Tomos 14M

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

KamiKaza napisal/-a: Po Dec 28, 2020 7:51 pm Tole ključavnico gledam, sam je hec, k ma kontakte označene od 1 do 6, prodajalc pa pojma nima :?: klučavnca CEV.jpg
Ta bo delala, to je od CTX imam enako. Ko obrneš ključ se dva kontakta skleneta (za DC napajanje), in dva kontakta se razkleneta (za izklop motorja). kateri so nevem na pamet, probaš z multimetrom (piskač)
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

automatic_7 napisal/-a: Po Dec 28, 2020 9:16 pm
KamiKaza napisal/-a: Po Dec 28, 2020 7:51 pm Tole ključavnico gledam, sam je hec, k ma kontakte označene od 1 do 6, prodajalc pa pojma nima :?: klučavnca CEV.jpg
Ta bo delala, to je od CTX imam enako. Ko obrneš ključ se dva kontakta skleneta (za DC napajanje), in dva kontakta se razkleneta (za izklop motorja). kateri so nevem na pamet, probaš z multimetrom (piskač)
U, hvala, sem nekako računal da je tako, prodajalec tko al tko nič ne ve, že za polže števca sem ga spraševal, tudi nič vedel, zgleda da je nekje naletel na eno fajn založeno skladišče zej pa to prodaja (pa čim manj vprašanj, nč ne vem :lol: )
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Včeraj in danes je je bil pravi čas za opasat kolo in blatnik...
IMG_20201230_154958.jpg
IMG_20201230_155008.jpg
...un kos med krakoma... sem podaljšal luknje proti dol za ene 3mm, zgoraj, tam kjer potem pritrdiš blatnik, sem dodal še 3mm ploščati aluminij, vs v vsem, sedaj je blatnik cca 1cm nad kolesom, matice na notranji strani so pa debele pol cm stran od gume, ja, bi rekel, tight fit...
IMG_20201231_121305.jpg
mu pa prov paše :)
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Je bilo prav fino, k sem kupil še distančne puše, na strani diska sem pušo prednjega kolesa (iz Motosa!) skrajšal za dober mm, na drugi strani pa sem skrajšal eno medležajno pušo na 10mm, čez je šel en pokrovček pesta (če ni polžka- za zaščito ležaja), potem polžek in ena podložka- kot bi kolo bilo delano za Tomosa :lol:
IMG_20201230_154933.jpg
za pogon števca sem kar zapilil v pesto tako, da je perček lepo sedel v utor
IMG_20201230_154945.jpg
...pogon števca, hja, ni bilo čisto enostavno. iz dveh kablov sem izdelal enega, ki paše na polža in števc. Ker polž ima kvadrat 2,6mm, pa M10x1 navoj zunaj, vse zajle, ki se jih da kupit pa- ali na strani števca ali polžka matico M12x1 :oops: Sem potem snel konce z obeh kablov in naredil enega, prave dolžine in na obeh koncih M10 matice. Lahko bi sicer na Puhšopu kupil reducirko 1,8/2,6mm... in ne bi bilo nikakršne potrebe po drami :lol:
Sam... čakat bi moral :lol:
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Aja, pa vse dobro v novem letu :D upam da bomo lažje zadihal, pa da se bomo še lahko ukvarjali z našimi hobiji
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a prlek »

Kjer je volja tam je pot. Dobro si rešil. Verjamem, da druge opcije ni bilo glede na to, da vilice niso bile poceni :D Glede čakanja, ki si ga omenil imam jas letos dobre izkušnje. Iz tomoshopa sem zdaj dobil paket v treh dneh, prejšnjič pa celo v dveh :) firma je itak ista.
Že nekaj časa me pa bolj zanima kako nalega čeljust glede na disk. Upam, da si upošteval pozicijo čeljusti, ko si sestavljal.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

To me še čaka, bo treba malo podlagati, sam dokler ne bo belance, bom čakal, ker je sistem napolnjen, pa ne bi lih odprto puščal predolgo.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Evo, tale reducirka, če bi vedel prej...
reducirka_števc.jpg
https://www.puchshop.de/puch-frameparts ... t-vdo.html
...pa še pokrovček pesta, čeprav pri normalnih kolesih skor da ne pride v poštev, pri mojiem kolesu pa zgleda kot bi bil za ta pesto delan, edino zunanji rob sem odrezal stran (ene 2mm)
pokrovc_števc.jpg
https://www.puchshop.de/puch-frameparts ... -maxi.html
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Dobro si rešil kolo res lepo sede, kaj pokrovčka si dal na obe strani ? kar pod polžek. Za svojega sem tudi že naročil pa še ni prišlo :D
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Pod diskom maš ko en semering (Motosov distančnik je ravno malo predroben in maš kak milimeter lufta) in ne rabiš ničesar dodajat, pod polžek pa prav paše. Kaj, si vilce pa kolo, pa vse kar paše zraven naročil? Te kr fajn delo čaka...
Odgovori