APN 4 SL

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN 4 SL

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

jkanoni napisal/-a:
DaNiLo napisal/-a:Pozdravljeni,

zanima me ali je možno, da zaradi slabega stikala (tega bolj poceni, ki med preklapljanjem ne izklopi popolno toka) lahko pregoreva zadnja žarnica na apnu, vžig je bosch, 6V 17W, sprednja žarnica 6V 15w/15w, zadnja žarnica pa je 4w in jo skuri pri večjih obratih, pa tudi ko preklopim iz kratke na dolgo ali kontra zadnja lučka bolj posveti, kot da stikalo ne izklopi povsem toka, je pa tisto navadno stikalo, v katerem preklaplja ena kroglica not, nekaj sem bral o tem enkrat, da je lahko tudi stikalo krivo, ker še zmeraj kroži drug tok zraven ali nekaj takega, ta stvar z štromom mi ne gre najbolj :)
Danilo, vstavi 12V 5W pa ne boš imel nobenega problema s pregorevanjem.
Pa se dobi za apn 4 zadnjo luč takšna žarnica ? Drugač pa hvala za nasvet ;)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN 4 SL

Odgovor Napisal/-a Berty »

DaNiLo napisal/-a:Pozdravljeni,

zanima me ali je možno, da zaradi slabega stikala (tega bolj poceni, ki med preklapljanjem ne izklopi popolno toka) lahko pregoreva zadnja žarnica na apnu [...]
Ja možno je če imaš na zadnjo direkt speljano žico iz tam, ko pride iz tuljave, ker ko stikalo prekine tok na sprednjo da preklopi dolga->kratka ali obratno mora ostala moč nekam it, najraje pa gre na zadnjo kr je še edina priklopljena in jo skuri.. sem pa probal dat preko stikala nazaj na zadnjo, da tud tisto sklopiš pa je gorela malo dlje a šezmer skurjena nakoncu.
jkanoni napisal/-a: Danilo, vstavi 12V 5W pa ne boš imel nobenega problema s pregorevanjem.
Ta žarnica je debelejša in ne paša v nosilček od APN4, čeprav se jo da spravit če daš nosilček stran pa v tisto gumico samo žarnico pa prilotat gor žice, tako sm js naredil :) (pa mi jo je nazadnje tudi skurilo, mogoče zaradi tresenja na makedamu)
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN 4 SL

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Bom probal 12v 5w pa da vidim kaj bo, imam še eno led žarnico 12v 5w tudi, moram probat, če bo delalo to kaj :D
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: APN 4 SL

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Led ti na AC ne bo delal. Moraš dat vmes vsaj eno diodo (bo utripalo) ali pa usmerniški mostiček.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN 4 SL

Odgovor Napisal/-a prlek »

ro-bi napisal/-a:Led ti na AC ne bo delal. Moraš dat vmes vsaj eno diodo (bo utripalo) ali pa usmerniški mostiček.
Meni so na alpinotu brezplatinski elektriki vse tri led žarnice delale. Pregorela ni nobena pa tudi vidno utripala ni. Res, da led utripajo na AC toku ampak to vidiš na 100x upočasnjenem posnetku. Odvisno tudi od frekvence nihanja. Dobiš pa tudi take led žarnice, ki imajo razpon 10V-30V. Pa brezveze je dajat led žarnice v sprednjo luč, ker ne sveti daleč.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN 4 SL

Odgovor Napisal/-a Berty »

Led bi ble za zadaj vredu, ker so sam tolk da se vid luč in ne da sveti, bi pa priporočal usmerniški (greatsov) mostič, da nebo tud ta pregorela :)
APN4M 83'
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: APN 4 SL

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Berty napisal/-a:
DaNiLo napisal/-a:Pozdravljeni,

zanima me ali je možno, da zaradi slabega stikala (tega bolj poceni, ki med preklapljanjem ne izklopi popolno toka) lahko pregoreva zadnja žarnica na apnu [...]
Ja možno je če imaš na zadnjo direkt speljano žico iz tam, ko pride iz tuljave, ker ko stikalo prekine tok na sprednjo da preklopi dolga->kratka ali obratno mora ostala moč nekam it, najraje pa gre na zadnjo kr je še edina priklopljena in jo skuri.. sem pa probal dat preko stikala nazaj na zadnjo, da tud tisto sklopiš pa je gorela malo dlje a šezmer skurjena nakoncu.
jkanoni napisal/-a: Danilo, vstavi 12V 5W pa ne boš imel nobenega problema s pregorevanjem.
Ta žarnica je debelejša in ne paša v nosilček od APN4, čeprav se jo da spravit če daš nosilček stran pa v tisto gumico samo žarnico pa prilotat gor žice, tako sm js naredil :) (pa mi jo je nazadnje tudi skurilo, mogoče zaradi tresenja na makedamu)
Jaz imam 12V žarnico v moji APN-7 že več kot 2 leti pa še vedno deluje. Ne razumem za kaj bi bila 12Vvečja. Popolnoma enaka je tako, da moraš dobro pogledati katere voltaže je.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN 4 SL

Odgovor Napisal/-a Berty »

To govorimo za zadnje luči. Če je pa to res, potem pa sem mislil da so različne, jaz sem namreč dal iz letnik 2010 Alpino-ta zadnjo luč notri, ki je debelejša (2x večja) kot od APN.
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN 4 SL

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Sem danes zmontiral led 12v nevem kolko je W, sem se zapeljal pa dela, sveti čist dovol za zadnjo lučko.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Atila88
zobnik
Prispevkov: 201
Pridružen: To Maj 17, 2011 9:22 am

Re: APN 4 SL

Odgovor Napisal/-a Atila88 »

Da nije 12v 50w?
Odgovori