Tomos Alpino R72

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

Ugotovil pravi vzrok ropotanje sklopke. Zgleda, da je izrabilo utor na šalci do te mere kot na videu. Zdaj pa si lahko le žvižgam zraven. :(
https://youtu.be/jKfmLgpxVc8
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

To pa ni dobro :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

se še dela kaj ? :)
tomos 4 life
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

tomostuner napisal/-a:se še dela kaj ? :)
Pred kratkim sem začel delat svojo košaro. Macula očitno noče odgovarjat za napako, ker ne odgovarja na sporočila.
Sem pa na moped dal nekaj novosti, bom poročal pozneje spomladi, ker zdaj sledijo druge bolj pomembne stvari.

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a cerar »

Kot je men znan problem s tvojo košaro je, da se ti je matica odšraufala, košara je začela plesat po gredi in dobila luft na mozniku.. zato nemorš rečt, da je napaka njegova, če si ti očitno premalo privil matico ali pa nisi dobro zavaroval le-te pred odvitjem ;)
uporabljava isti material in meni gre košara še vedno tako na trdo gor kot prvič, matica se mi pa tudi še ni odvila..
skratka, utor se ne more poškodovat, če je zadeva tako skup sestavljena, kot mora bit
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

cerar napisal/-a:Kot je men znan problem s tvojo košaro je, da se ti je matica odšraufala, košara je začela plesat po gredi in dobila luft na mozniku.. zato nemorš rečt, da je napaka njegova, če si ti očitno premalo privil matico ali pa nisi dobro zavaroval le-te pred odvitjem ;)
uporabljava isti material in meni gre košara še vedno tako na trdo gor kot prvič, matica se mi pa tudi še ni odvila..
skratka, utor se ne more poškodovat, če je zadeva tako skup sestavljena, kot mora bit
lepo, da si omenil kako pa kaj, ampak žal pri meni ni blo tako. Matico sem brez skrbi dobro privil in ravno tako varovalo zavihal na dveh koncih. Praviš, da tebi še vedno gre na trdo košara gor kot prvič-ti verjamem, ampak če dobro pogledaš par postov nazaj opaziš, da je meni že tedaj košara ko sem novo gor montiral šla čisto na lahko. Že tedaj sem imel lufta. To zdaj že menda petič pravim. Pa da o bron puši ne govorim...jaz sem pustil tam lepi dnar, ki ga nikoli več ne bom videl, niti košaro nebom imel popravljeno ampak se nisem do zdaj nič s tem ubadal, pa tudi zdaj se nebi če nebi nekdo nekaj vprašal. Ne mislim se kregat, ker si nebom več živcev in zdravja kvaril, ker verjamem da se da vse zmenit in pogovorit seveda, če so ljudje zainteresirani. Me pa moti tukaj to, da človek kot recimo jaz z manj izkušnjami ne sme oz. ne more uveljavljati nek svoj prav in nič rečt, češ kaj boš ti amater govoril. Sam priznam, da sem začetnik in nisem nek mojster, ampak to še ne pomeni, da sem retardiran. Imam ravno tako srednjo strojno opravljeno, ampak za bolj resne stvari pa se nisem mogel it učit na faks, ker si to nisem mogel privoščit zaradi denarnih in drugih stvari. Pa nima veze več, bom že pozabil.

pa lep večer!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a macula »

Vsako stvar sem še reklamiral, če je kdo menil, da ni bila dovolj dobro narejena, pa lahko rečem da jih ni bilo veliko.

Cilinder po piljenju, naprimer, si mi nazaj poslal, ker nisem opazil, da je pahnilo material v valj. Kot se mi zdi razumno, sem zastonj porihtal to napako.

Glede sklopke je pa tako, izdelal sem jo, doma sem jo probal na moji gredi, je šla lepo gor, luftov ni bilo vidnih oziroma občutnih. Eloksiral je nisem, ker si mi po glavi skakal, da se ti strašansko mudi, meni pa bi eloksacija vzela še dodaten dan. Sklopko sem ti poslal. Potem si se začel spraševati, ali se bo sklopka znucala na mestu kjer semering drsa po njej, pa sem ti rekel da do tega ne bo prišlo, če pa pride, ti zastonj naredim pušo iz ležajnega brona, da bo zdržala večno. Nato si predlagal, da če mi lahko košaro pošlješ, da ti jo še eloksiram in izdelam to pušo. To sem naredil zastonj, iz dobre volje.

