Tomos 14M

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Tako. Gugalnica od originalnih amortizerjev mi nikako ni bila všeč, sicer bi jih lahko dal obnovit in ojačat ampak še zmer... ne veš kako bi se vse skup obneslo... Ampak taka gugalnica vsekakor ni mogla ostati, ker je vožnja mejila že na nevarno, spredaj zelo čvrsto pobiranje neravnin, zadaj pa kot bi moped bil obešen na elastike. Torej, sem iskal kako zamenjavo; za te ki jih lahko kupiš v naših štacunah, je nekako kolektivna zavest ocenila, da nekak niso kos originalnim pa kakorkoli slabi naj bi bili...
In sem nekaj našel... naj bi bili hidravlični, nastavljivi in "športni", kakorkoli že to pomeni :lol:
IMG_20210319_154548.jpg
...prvi vtis, ko sem jih prijel v roke... Mat, na....u sem se, trdi, da si jih "na ročni pogon" komaj premaknil- je blo že, ok, pušnu slabih 60 evričev, ampak vseeno sem jih poskusil namontirat...
IMG_20210319_160927.jpg
ja, ko sem se usedel na moped, bi znalo biti, ko se mojih 85kil spravi na moped, se zadnji del posede nekak cm ali dva in obnašanje zadnjega dela je precej bolj podobno prednjemu koncu, zej ali je to slabo ali ne, bo pa pokazala vožnja...
Kupil pa tule...
https://www.moped-garage.net/Mofa-Moped ... uikai.html
Naročil v soboto, danes poštar prinesel- zelo zadovoljen. Edino zgornje uho ma luknjo za M12 vijak, ampak sem v Tinexu dobil pušo 12/10mm in smo bili vsi srečni :D
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a prlek »

Ketno namaži :D
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Zgleda kukr rijasta? Pa ni :lol: je bila nova potopljena v en olje, ki je kot plastificirana zaščita, samo občasno kako kapljico olja in je kot nova :o :lol:
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Jaz sem dal tele:
https://www.ebay.com/itm/Motorcycle-RFY ... 2749.l2649

Čisto drug občutek med vožnjo.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Novi amortizerji? Yesss :D se je prav fino peljat. Nastavljeni so na najnižjo napetost, se pravi da imam še ohoho rezerve :lol:
So pa firme Ruikai, če komu kaj pomeni (kakor vidim, je kar poznano ime v svetu starih mopedov?)
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Luč
IMG_20210322_144330.jpg
našel eno s pozicijsko žarnico, Kitajc, cena primerna, kvaliteta pa tut :lol: (čeprav Guia tudi ni ne vem kaj, svetlobo razprši zelo čudno, če jo nastaviš da kaj vidiš, slepiš nasprotni promet, dolga pa sveti nekam v nebo :lol: )
Masa pozicije čist po Mcgajversko koj posvaljkana na vzmet
IMG_20210318_134324.jpg
, sem jo pocinil, cir obroč okrog parabole pa kot bi ga eden ročno sklepal in poj dal kromirat :lol:
IMG_20210322_142834.jpg
IMG_20210322_144439.jpg
...stara- nova...

Bo treba sam še eno nočno usekat, da bom videl kje sem, pozicija pa dela, všeč
IMG_20210322_144330.jpg
Priponke
IMG_20210322_144337.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Mi nekam ne gre s slikami dons, sem eno od Viragice not počil, no, kako so Kitajci rešili maso na pozicijo
IMG_20210322_115652.jpg
poj sem še pocinil
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Lučka je pa taka, ima BA 20D žarnico, lih za mopede pa za te EBR vilce je lih še prav velika
lučka.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Umm, ufff, moje prve vezalke
IMG_20210324_095444.jpg
:? :|
Kdo bi si mislil, takale mala plastika, pa tolk vibracij ob izgubi par lopatic :shock:
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a road king »

KamiKaza napisal/-a: Pe Mar 19, 2021 8:12 pm Tako. Gugalnica od originalnih amortizerjev mi nikako ni bila všeč, sicer bi jih lahko dal obnovit in ojačat ampak še zmer... ne veš kako bi se vse skup obneslo... Ampak taka gugalnica vsekakor ni mogla ostati, ker je vožnja mejila že na nevarno, spredaj zelo čvrsto pobiranje neravnin, zadaj pa kot bi moped bil obešen na elastike. Torej, sem iskal kako zamenjavo; za te ki jih lahko kupiš v naših štacunah, je nekako kolektivna zavest ocenila, da nekak niso kos originalnim pa kakorkoli slabi naj bi bili...
In sem nekaj našel... naj bi bili hidravlični, nastavljivi in "športni", kakorkoli že to pomeni :lol: IMG_20210319_154548.jpg...prvi vtis, ko sem jih prijel v roke... Mat, na....u sem se, trdi, da si jih "na ročni pogon" komaj premaknil- je blo že, ok, pušnu slabih 60 evričev, ampak vseeno sem jih poskusil namontirat...IMG_20210319_160927.jpgja, ko sem se usedel na moped, bi znalo biti, ko se mojih 85kil spravi na moped, se zadnji del posede nekak cm ali dva in obnašanje zadnjega dela je precej bolj podobno prednjemu koncu, zej ali je to slabo ali ne, bo pa pokazala vožnja...
Kupil pa tule...
https://www.moped-garage.net/Mofa-Moped ... uikai.html
Naročil v soboto, danes poštar prinesel- zelo zadovoljen. Edino zgornje uho ma luknjo za M12 vijak, ampak sem v Tinexu dobil pušo 12/10mm in smo bili vsi srečni :D
Kar se obnove original amorttizerjev tice se konkretno pozna, sam sem jih obnovil ene par. Nov semering+novo olje sae30 in amortizerji so bili cvrsti, mogoče kar malo preveč. Če je bil prej mehek in zibajoč kot kaksn spaček je bil po obnovi bolj ferarri. Se splača obnovit originalna edino plastična matica se rada uniči, ampak se dobi novo.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Odgovori