Tomos ATX 50C

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

road king napisal/-a:Ctx obratomer, se občasno se dobi, tega sem kupil novega preko bolhe, jih prodaja en hrvat, če jih se. Poglej na bolho, drugače je pa kar redka zadeva, ker so bili montirani samo na ctxe, kateri so bili za izvoz. Zato jih v slo tudi ni.
ni res, obratomeri so bili dodatna oprema, tisti ki je doplačal ga je dobil na atx ali ctx
moj obratomer (enak kot tvoj) je bil kupljen v Tomosovi prodajalni v kopru leta 2003, tako da so bili na voljo vsem
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Automatic 7, zgleda se nisva razumela, kot dodatna oprema se popolnoma strinjam, govorim za serijsko proizvodnjo oz. motor brez dodatne opreme. Modeli, ki so bili namenjeni izvozu, so imeli to serijsko vgrajeno.
Drugace pa vsem srecno novo leto 2017 in veliko srecno prevozenih kilometrov :D .
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Nekaj novega :D, na motor sem namestil števec od ctxa, pri originalnem se je igla pri 60kmh zabila v steno in to je bilo to. S tem števcem gre motor dobrih 65kmh po rahli klančini tudi 70. Zanimivo je bilo, ko sem se peljal po ravnini je naekrat števec navil hitrost na 90kmh, je to bolezen teh števcev ali kaj :roll:. Zamenjal sem tudi stikalo za štop lampo,kero je bilo fuč, zgleda je federc prešvoh,stikalo potegne sele, ko je popolni pritisk na tačko. Se je pa med tem časom zlomila tudi noga :evil: , to je bolezen teh motorjev zgleda. Če kdo ve kje bi lahko dobil novo nogo, bi se priporočal, zaenkrat na motorju stranska noga od apn, ampak je premajhna in prešvoh in se zvija. Motorja ne upam pustit dolgo časa na tej nogi, zato bi najraje dobil novo original od atx, ali kot novo. V zadnjo luč, luč števca, obratomerja in lučka za armaturko bojo šle led žarnice. Odkar imam obratomer na motorju, pobere dosti štroma (ko vklopiš smernik ali pohdiš zavoro cager trese). Drtugam nimam namena dat ledic, zaradi tehničnega. Če kdo ve kako bi zbil kilometre od ctxa števca, se priporočam. Z bormašino ne mislim, da nebi uničil števec.
Priponke
Obratomer+števec ctx :)
Obratomer+števec ctx :)
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

fedrc za štop lampo dej kar enak kot je notr za pakne v bobnu, tako imam jaz in dela odlično :)
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Bom dal ja, pomoje je na mojem motorju se original, ampak je presvoh, super ideja ja hvala.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

automatic_7 napisal/-a:fedrc za štop lampo dej kar enak kot je notr za pakne v bobnu, tako imam jaz in dela odlično :)
Sem zrihtal :D, fedr sem dal od a3 ferod, ceprav sem ga moral malo podaljsat in nastelat odmik salterja, od apn je daljsi od originala, sedaj dela super tako kot mora.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Drugace pa moram rect, da je kantor izpuh zelo dober z atx cilindrom. Glede na to, da ima atx cly kanale pretezno za navor je dobra kombinacija v nizkih obratih dobro potegne, iz srednjih v visoke pa pomaga izpuh. V 5. prestavi se brez tezave lahko peljem 35 ali 65 :D.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Evo pred tehničnim se je nekaj zdev še postorilo. Popravil sem tačko, katera je bila zasilno rešena s strani prejšnjega lastnika. Vse skupaj sem odžagal dol z geštela in drugo popolnoma funkcionalno privaril gor (vzel sem jo z drugega geštela).
Zamenjal sem stikalo za dolge-krake luči ter smernike. Ctx števec je šel dol, ker mora na popravilo (če kdo pozna koga ki to popravlja naj prosim napiše). Na njem trenutno števec od btja ampak ne zgleda najlepše. Za tehnični pregled bo na motorju original izpuh, potem pa namestim nazaj kantorja. :D
prej
prej
potem
potem
20171028_175015[1].jpg
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Da bo tema spet malo zadihala, se bom malo razpisal. Moped je končno spet dobil tablice :D , ampak se mi je začelo nekaj drugega dogajat. Moped ne pride v 5km hud klanec. Bat mi je vmes 2x prijelo. Ko sem imel gor še original izpuh sem v isti klanec prišel bp. Elektrika je original nastavljena in jo nisem tikal. Če je kdo iz škofjeloškega konca bo vedel kakšen klanec govorim na sv. Ožbolt. MI je enkrat že nekdo omelnil, da se mu podobno dogaja odkar ima kantorja na atxu. Ali je možno, da je kriv izpuh za slab odvod toplote? :shock: Tudi ferg je enako nastavljen. 1x mi ga je isto prijelo, ko sva se dva vozila na njem le po ravnini po nekih 8km. Če je res kriv, bom vrjetno original izpuh razrezal in pometal svinjarijo ven, ali bo pa na motor prišel lamo cilinder in bing 18, kar mi pa spet ne diši zaradi izgleda.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Odgovori