Tomos ATX 50C

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Bt setup pride zdaj en dan, pred tremi dnevi sem sele naredil tehnični pregled, kar se lamota tiče je bil ok, moj sicer malo piljen navor se je kar poznal prenose sem imel 13/35, končna je bila nekje 65-70km/h odvisno od volje motorja. Original atx setup mi je s kantor izpuhom letel nekje 60km/h s prenosi 11/35.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Imam pa eno vprasanje za lastnike ctx-a oz. lastnike atx s prednjim delom ctxa. Zanima me če je ya ctx feltno 2,75-18 guma preozka, saj na robu ni enakomerno porinjena iz feltne in zacne prednji konec skakat med vožnjo. Poskusil sem že marsikaj ampak je rezultat podoben :(
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a filius »

Sem imel že 2.5 gor in ni bilo panike.

Spusti gumo in rob platišča oz gume namaži z navadnim "trdim milom". ter napolni na nekoliko višji tlak, dokler guma ne skoči ven kakor mora.

Lahko je razlog tudi poškodovan/obutan obroč na notranji strani. Obroč je ALU in ga ob neprevidni menjavi hitro poškoduješ.

Na mojem CTXu je guma lepo zmontirana, pa vseeno "skače". Pri meni je predvidevam da problem v stari zaležani gumi.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

filius napisal/-a: To Sep 29, 2020 7:27 am Sem imel že 2.5 gor in ni bilo panike.

Spusti gumo in rob platišča oz gume namaži z navadnim "trdim milom". ter napolni na nekoliko višji tlak, dokler guma ne skoči ven kakor mora.

Lahko je razlog tudi poškodovan/obutan obroč na notranji strani. Obroč je ALU in ga ob neprevidni menjavi hitro poškoduješ.

Na mojem CTXu je guma lepo zmontirana, pa vseeno "skače". Pri meni je predvidevam da problem v stari zaležani gumi.
Aha hvala, bomo se kej probal, je sicer obroč rahlo zvit, ampak ni sile. trenutno mam v gumi 2 bar pa se da normalno 50 vozit, brez hudih tresljajev. Je pa tudi res da je gor Vee Rubber, dokler ne bo zlizana.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Pred kaksnim tednom dni sem na moped namestil bt setup v kombinaciji z original atx izpuhom. Poznalo se je precej v visjih prestavah, kasneje ga je izpuh toliko omejeval da je bilo podobno atx cilindru. Ker sem imel se eno original atx resonanco, sem se odlocil da izpuh odprem in očistim. Odstranil sem odvecne dolzine cevk v notranjosti in izpuh nazaj zavaril. Dusilec bom uporabil od mf power 3 verzije, ko si lahko snel dusilec. Samo se vmesno cevko rabim zrihtat. In nekje dobit tankostensko cev vsaj fi 16 znotraj in fi 18 zunaj. Glede na to pa da imam ctx prtljaznik imam dovol prostora, da premaknem dusilec malo bolj na ven.
Priponke
IMG_20210504_194820.jpg
IMG_20210504_185919.jpg
IMG_20210504_185907.jpg
IMG_20210504_184031.jpg
IMG_20210504_184026.jpg
IMG_20210504_184022.jpg
IMG_20210504_184019.jpg
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a filius »

road king napisal/-a: Sr Maj 05, 2021 12:19 pm Pred kaksnim tednom dni sem na moped namestil bt setup v kombinaciji z original atx izpuhom. Poznalo se je precej v visjih prestavah, kasneje ga je izpuh toliko omejeval da je bilo podobno atx cilindru. Ker sem imel se eno original atx resonanco, sem se odlocil da izpuh odprem in očistim. Odstranil sem odvecne dolzine cevk v notranjosti in izpuh nazaj zavaril. Dusilec bom uporabil od mf power 3 verzije, ko si lahko snel dusilec. Samo se vmesno cevko rabim zrihtat. In nekje dobit tankostensko cev vsaj fi 16 znotraj in fi 18 zunaj. Glede na to pa da imam ctx prtljaznik imam dovol prostora, da premaknem dusilec malo bolj na ven.
Mrežica in pena ki si jo pobral ven ti sicer doda malo na preformancu, ampak boš dobil kovinski zvok. Sam osebno sem par resonanc predelal tako da sem odstranil samo blokade in peno pustil v njem. Tako predelan izpuh s pravim dušilcem je tako tih da slišiš zobnike v mašini bolj kot izpuh.

Sam sem tako tankostensko cev 18/16 dobil od starega ogrodja ležalnika, v trgovini večinoma težko dobiš tankostenske cevi. Druga možnost je da kupiš cev s pravim notranjim premerom in daš nekomu da ti jo postruži po zunanji strani.

Dušilec izdelaj nov po originalu, MF dušilec bo preveč padel v oči. ne vem kakšni so polcaji v vaših koncih, ampak sedaj je kar redna praksa izredni tehnični pregled, na katerem boš v vsakem primeru prehiter, sledi oduzem mopeda in kar lep zalogaj kazni.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Koleno bi moral narediti iz debelejše cevi kot ima avspuh od 50B verzije, ter tisti ima tudi mrežico noter da je tih.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Tankostenske cevi, ki jih iščeš imajo tudi v inposu.
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Hvala za vse odgovore, tankostensko cev sem nasel doma od starega rastlinjaka. Zunanji fi 18 ter notranji fi 17, dušilec bo mogoče res kasneje doma narejen, do takrat bom pa tega rabil. Kar se policije tiče te ne zajebavajo, dokler jih ne izivaš preveč. Drugače je pa gasnejši, ampak v mejah nekega 2T skuterja.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
NejcG
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe Apr 05, 2019 8:16 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a NejcG »

Ima kdo izkušnje z ATX50B/predelanim ATX izpuhom na LAMO cilindru?
Odgovori