Po nekem času, ko si testiral, si mi napisal, da se ti je košara odtisnila in je ropotalo. Ko si razstavil, si opazil zračnost, kot je vidno na videu, ki si ga objavil nekaj postov nazaj.

Prilagam sliko smsa v katerem si mi povedal, da se ti je odstisnila matica košare. Datum je 29.8.15. Video si objavil 30.8.15, sepravi se je pojavila zračnost, po tem ko se ti je odtisnilo. Prav tako nekaj postov nazaj (datum 29.8.15) sam rekel, da se ti je matica odvila.

Vsak strojnik ali inženir ti lahko tukaj pojasni (na mopedistu jih ni malo), prav tako bi lahko ti, kot strojnik, če se imaš za enega, vedel, da ča se taka stvar kot je šalca sklopke odtisne, pride v nekaj 100 vrtljajih gredi do zračnosti kot jo imaš na videu. Prav tako je lahko zaradi tresljajev odpadla bronasta puša, čeprav sem jo zalepil z močnim lepilom za vijake ter na šalco naprešal.

Odgovoril sem ti, da lahko izdelam novo šalco, ali staro popravim, seveda za plačilo, ker te reklamiral nebom. Ker ti moj čas izdelave ni ustrezal, zaradi izpitnega obdobja (september 2015), sem te tudi napotil k cerarju, da lahko kupiš njegovo šalco če se ti mudi. Naprej pa ti nisem odgovoril zato, ker preprosto nisem imel več živcev se dajat s tem. Tukaj nimam več kaj dodati, saj je pomoje vsem jasno kje tiči zajec.

Se opravičujem vsem ki ste morali brati ta post in ste zapravili 5min svojega časa.

Lp Kristjan
Priponke
prlek.jpg
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

Prvo kot prvo:
- enkrat na teden sem ti poslal sms kako napredujes, vec nisem hotel tezit,
- poslal si mi neeloksirano sklopko brez moje vednosti
- za puso sma se zmenla zraven eloksiranja, nisem posebej kompliciral,
- puse mi sploh nisi napresal, si samo nabil lukje v kosaro, da je puso drzalo dodal lepilo in to je vse. Napresal nisi in tega mi nisi povedal, kot marsikatero stvar. Potem pa se zgovarjas, da se mi je mudilo in si pac naredil tako in tako. Blef!

Tvoje domneve so napacne. Scasoma je sklopka vedno bolj ropotala dokler nisem razdrl in opazil ta luft. Potegnem kosaro dol nakar se bron pusa kar ostane v semeringu. Seveda sem prvo pomislil, da se je matica odvila in ti potem tako domnevo poslal, ampak sem potem pozneje ugotovil za kaj se je pravzaprav slo. Vse to se je zgodilo v enem dnevu, ampak sem pac sele drugi dan naredil posnetek. Se sam si mi rekel, da se ne more odvit.

Smesno res, jaz sem potem samo vprasal kaj bova naredila glede kosare nakar mi nisi vec odgovorjal. Mogoce sem pred tem rekel kaj narobe kar bi tudi vsak, ki da par sto evrov ven. Sem pa vedel, da se bos oglasil, ko bo tu kdo kaj javno rekel. Ce macki stopis na rep zacvili.
Sam zase vem kaj sem dobil, in to ze par strani nazaj pisal in spraseval glede lufta ampak ni noben verjel. Se cerar pravi, da mora it salca na trdo gor na gred, seveda da se prilega, jas pa sem tvojo gor porinil z levim mezincem. Torej logika, da je bla prevelka zracnost na utoru, kar je scasoma privedlo do tega lufta kot je zdaj.
To je to.
Nima veze vse skup, to je ze mimo, kosaro bom ze resil s tabo al pa brez tebe.
Lp!
Moderatorja prosim, da scasoma zbrise to prickanje, ker ne sodi na forum.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

Vceraj sem imel priloznost in cas, da si izdelam svojo kosaro. Material utop orodno jeklo. Stalo me ni nic, za par gramov vec se tudi nebom sekiral. Zatem sem si se povrtal velki predlezni zobnik. Mopic se ni koncan, se je nekaj stvari za dodat.
Lp!
Priponke
DSC_0280.JPG
DSC_0282.JPG
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Predležnega bi lahko bolj navrtal. Jaz sem pred časom izdelal nekaj takšnega:
IMG_2473.JPG
Odgovori