Tomos 14M

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Pod diskom maš ko en semering (Motosov distančnik je ravno malo predroben in maš kak milimeter lufta) in ne rabiš ničesar dodajat, pod polžek pa prav paše. Kaj, si vilce pa kolo, pa vse kar paše zraven naročil? Te kr fajn delo čaka...
Tisto sem že nekaj iz slik videl da pride kot neka guma/semering ja. Vilice bodo ostale kar od atx z bt lončki samo kolo bo treba upasat (bom kar dal postružit puše) vrjamem pa da bo nekaj igranja da bo vse pasalo kot mora bit...no več bom vedel ko dobim kolo :D
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 856
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Kolk pa maš razdalje med kraki, pri meni je 110- 115mm (bolj verjetno 110), ne vem če ne bi bilo možno kolo opasat celo na originalne vilce, edino nosilce za disk bi bilo treba sfabricirat. Mislim da je Treatland imel en komplet- objemke, ki jih namestiš na krake in imajo vdelane prave nastavke za klešče. Varil ravno ne bi na kole..
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Kolk pa maš razdalje med kraki, pri meni je 110- 115mm (bolj verjetno 110), ne vem če ne bi bilo možno kolo opasat celo na originalne vilce, edino nosilce za disk bi bilo treba sfabricirat. Mislim da je Treatland imel en komplet- objemke, ki jih namestiš na krake in imajo vdelane prave nastavke za klešče. Varil ravno ne bi na kole..
Razdaljo sem zadnjič meril in je cca 115mm, je pa fino ker je disk premera 220mm (enako kot bt) in bi mogla čeljust z bt spodnjimi lončki lepo pasat na disk.
14m vilice bi se dalo predelat bi lahko izrezal in privaril nosilec za čeljust samo nevem...tiste vilice bi blo treba ojačat ker so za kakšne bolj resne zavore zelo švoh pomojem si boljše naredil s tole EBR varjanto.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 856
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Mat, je en na Bolhi prodajal take vilce za 80 evrov, sam so bile že mal zmatrane, bi rabil kar kos denarja da bi jih zrihtal, pa sem raje nove kupil, no, sedaj jih pa tudi ni več gor.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

KamiKaza napisal/-a: Pe Jan 01, 2021 6:49 pm Mat, je en na Bolhi prodajal take vilce za 80 evrov, sam so bile že mal zmatrane, bi rabil kar kos denarja da bi jih zrihtal, pa sem raje nove kupil, no, sedaj jih pa tudi ni več gor.
Take EBR ali kitajsko kopijo? ker na Tomosu so potem uporabljali kopje EBR vilc (nimajo oznake EBR na krakih).
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 856
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Sem sam na sliki videl, vijaki na spodnjem križu preveliki, brez ušes za luč, mastne, bi lahko bile še originalne, sem poj raje nove vzel, bi verjetno koštalo isto da bi une zrihtal, pa še koli bi lahko bili rijasti. Sam, so pa te moje bolj srednja žalost, zelo slabi ulitki, za belanco sem moral spodnje utore kar pošteno popiliti, da sem jo sploh spravil not, pa naj bi bile original (kupljene v Motosu). Če prenesem na vplinjače, kitajske kopije znajo (vizualno!) biti precej bolj očem všečno izdelani, bi znale vilce tudi biti na zunaj lepše, po metalurški in mehanski strani pa sam boh ve :lol:
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 856
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Pa se gremo neko superiornost :oops:
CG125-JH70-Llanta-de-rueda-delantera-de-motocicleta-de-pinza-de-cilindro-maestro-de-freno-de.jpg_q50.jpg
ko bodo še kvaliteto (generalno gledano) porihtal, se nam slabo piše
https://www.aliexpress.com/i/32792011820.html
...za tretjino denarja, pa zelo lepo za pogledat, sam, kukr sm reku... Kitajc...
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 856
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Kolo je pa čist isto, kot tole tu.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 856
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Če dovolj dolgo iščeš, včasih tudi kaj najdeš :P
Tomos ključavnica.jpg
...ključavnica C.E.V. na 6 pinov, označenih od 1 do 6, ko jo dobim, seveda preverka, če ta teorija drži vode :lol:
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 856
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Kurir pripeljal, sam... če me ne bi bilo doma... je položil na nabiralnik, in hotel oditi :evil: , pri sosedu kakršnega imam, bi prav lahko ostal brez, matr jim- GLS; do sedaj je vedno poklical, če nisem bil blizu, da smo se zmenili...
IMG_20210125_143515.jpg
IMG_20210125_143529.jpg
IMG_20210125_143539.jpg
Odgovori