Tomos ATX

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos ATX

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

pantarml napisal/-a:Zanima me če kdo ve kateri bt obratomer lahko povežemo na vse štrome kr na vseh forumih drugač piše zanima me a dela tisti na 3 pinski konektor al tist k ma direkt dva kabla rdečga in sivga
mislim da je isto jst sm imel enega na 3 pinski konektor pa mislim da sredinski pin ni bil nikamer povezan,
zadaj naj ima oznako 4P(če nimaš bt štroma), se pa da vsakega predelat da bo delal pravilno ;)
pantarml
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 12, 2015 2:51 pm

Re: Tomos ATX

Odgovor Napisal/-a pantarml »

to pa nism vedu da se da use predelat da delajo a mi lohk kdo to razloži
Moped je moped ,a TOMOS je TOMOS
pantarml
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 12, 2015 2:51 pm

Re: Tomos ATX

Odgovor Napisal/-a pantarml »

No moped je sestavljen cakajo ga se plastike ki so pri ličarju. Zdj pa nvm moped ne dela prav ko daš na mestu gas dela normalno speljat pa ne moreš moped nima moči ferg je gor dellorto 17,5 ker z bing 18 sploh ne dela sam gas nažiga pa je lohk brez zajle za gas in vijak štandgasa čist do minimuma in ne dela če vrtim vijak za zrak tut ne pomaga
Slika
Moped je moped ,a TOMOS je TOMOS
pantarml
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 12, 2015 2:51 pm

Re: Tomos ATX

Odgovor Napisal/-a pantarml »

Kupim bt celinder fi 38 more bit original nič ribnjen zato ker tale je brušen na preveliko toleranco in ima bat luft v celindru .
Moped je moped ,a TOMOS je TOMOS
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos ATX

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

pantarml napisal/-a:No moped je sestavljen cakajo ga se plastike ki so pri ličarju. Zdj pa nvm moped ne dela prav ko daš na mestu gas dela normalno speljat pa ne moreš moped nima moči ferg je gor dellorto 17,5 ker z bing 18 sploh ne dela sam gas nažiga pa je lohk brez zajle za gas in vijak štandgasa čist do minimuma in ne dela če vrtim vijak za zrak tut ne pomaga
Slika
Nekje ti "fouš" zrak not vleče. Preveri semering pod vžigalno ploščo in tesnilo vplinjača.
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX

Odgovor Napisal/-a road king »

Glede obratomerja, ti predlagam, da kupiš 2. polnega (siva, rdeča žica), ker imaš vso napeljavo že narejeno, samo plug&play. Sam imam na atxu od ctxa obratomer, vzelo mi je 5 min, da sem ga namestil in dela. Vzemi 2.polnega :D .
Drugače lepo zgleda.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
pantarml
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 12, 2015 2:51 pm

Re: Tomos ATX

Odgovor Napisal/-a pantarml »

Mam js ze ta 3 poln obratomer pa me zanima kako se ga bi dal vezat na platinski strom
Moped je moped ,a TOMOS je TOMOS
pantarml
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 12, 2015 2:51 pm

Re: Tomos ATX

Odgovor Napisal/-a pantarml »

Tko zdj bo na moped prišel cross senior izpuh ki je bil že zrisan v cone layoutu po original merah zdaj mi bo prijatelj na laser zrezal rostfrei pleh ,ki se ga bo zvil v konuse in na tig postopek zavaril če pa bo prišlo še kaj vitamin $$ pa pride še uplinjač od tomos ctxa . Narisal sem tudi zobnik 36 zob ki mi ga je tudi lasersko zrezal na rostfrei jutri ga bom montiral na motor.
Moped je moped ,a TOMOS je TOMOS
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos ATX

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

pantarml napisal/-a:Mam js ze ta 3 poln obratomer pa me zanima kako se ga bi dal vezat na platinski strom
platisnski, brezplatinski nima veze
rdeč kabel na rumenga od hupe
sivega pa nekam na grušt

dej slikaj obratomer od zadaj
pantarml
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 12, 2015 2:51 pm

Re: Tomos ATX

Odgovor Napisal/-a pantarml »

Tak je odzadi sam ne dela k užgeš motor skoči na 2 tisoč in se ne premakne
Slika
Moped je moped ,a TOMOS je TOMOS
Odgovori