Tomos Alpino R72

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

zdravo,
danes sem se malo zapeljal in se odločil, da še bom malo posnel za hec. Snemano je bilo s telefonom zato kvaliteta ni najboljša. Bolje to kot nič.
LP!
https://www.youtube.com/watch?v=nC5sNOA3OR0
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Dobr leti, pa še dobr zgleda tale alpino :)
Js bi tut svojga podobno predelal, pa imam z temi malo bolj resnimi predelavami iz preteklosti same slabe izkušnje, vedno je nekaj odtrgalo pa se uničlo, da sm večinoma samo šraufal.. zdj pa malenkost počohan original cilindr pa izpuh po merah, in ferg brez filtra (ker samo tako je super laufal) in to je to.. :) za vsakdan :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

tomosak napisal/-a:Dobr leti, pa še dobr zgleda tale alpino :)
Js bi tut svojga podobno predelal, pa imam z temi malo bolj resnimi predelavami iz preteklosti same slabe izkušnje, vedno je nekaj odtrgalo pa se uničlo, da sm večinoma samo šraufal.. zdj pa malenkost počohan original cilindr pa izpuh po merah, in ferg brez filtra (ker samo tako je super laufal) in to je to.. :) za vsakdan :D
thanks! jaz pa za vsakodnevno vožnjo uporabljam ostale stock mopede, tega mam bolj za dušo kje na progi al pa malo tako. :)
verdnikmitja
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Okt 24, 2011 10:04 pm
Kraj: oplotnica

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a verdnikmitja »

imaš kak portmap cilindra
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

verdnikmitja napisal/-a:imaš kak portmap cilindra
Trenutno ne.
verdnikmitja
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Okt 24, 2011 10:04 pm
Kraj: oplotnica

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a verdnikmitja »

prlek napisal/-a:
verdnikmitja napisal/-a:imaš kak portmap cilindra
Trenutno ne.
kakšne maš pa kote?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

Takole tole je je približno končna podoba mopeda, ki sem si zamislil. Moti me edino, da ne morem prestaviti tačk zaradi izpuha in mislim, da ni druge rešitve. Razen, če dam gor drug prilagojen izpuh. Cilj je bil, da se za prosti čas zapeljem na bližnji stezi v hajdošah ampak to stezo so ravno zatem porušli, z novo stezo v slovenja vasi pa vprašanje kako bo. Igral sem se še z finimi nastavitvami vplinjača in vžiga in mislim, da sem dosegel nek optimum. Glede na to, da ima kot izpuha "samo" dobrih 180 stopinj gre še kar in z prenosi 14-33 lepo pospešuje. Med vožnjo se zvrti nekje do 12000 rpm in v tretji komot dosežem 80 kmh. Navora še ima vedno nekaj zato me muči firbec kje čez 100 kmh bi se števec ustavil v peti brzini. Do konca prtisnit pa nimam kje. Čeprav okrog hiše sem naredil že blizu 300 km pa še mašina super laufa. Cilinder ok, sklopka ok, edino gred se čuti v višjih obratih saj se čutijo vibracije in mi je žal, da sem hitel in je nisem dal balansirat. Pride že še enkrat na vrsto.
Lp!
Priponke
DSC_0196.JPG
DSC_0229.JPG
DSC_0226.JPG
_20170915_135327.JPG
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a koroman »

do končne hitrosti ga lahko spraviš na cesti do novega dirkališča v slovenji vasi ;)
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

kakšne temperature ti dosega ?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

koroman napisal/-a:do končne hitrosti ga lahko spraviš na cesti do novega dirkališča v slovenji vasi ;)
Vem, da obstaja veliko cest ravnin ampak enostavno nimam jajc zaradi policajov. Če me dobijo mi vzamejo moped na katerega sem dal ohoho denarja plus kazen itd...
automatic_7 napisal/-a:kakšne temperature ti dosega ?
tam nekje od 120 do 130 se giblje. Tipalo pa je pod svečko in tam je najbolj vroče. Moral bi zvedeti kakšne so normalne temperature za to mesto.
Odgovori