preveč na sredini segmentov?
Zakaj bi to bil problem? Tudi a35 ima tako
AljazK napisal/-a: Če Nov 07, 2019 2:36 pm Super moped. Sem slišal, da tudi gre super. Zelo se mi dopade glava in ti cnc segmenti sklopke. ;)
Hvala ;)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

prlek napisal/-a: Če Nov 07, 2019 4:58 pm
automatic_7 napisal/-a: Če Nov 07, 2019 4:40 pm
prlek napisal/-a: To Nov 05, 2019 3:04 pm Po dolgem času mi je do konca uspelo realizirat svoje cnc alu segmente za a3 avtomatika, ker vsi delajo le za novejše a35 mašine. Segmenti so iz aluminija 7075 z žlebastim vpetjem vzmeti in oblogo iz karbona. Montiral in preizkusil bom v prihodnjih dneh.
Lp!
Niso zatiči preveč na sredini segmentov?
Zakaj bi to bil problem? Tudi a35 ima tako
Amm ne?
Slika
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a: Če Nov 07, 2019 5:38 pm
prlek napisal/-a: Če Nov 07, 2019 4:58 pm
automatic_7 napisal/-a: Če Nov 07, 2019 4:40 pm

Niso zatiči preveč na sredini segmentov?
Zakaj bi to bil problem? Tudi a35 ima tako
Amm ne?
Slika
Aja pomota, sredinske zatiče sem opazil pri Mahkoti.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

Po dveh letih vsakodnevnega delovanja sem se zaradi preglavic in zluftane ojnice odločil, da si nabavim A5 bloke zaradi boljšega menjalnika. Namreč pri A3 menjalniku prehod v drugo brzino potresava in začelo se mi je dogajat, da mi takoj pri speljevalju vrže v iz brzine. Kot da bi imel ler. Nisem ugotovil problema, zamenjal celotno menjalno gred, zamenjal enosmerni iglični ležaj v sklopki in ni pomagalo. Nato še mi je začel magnet razpadat tako, da mi je nekega dne zgleda njegove koščke zgrabilo med statorsko ploščo, da mi je samo še zablokiralo vseskup celotno mašino z kolesom vred. Hvalabogu je vtrgalo ketno. Zgleda niti magnet ni zdržal obratov z njegovim opletom. Zdaj se dela skupaj A5 blok, kupil novo topracing gred katero bom še izboljšal. Kupil novo balanco, ročke in te mehke yss amortizerje kateri bodo prav prišli po luknjastem terenu. Cnc segmente in A5 sredice pa priredil tako,da pašejo skupaj. Nabavil bom tudi vžig z notranjim magnetom, vendar se še odločam katerega. Delo poteka počasi ker imam dosti drugega dela in mi je to zadnja briga. Ampak je pa. :D
Priponke
DSC_0544.JPG
DSC_0549.JPG
DSC_0548.JPG
DSC_0547.JPG
DSC_0550.JPG
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Kje si pa kupil to balanco? A lahko postas link prosim,

Hud moped drgac :twisted:
LP Klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

Breznik Jr. napisal/-a: Sr Jun 17, 2020 3:39 pm Kje si pa kupil to balanco? A lahko postas link prosim,

Hud moped drgac :twisted:
LP Klemen
Puchshop.de ali pa tomoshop.nl je bolj za tomose, sicer je pa to ista trgovina.
Hvala!
Odgovori