Tomos 14M

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a Berty »

Zelo lep! 14M so že redki v takem stanju :D
APN4M 83'
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Hja, kestl, sem preigraval tudi to varjanto, pa sem slišal več komentarjev proti, kot za, pa glede na to, da je rezervoar znotraj drugače presenetljivo čist- zdrav, sem se pač odločil za šlosarsko rešitev problema :lol: No, ko mi je uspelo spravt skozi registracijo, sem se tudi ojunčil in nabavil 12 voltno elektriko, pa bil še mal šmeks in dodal še smernike
Priponke
...varilci...
...varilci...
...staro se umika novemu...
...staro se umika novemu...
znotraj čisto k pr dohtarjih...
znotraj čisto k pr dohtarjih...
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Seveda je prehod na 12 voltov potegnil za sabo kar nekaj tuhtanja, dodatnega dela, najbol me je pa hecala zavorna lučka, a le dokler mi ni kapnilo, da je na original elektriki zavorno stikalo v mirovanju sklenjeno (se pravi da proizvedeno elektriko iz male tuljavce troši na okvir), in sem nabavil normalno stikalo. Drugi hec so bili smerniki, najprej sploh niso hotl delat, pole je bilo tako, da smo naenkrat vžgali po tri lučke :oops: ; no, ko sem rešil tudi to (po eni vezavi z neta, si moral med sabo povezat kontakta 1 in 4 v stikalu in potem peljati eno žičko na kontrolko), mi sedaj delajo, ampak oba naenkrat, pa smo prišli do tega, da rabim rele smernikov tak na 3 pine, pa da sem si en malčk narobe razlagal mase pri smernikih (jp, štrom po avtomobilsko nekak ni lih taprava rešitev)
Priponke
TOMOS elektro s smernik_plan B.pdf
(73.57 KiB) Prenešeno 134 krat
TOMOS_dodani smerniki_plan B.pdf
...sem pregledal kar ene par shem, da sem prišel do tu..
(30.87 KiB) Prenešeno 125 krat
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Najbolj vsel sem pa bil, ko mi je končno uspelo zrihtat tablce, pa da sem se lahko zapeljal do Vršiča :D , potem sem se pa en malo poigral z zobniki, ker hudič z originalnim 14/32 nekak ni hotel prav zvrteti 5. prestave, pa sem poskusil z zadnjim 34 (za na Vršič odlično, samo mem Tonkine koče je rabil prvo drugače pa je pela druga- tretja) in nazadnje pristall na 33 zobem zobniku. Ostane mi samo še vplinjač, zgleda kot da je spodaj premoker in če to nekako uredim, mu pa zgoraj zmanjka :x . Ampak bomo že zrihtal, važno, da se lahko vozim, take stvari bom pa po malem rihtal...
Priponke
...aja, pa originalni štvc je dokončno oddelal, srečen jest, najdu novega- direktna zamenjava, edin moral sem navrtat luknjo za vijak v ohišje, da se ga lahko pritrdi na njegovo mesto. Zraven sem pa še uskladil kilometražo...
...aja, pa originalni štvc je dokončno oddelal, srečen jest, najdu novega- direktna zamenjava, edin moral sem navrtat luknjo za vijak v ohišje, da se ga lahko pritrdi na njegovo mesto. Zraven sem pa še uskladil kilometražo...
IMG_20170403_171526.jpg
IMG_20170406_134626.jpg
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a Berty »

Zelo pohvalno obnovljen, všeč mi je izlet na Vršič in izbiranje zobnika. :D
APN4M 83'
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Hec je, da je edina stvar, ki je bila obnovljena- menjana, kolesni obroči in zadnje špice, vse ostalo je kot je prišlo iz fabrke :D . Štrom je bil pa menjan predvsem zaradi bistveno boljše svetilnosti na 12 voltih, en bonus je pa še da lahko obesim gor še žmigovce.
Sem pripopal zraven še shemo za mašince brez smernikov... Sheme so zrisane v Corelu (X3 verzije) in shranjene v PDF formatu, tko da, če se kdo želi igrat, jih lahko uvozi v Korlna ali kak novejši CAD
Priponke
TOMOS elektro brez smer.pdf
(60.55 KiB) Prenešeno 151 krat
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a filius »

Škoda da nisi vzel brezplatinskega vžiga, ko ga nastaviš imaš mir za skos.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Ja, večna dilema, sem bral tu, na forumu, pa lokalno, v pogovorih in na koncu se odločil kot sem se...
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

mal za lušte delat...
Priponke
degree wheel_200.pdf
(17.28 KiB) Prenešeno 167 krat
degree wheel_180.pdf
(17.19 KiB) Prenešeno 128 krat
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Počasi napredujemo proti dobro delujočem mopedu, bo še kar nekaj dela z bencinom, kakor sem ga dobil, je bil čist premoker, edini način, da sem ga osušil je bil da sem mu privoščil 64 dizo, iglo in plovec pa spustil do max, poj so bli pa visoki obrati problem :x . Poj smo pa pocinli 2,17 dizo (na cca 2mm), zej pa rabmo kar en čas da se ogreje, kasneje pa dela kar dobro :roll:
Priponke
...se bo treba še s taspodno dizo igrat...
...se bo treba še s taspodno dizo igrat...
Odgovori