Tomos ATX 50C @gt001

Predstavite nam svoj moped
gt001
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Apr 14, 2017 5:22 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX 50C @gt001

Odgovor Napisal/-a gt001 »

izpuh ni naprodaj. mogoce bi razmisli o prodaji ce bi kje naletel na originalnega.

ena prosnja (ne najdem nikjer na netu): kako razdrem zadnje amortizerje? Nasel sem en prispevek za APN-amortizerje, pa sliko podrtih BT-amortizerjev, ampak mi ni jasno, kako se naj lotim, brez da jih poskodujem/unicim.
IMG_3181 (Large).JPG
hvala
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Tomos ATX 50C @gt001

Odgovor Napisal/-a koroman »

Zgoraj na amortizerju je navoj, ki ga je potrebno odviti, na to se zadeva enostavno razdre. Pripočam da s kakšno pripravo, lahko celo z vezicami, tolko stistneš vzmet da boš lahko odvijal zgornje 'uho'.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
gt001
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Apr 14, 2017 5:22 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX 50C @gt001

Odgovor Napisal/-a gt001 »

Koroman, hvala za nasvet.

Sem nocoj probal in po eni uri obupal. Tole so muke tantalove oz. cista jeba. Dvojne 8mm vezice mi je trgalo kot za salo.
Moram najprej postudirati nekaj drugega, s cim bi vzmet stisnil toliko, da pridem z orodjem vmes.
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Tomos ATX 50C @gt001

Odgovor Napisal/-a koroman »

gt001 napisal/-a:Koroman, hvala za nasvet.

Sem nocoj probal in po eni uri obupal. Tole so muke tantalove oz. cista jeba. Dvojne 8mm vezice mi je trgalo kot za salo.
Moram najprej postudirati nekaj drugega, s cim bi vzmet stisnil toliko, da pridem z orodjem vmes.
probaj še z 'cvengo'
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
gt001
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Apr 14, 2017 5:22 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX 50C @gt001

Odgovor Napisal/-a gt001 »

Pred stirimi leti... sem mislil, da bom motor porihtal do njegovega 30. leta. Zdaj upam, da bo slo do mojega abrahama :shock:

Da nadaljujem od tam, kjer sem ostal prejsnjic:
- Zadnje amortizerje mi je uspelo razdreti, brez, da bi jih polomil, ali si zbil zobe.
- Originalni rezervoar za gorivo je s spodnje strani prerjavel. Po dolgem iskanju sem dobil posten rezervoar za posteno ceno. Tako da lahko koncno kompletiram stvari za licarja.
- Danes sem z velikim cmokom v grlu snel cilinder (prvic po 20 letih hibernacije). Da so bili vijaki glave dan prej naspricani ni skodilo. Povzetek, bat ni bil zapikan, cilinder cist, brez rje/risov itd. Bat/obrocki vizuelno ok. Bom jutri poslikal.

Vprasanje / prosnja za pomoc:
- iscem se tacko/stransko stojalo. Kolikor sem gledal po katalogih delov, oz. zvedel na terenu, bi naj imeli ATX/BT/CTX podobna stojala vendar razlicnih dolzin. Mi lahko kak lastnik ATX-a prosim zmeri, koliko je dolga originalna tacka. Potem lahko dam vse kar je crno peskat in prasno lakirat.
- masina: masino bi najraje dal pregledat/porihtat nekomu ki se na to spozna. Torej masina+fergazer+elektrika. Sicer nehvalezno vprasanje a vendar: mi lahko priporocate kaksnega mojstra za temeljiti pregled / generalni servis? Lahko tudi na ZS. Lokacija: idealno savinjska regija, ni pa problem kjerkoli drugje (dokler ne bodo zaradi korone spet obcin zaprli).
NejcG
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe Apr 05, 2019 8:16 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX 50C @gt001

Odgovor Napisal/-a NejcG »

Živjo. Prodaš izpuh? Ti pa lahko zmerim tačko enkrat popoldne danes, če še rabiš.
gt001
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Apr 14, 2017 5:22 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX 50C @gt001

Odgovor Napisal/-a gt001 »

Zdravo,
Izpuh ni naprodaj, ker drugega zaenkrat nimam. Za mero tacke pa se priporocam - hvala vnaprej.

LP
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos ATX 50C @gt001

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Tačka je cca 30cm. Vseeno @NejcG preveri še ti dolžino, ker pri meni manjka spodnji "podplat" tačke.
NejcG
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe Apr 05, 2019 8:16 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX 50C @gt001

Odgovor Napisal/-a NejcG »

310mm sem dobil. Ampak je nisem demontiral in je mogoče 5mm +-.
gt001
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Apr 14, 2017 5:22 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX 50C @gt001

Odgovor Napisal/-a gt001 »

Super, hvala obema!
Odgovori