Tomos 14M

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Nekaj ne razumem. Pišete, kako se ta vplinjač enostavno nastavi, potem pa cela znanost o tem!?
Zakaj ne počiš gor delorto ali bing, daš pravo šobo, prihraniš 50 eurov in gasa?
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Ma saj ni neke znanosti. Air jet zapreš in se ga potem nastavi kot vsak navaden uplinjač za nastavit je pa tudi dokaj "odpustljiv". V vsakem primeru manj dela kot z bingom kjer pa šob ne dobiš pol se moraš pa igrat z nekim urezovanjem navojev in vrtanjem.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

ro-bi napisal/-a: To Okt 06, 2020 9:14 am Nekaj ne razumem. Pišete, kako se ta vplinjač enostavno nastavi, potem pa cela znanost o tem!?
Zakaj ne počiš gor delorto ali bing, daš pravo šobo, prihraniš 50 eurov in gasa?
Ha, vsak ampak prav vsak vplinjač ne mara, če mu uviješ močno preveliko glavno dizo, sam teli ne protestirajo tako močno, kot kateri drugi, če je kaj narobe, in me je malce zavedlo in sem šel še prebogato; rec, kater Dellorto bi kaj drugače reagiral na tak kiks?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a prlek »

ro-bi napisal/-a: To Okt 06, 2020 9:14 am Nekaj ne razumem. Pišete, kako se ta vplinjač enostavno nastavi, potem pa cela znanost o tem!?
Zakaj ne počiš gor delorto ali bing, daš pravo šobo, prihraniš 50 eurov in gasa?
Vzel si mi z jezika. Iz tega razloga raje vzamem dellorta, ker je po mojem mnenju najbolj uveljavljen vplinjač in zanesljiv ter dele dobiš povsod kakšne in kolikor hočeš. Ampak vsak svojega konja hvali. Obstajajo pa seveda boljši vplinjači pri katerih se več ne rabiš hecat z dizami, v rangu nekje 400-500€ kot je recimo Lectron. Ampak to je za nas že nepotreben vesoljni oddelek.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Woho, ho, work as intended, glavno dizo zmanjšal na 74, no, sedaj je pa to prbližn to. Ampak, vsa čast mojstrčkom, ki nov ferg iz prve takoj "priklopijo" na dotični agregat :shock: , Mi, runkeljčki rabmo vsaj tri poskuse, da stvar pretegne, res, se vam globoko oproščam, da sem motil vaše strokovnjaške misli in vam kvaril vaše dneve z mojim izvajanjem... Vam bom en čas dal mir, poj, čez kakšen teden bom pa pršu sem jokat, zakaj mofa ne kresne, zakaj muka in podobne nonsense... NOT :geek: :lol: :lol:
No čist zares, kakih sto kilometrčkov bo tako kar v redu, potem bom pa morda poskusil glavno in pilotko za eno številko manjšo, čeprav je svečka take barve, kot bi jo želel na vseh mopedih (morda odtenek pretemna ampak dokler se motor vsaj približno ne uteče, je dovolj eksperimentiranja)
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

No, tokolele, moped delal pol ure na štandgasu, sem ga nekaj časa ganjal na polovički, en cajt pa clo na ful, sveča pa vedno taka
IMG_20201007_111517.jpg
...me, very happy
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Za moj okus presuha mešanca!
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Čeprav je slikano brez fleša, je izolator na sliki precej svetlejši kot v reali, škoda da nisem slikal pred obnovo, je bil izolator skoraj bel, pa sem vozil skor vse po bregih, in to več kot 600 kilometrov.
Če pa povečam glavno dizo, pa koj trokira na obratih.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a prlek »

Barva svečke ni odvisna samo od dize. Dosti vpliva tudi toplotna vrednost. Če je svečka pretopla bo svetlejša kot bi morala biti. Prehladna svečka pa temnejša, ker izgubi sposobnost samočiščenja.
rokodelćek
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: To Avg 25, 2020 11:45 am

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a rokodelćek »

Ìščem elektro shemo za 14 M, ker mi stop luč ne dela.

Iz mašine pridejo ven 3 kabli. Rumeni, črni in zeleni. Zeleni naj bi bil za stop luč in fazentrifar nič ne posveti.

Ali se dobi novo navitje za stop luč?
Odgovori