Obnovljen Tomos APN 4 Hippy 76 letnik

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Obnovljen Tomos APN 4 Hippy 76 letnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

DaNiLo napisal/-a:
zankrzan napisal/-a:Oranžna je za nizozemce pa viličarje, a ne Pich? :mrgreen:
Tako mislite vi :lol:
Ne, tako mislim jaz. :D
No ja, moram pa priznati, da je moped lepo obnovljen, samo barva meni pač ne sede oranžna. je veliko stvari, kjer ta barva pride bolj do izraza, cestarji naprimer in kaka lepa rdečelaska... ;)
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Obnovljen Tomos APN 4 Hippy 76 letnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Pich napisal/-a:
DaNiLo napisal/-a:
zankrzan napisal/-a:Oranžna je za nizozemce pa viličarje, a ne Pich? :mrgreen:
Tako mislite vi :lol:
Ne, tako mislim jaz. :D
No ja, moram pa priznati, da je moped lepo obnovljen, samo barva meni pač ne sede oranžna. je veliko stvari, kjer ta barva pride bolj do izraza, cestarji naprimer in kaka lepa rdečelaska... ;)
Cestarjem res paše tale barva, da o rdečelaskah ne govorimo :) ok, dosti off topica.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Obnovljen Tomos APN 4 Hippy 76 letnik

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Res ne razmem,kaj imate določeni člani proti oranžni barvi.Če je tovarna predvidela tako barvo za določen model,ni po mojem mnenju nič narobe.Moped je zelo lepo obnovljen,vse pohvale lastniku.In zanalašč bom sedaj moped,ki ga sestavljam pobarval v metalik oranžno.Da se bo lahko debatiralo okoli barve.lp
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Obnovljen Tomos APN 4 Hippy 76 letnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

tomosatx50s napisal/-a:Res ne razmem,kaj imate določeni člani proti oranžni barvi.Če je tovarna predvidela tako barvo za določen model,ni po mojem mnenju nič narobe.Moped je zelo lepo obnovljen,vse pohvale lastniku.In zanalašč bom sedaj moped,ki ga sestavljam pobarval v metalik oranžno.Da se bo lahko debatiralo okoli barve.lp
Saj sem rekel, da je moped lepo obnovljen. Samo, tako kot pri avtomobilih vsakemu ne paše vsaka barva, sploh pa ne, če je zraven veliko kroma.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
bizi10
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: To Jun 23, 2015 8:27 am

Re: Obnovljen Tomos APN 4 Hippy 76 letnik

Odgovor Napisal/-a bizi10 »

Vsake oči imajo svojega malarja. :)

Mogoče ga je treba videt v živo ampak oranžna pa krom pašeta skup ko ata na mamo. :)

Jaz tako ali tako nisem niti razmišljal o drugi barvi, ker je tudi barva del zgodbe tega družinskega mopeda, prav tako pa dvomim da ima še kdo drug oranžnega obnovljenega hippyja. ;)

Slika
Zadnjič spremenil bizi10, dne Ne Feb 28, 2016 12:13 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Obnovljen Tomos APN 4 Hippy 76 letnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

kaj jamrate prav kul barva je :D nemore bit vsak plav :roll:
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Obnovljen Tomos APN 4 Hippy 76 letnik

Odgovor Napisal/-a Starie »

Ma oranžna je super, sej je bil tudi original ravno takšen.

In prejšnje stanje sploh ni bilo slabo, razen pokrova vetrnice hlajenja je izgledal prav dobro. Že če bi ga razstavil, temeljito očistil, spoliral in nazaj sestavil bi bil zelo lep. (imam rad originale) :D
bizi10
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: To Jun 23, 2015 8:27 am

Re: Obnovljen Tomos APN 4 Hippy 76 letnik

Odgovor Napisal/-a bizi10 »

Tole je prašno barvano in lakirano tako da rja nima več šans. :)

Iščem pa seveda še originalen sedež v kakršnemkoli stanju. Info na zs.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Obnovljen Tomos APN 4 Hippy 76 letnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

bizi10 napisal/-a:Tole je prašno barvano in lakirano tako da rja nima več šans. :)

Iščem pa seveda še originalen sedež v kakršnemkoli stanju. Info na zs.
kako se obnese prašno barvanje ? more bit kovina gladka ko šajba, da se ne vidijo risi v končanem izdelku ? ali manjše tudi prekrije ?
bizi10
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: To Jun 23, 2015 8:27 am

Re: Obnovljen Tomos APN 4 Hippy 76 letnik

Odgovor Napisal/-a bizi10 »

Nanos je debel tako da lahko skrije veliko. Zdaj razne buške na plehu ne bo skril, Recimo številko šasije ki je odtisnjena na okvirju pa tako zalije da skoraj ni več vidna. Tako da ne rabi bit nič spolirano. Ko je speskano je to to. :)

Je pa s pripravo več dela. Površina mora bit v nulo speskana (profi). Kar posledično pomeni da moraš vse luknje, navoje ipd kar ne sme biti speskano in kar ne sme biti kasneje pobarvano dobro zaščitit s temperaturno obstojno zaščito.

Tako da tu se rabi silikonske/plutovinaste čepe različnih velikosti, precej pa sem uporabljal tudi polcentimetrsko silikonsko ploščo ki sem jo potem zrezal na različne dimenzije in oblike (obročke za zaščito navoja na vilicah recimo, okrogle čepe navojne palice in podložke za nosilno os krmila ipd.) potem gre vse skupaj v peč na cca. 180-200 stopinj.

Sem pa testiral recimo odstranjevanje originalne barve z bormašino in vrtečo žičnato krtačo, to si spravil dol praktično takoj, sem pa po pomoti pobarval tudi notranji del zadnje nihajke in sem moral zaradi debeline nanosa in toleranc to dol spravit in ne moreš verjet kak trdo je to. Si moral dejansko z žičnato krtačo na bormašini 15-20 sekund na enem mestu drgnit da je imelo kaj efekta. Obenem sta barva in lak tudi bolj elastična, se ne bo odkrušil, UV obstojna itd. Tako da računam da z barvo in lakom nebi smelo bit nekih problemov še lep čas. :)
Zadnjič spremenil bizi10, dne Po Feb 29, 2016 3:34 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Odgovori