Tomos 14M

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

A si prebral prvi prispevek na tej strani (ups, že prejšnji)? Ne seri poj, sem lepo napisal- dela in to zelo lepo, če pa bojo slučajno problemi, bom rešil, tako kot sem še vse do sedaj, ker kar sem se naučil po raznoraznih forumih, je le to da če sam ne znaš rešit problema, poj ti Boh ne more pomagat.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kot vidim se je KamiKaza prej pozanimal kako se nastavlja Pollini uplinjač in je to le delil z nami.
Tako da bo kdo drug ki bo kupil Pollini vplinjač bodo te objave v pomoč.

Nevem zakaj bi bila napaka kupit Pollini uplinjač sej ni to kar ena x fjrma.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Automatic, hvala, je kar jeba, ja, sedaj gre vse sam še na prvo žogo, in vse kar ne trobi v isti rog, je avtomatsko zanič... Sam imam rad izzive, poskusim uhodit nove potke in ni ravno vedno vse lepo iz prve, včasih pošteno švicaš, da kaj naštudiraš, sam rezultat pa ponavadi ne izostane, sploh v teh časih, ko imaš informacije na dosegu- le klik miške stran, če le veš kaj iščeš; takole na forumih zelo težko najdeš kaj uporabnega.
Drugače pa zunaj Polinije pohvalijo precej bolj kot pa Dellortoje, pa še precej lažje naj bi jih bilo nstavit- no, to bomo pa še videli...
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Vidim da je tale vplinjač postal vroča tema in bi še jaz dodal svoje. Tudi sam imam omenjeni vplinjač in kot je napisal Kamikaza to res ni pilot jet ampak je to po angleško Air jet, njegov namen je povečanje dotoka zraka v atomizator podobno kot imajo to 4t izvedebe na poliniju ima atomizator luknjice in ko odpreš air jet gre skozi njih zrak gorivo se boljše atomizira in je bolj obogateno z zrakom kar se pozna čez cel spekter pilot/igla/glavna šoba sam sem to na svojem testiral kjer mi je prej motor trokiral z glavno dizo 89 mi je z odstranjeno air brake šobo deloval z dizo 99 brez trokiranja (več nisem imel). Kjer pride zadeva lahko prav je v primeru ko imaš naprimer na igli zelo bogato zmes kljub temu da je najbolj spuščena glvana diza pa ima ravno pravšnje razmerje sploh pri poliniju kjer revnejše igle ni za dobit (če se ne motim). Tako da air brake ni nujno za 4t motorje kar piše tudi v navodilih vendar če ni navedenih problemov je vseeno če je zaprt (jaz sem dobil zaprtega) dobi se pa neke 3-4 velikosti.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

:lol: vendarle, nisem edini, ja te dize se dobijo 0'3, 0'6, 0,9 in zaprte (baje na vseh odprtih piše 0'6) vendar jih ni ravno enostavno dobiti. Jaz sem dobil odprto in nisem je niti poskusil, tako da niti ne vem kaj sem zamudil :lol: . Igle sta pa samo dve 14/22 in 12/22, dobiš v fergu pa prvo. Poj maš pa še možnosti z batkom, z različnimi koti posnetja na strani filtra (večji kot, več zraka skoz venturi), sam, jih je pa še težje najti. Edino, kar še čakam, je pa bovla pod plovcem z vijakom, da lohka glavne dize (pa mrbit pilotke) menjaš brez razdiranja.
Plani so da se ta teden malce poigram, da vidim kje sem, sam vreme mora začet sodelovati...
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Jaz sem maročil set diz prostega teka in dva kompleta glavnih šob je pa res zoprno dobit vse kar polini ponuja vsaj pri nas. Jaz sem vse z uplinjačem vred dobil iz italije.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Vplinjač in dize (pilotke in glavne) ima tudi Puchshop, zračno sem dobil pr enmu Švabu, pokrovček in iglo pa mislim da v Italiji (Brixiamoto, mislim da). Se pa kar naiščeš, ja, tudi zunaj ni vse kar na prvo žogo dostopno.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Vplinjač in dize (pilotke in glavne) ima tudi Puchshop, zračno sem dobil pr enmu Švabu, pokrovček in iglo pa mislim da v Italiji (Brixiamoto, mislim da). Se pa kar naiščeš, ja, tudi zunaj ni vse kar na prvo žogo dostopno.
Kako da si kupil iglo ti ga ni uspelo nastavit z tisto v uplinjaču ?
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Fetiš met vse na lagerju :oops: :lol: za vsak slučaj. Dons sem se prvič peljal in... mi je na visokih obratih nekaj "godrnjal", pa sem malce narobe tolmačil in mu zakrtačil 2 številke večjo dizo :oops: in mi ga je nato celo pot v službo bogato polijalo :oops:
Zanimivo pa, ko sem šel z glasom do polovice ali čist malo čez, je delal zelo lepo tko da, če sem bil pameten z glasom, smo letel 60 km/h, drgač pa komaj 30 s četrto :lol:
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Morš pazit ja sploh če imaš na igli močno prebogato mešanico se motor sploh ne zavrti do polnih obratov ker ga igla zalije. Se spomnim na svojem sem ravno štelal uplinjač pa sem mogel hitro skočit nekam, ma komaj sm se pripeljal :D
Odgovori