Land Tomos

Predstavite nam svoj moped
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a matijag »

Verjetno so ravno zaradi tresenja spremenili prenose v menjalniku, A3 so pogosteje tresli pri menjavi. To se nekaj dogaja pri vprašajčku oz. valjčki med velikima zobnikoma. Ko bi moral zagrabit manjši zobnik 2. prestave to ne poteka mehko. Mogoče močnejši vprašaj? Ali bolj napet?
Po mojem je barva svečke OK.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

probaj spuščat gas med prestavljanjem ... sicer slika ni čisto jasna ampak se mi zdi še malo svetla (mogoče se motim)

moja svečka izpred nekaj let ko sem ulaufaval airsala (diza 80, dell'orto 15/15, tecno krul in bgm supertanki filter)
Priponke
Fotografija0331.jpg
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

aljo69 napisal/-a:probaj spuščat gas med prestavljanjem ... sicer slika ni čisto jasna ampak se mi zdi še malo svetla (mogoče se motim)

moja svečka izpred nekaj let ko sem ulaufaval airsala (diza 80, dell'orto 15/15, tecno krul in bgm supertanki filter)
Ja če spustim gas menja lepo. Gledam po youtubu, ki imajo na a3 kite pa so tudi pazlivi pri prestavljanju. Škoda, da ni nič @superchargerja na forumu bi povedal kako je bilo pri njem.
Bom probal še z večjo dizo.
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Z istim set upom, na a3 mašini.. Dmp glava, airsal 65,dellorto sha 16 /16, original auspuh (kromiran) končna hitrost 64km/h(po tabli vi vozite,) isti prenosi kot pri tebi.. Sedaj delam drugi moped,cilinder isti, glava bo predelana original, dellorto 15/15, prenos bom spremenil po potrebi... In auspuh po merah.... Pa da vidimo.. Verjetno bom spremenil kote odpiranja..
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

tomosatx50s napisal/-a:Z istim set upom, na a3 mašini.. Dmp glava, airsal 65,dellorto sha 16 /16, original auspuh (kromiran) končna hitrost 64km/h(po tabli vi vozite,) isti prenosi kot pri tebi.. Sedaj delam drugi moped,cilinder isti, glava bo predelana original, dellorto 15/15, prenos bom spremenil po potrebi... In auspuh po merah.... Pa da vidimo.. Verjetno bom spremenil kote odpiranja..
S temi prenosi 26-24 je na A3 preveč divje, bom dal verjetno 22 zadaj nazaj gor. Kakšno dizo si imel?
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Se mi zdi da je bila 86...
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

Tista prva svečka kaj sem poizkušal ni vredu, ker je bila že obarvana od drugega motorja. Zdaj različne dize poizkušam z novo svečko pa se čoham po glavi. Diza 85 pa je svečka še vedno bolj bela kot rjava, realno je še svetlejša kot na sliki.
Priponke
DSC_0353.JPG
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

Zdaj je diza 88 in je že lepša. Me čudi zakaj je treba tako veliko dizo za enega original airsala. Zvrti se pa res lepo, nimam kaj rečt. Slišati je kot kakšna kroska od daleč. Po jezičku svečke vidim, da potrebujem še eno stopnjo hladnejšo svečko, zdaj je ngk b7hs. Montiram b8 pa bomo videli kaj bo.
Lp!
Priponke
DSC_0354.JPG
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

to je že videt boljše ja :) diza je pa samo razmerje zraka in bencina ... tak da že dobi toliko zraka da rabi ... edino če kje vleče fouš luft ...
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Land Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

aljo69 napisal/-a:to je že videt boljše ja :) diza je pa samo razmerje zraka in bencina ... tak da že dobi toliko zraka da rabi ... edino če kje vleče fouš luft ...
In kako ugotovit fouš luft? Recimo da tesni vredu pod cilindrom in pri kolenu okoli vplinjača, če pa bi pri sklopki skozi semering bi kaj kadilo zaradi olja?
Odgovori