Tomos ATX 50C

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Zdravo,
sem že dalj časa uporabnik foruma, ampak nisem še predstavil nobenega mopeda. Sedaj je prišel tudi moj čas, da predstavim moped :D . Gre se za ATX 50C kot se vidi iz naslova. Skratka motor sem kupil pred dobrim mesecem in je na njem vse original razen barve nažalost. Ampak ok že to se mi zdi dokaj redka najdba, imam tudi vse papirje za registracijo. Sicer kot js pravim ni noben moped brez napak in seveda tudi ta ni bil, ceprav je vrhunsko ohranjen (nobenih luftov v nihajkah ali sprednjih vilicah), ja je imel problem z stevcem ki ni kazal hitrosti (dolgo je stal in je nekak prilsa noter voda in polžek pojedla), zaradi vode tudi bremzi nista dobro prjeli. Vse je bilo raztavljeno očiščeno, polžek pa zamenjan. Sedaj vse deluje tako kot mora edino kar mi gre na živce je to da gre tistih 46 km/h. Ampak ok najraje bi ga ohrani original zaradi tehničnega pregleda, po drugi strani bi mu pa bt cly sedel. Števec je imel 3131 km čeprav ni delal jih motor sigurno nima več kot 5000km. Vaša mneja, predlogi bo pa tudi v prihodnosti nanovo pobarvan saj je sedaj dokaj slabo. Ko sem ga kupil je bila spredaj kros guma zadaj pa cestna. To je bilo zamenjano poleg poravila bremz, se mi zdi da je tako dosti lepše in tudi motorček je bolj vodljiv. :lol:
Priponke
20160901_181709.jpg
tukaj so že zamenjane gume
tukaj so že zamenjane gume
SLIKA 1.jpg
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
simla
kriva felna
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 13, 2010 8:53 pm
Kraj: Bloska planota

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a simla »

A res ne gre več kot 46? Ker mam original apn pa gre gladko čez 50.
Drugače pa lep motorček, lepo ga pobarvaj in nove nalepke pa bo kot nov :D
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Če je malo klančka gre 50, pomoje je izpuh konkretno zabasan. V kratkem bom kupil kantor izpuh, s katerim sem bil ze zadovoljen na a3 pa ga bom probal se za atx. Original izpuh bom pa ocistil in shranil.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a prlek »

road king napisal/-a:Če je malo klančka gre 50, pomoje je izpuh konkretno zabasan. V kratkem bom kupil kantor izpuh, s katerim sem bil ze zadovoljen na a3 pa ga bom probal se za atx. Original izpuh bom pa ocistil in shranil.
Očisti izpuh in odstrani blokade iz njega, sčisti vplinjač, preveri predvžig in ne delaj več kot 2% mešanice, ker je več škode kot koristi.
Lep atx!
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Ja mešanica sigurno ni vec kot 2%, izpuha drugace nisem imel namena narazen dat narazen, ampak samo pokurit zaje in stresti ven. Dusilec pa nalo odpreti ja. Ima mogoce kdo kake slike ko je to pocel, predvsem me bolj zanima za dusilec.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

po mojih izkušnjah gre bol BT cilinder z original atx avspuhom, kot pa atx cilinder z nekim drugim avspuhom(lipnik, MF,...)

poglej koliko imaš sprednji zobnik, meni je original atx šel 60 s tem da je imel sprednji zobnik 13 (baje je original 11) sem probal tudi s 14 zobnikom ampak takrat 5 prestava ni več uporabna
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Ja kot pravim je vse original tudi sprednji zobnik ki ima 11z. Bt cly ne upam dat gor ker se bojim tehnucnega da ne bo prevec slo drugace bi bila top varjanta.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a Berty »

Če daš 12 zobnik bo šel malo več, nevem pa u kakšne klance boš lahko vozil, oz. pri kakšnih klancih bosta 5. in 4. prestava popuščali. Če greš v tam nekje 7% klanec s 5. brez da bi pojenjala le zamenjaj, se bo poznalo. :D (ampak šele po tehničnem ;) )
APN4M 83'
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Ok hvala, ja drugace se bom vozil bolj po ravnini, ampak se bojim da bo z 12 zobom 5 prestava neuporabna ker ga izpuh tolk dusi. Pomoje more bit res kr ornk zabasan, ker samo da je malo brega morm kuj v 4. Saltat ja bom dol uzeu cly in bom pogledal tudi kako je z ispusnim kanalom, kake pa imate kaj izkusnje glede tehicnih pregledov in Bt cly. Ce se pa druzga ne bo naslo mam pa doma atx cly piljen tak da bo on gor sedel. Bomo se vidl.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a Berty »

Na tehničnega pelji s tem auspuhom potem pa menjaj ali očisti pa boš naredil :lol:
APN4M 83'
Odgovori