Tomos Alpino R72

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

zankrzan napisal/-a:Predležnega bi lahko bolj navrtal. Jaz sem pred časom izdelal nekaj takšnega:
IMG_2473.JPG
Mogoče sma nekje na istem, če dobro pogledaš imaš ti 6 večjih lukenj jaz pa 8 in moje so bolj skupaj. Se pa bojim, da bi preveč oslabil material, če bi ga še navrtal.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Jaz imam še večje luknje v njem, ampak sem ga vzel ven, nekako ne zaupam v te luknje. Imel pa sem v repliki.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

DaNiLo napisal/-a:Jaz imam še večje luknje v njem, ampak sem ga vzel ven, nekako ne zaupam v te luknje. Imel pa sem v repliki.
Te lukne so največja možna traparija, a nimate drugega bolj pametnega dela?
LP
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

lojze-si napisal/-a:
DaNiLo napisal/-a:Jaz imam še večje luknje v njem, ampak sem ga vzel ven, nekako ne zaupam v te luknje. Imel pa sem v repliki.
Te lukne so največja možna traparija, a nimate drugega bolj pametnega dela?
LP
Nebi blo slabo, če bi še argumentiral zakaj.
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

jaz sem preizkušal razliko med najtanjšim+navrtanim in med najdebelejšim+brez lukenj. občutne razlike med vožnjo ni bilo. mi je pa enega navrtanega enkrat razneslo in od takrat naprej se s tem ne ukvarjam več.

LP
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

tomosjakarac napisal/-a:jaz sem preizkušal razliko med najtanjšim+navrtanim in med najdebelejšim+brez lukenj. občutne razlike med vožnjo ni bilo. mi je pa enega navrtanega enkrat razneslo in od takrat naprej se s tem ne ukvarjam več.

LP
To sem tudi jaz storil, v repliki sem ga imel nekaj časa in pa v apnu. Potem, ko mi ga je v apnu zlomilo, sem ga kar hitro vzel ven iz replike.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

tomosjakarac napisal/-a:jaz sem preizkušal razliko med najtanjšim+navrtanim in med najdebelejšim+brez lukenj. občutne razlike med vožnjo ni bilo. mi je pa enega navrtanega enkrat razneslo in od takrat naprej se s tem ne ukvarjam več.

LP
Nebi ga smel stanjšat oziroma postružit. Kakorkoli bomo videli kaj bo.
Lp!
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

prlek napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:
DaNiLo napisal/-a:Jaz imam še večje luknje v njem, ampak sem ga vzel ven, nekako ne zaupam v te luknje. Imel pa sem v repliki.
Te lukne so največja možna traparija, a nimate drugega bolj pametnega dela?
LP
Nebi blo slabo, če bi še argumentiral zakaj.
Če se prav spomnim sem že večkrat razlagal zakaj ne, me pa zanima od tistih, ki to delajo zakaj ja. Torej, če bi se ta veliki zobnik vrtel z obrati glavne gredi bi bilo mogoče smoterno navrtati venec zobnika, ker ima masa na obodu največji vrtilni vstrajnostni moment in upočasnjuje pospeševanje! Ker pa se se vrti za prestavno razmerje primara manj od glavne gredi pri takih obratih vrtilni vstrajnostni moment ne igra kake pomembne vloge, pravzaprav vsaj za prestavno razmerje manjšo vlogo kot jo imajo podobne mase na glavni gredi, recimo sklopka.
Upam, da je dovolj laično da razumete.
LP
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Zdravo!

Kako se ti kaj boostbotle obnese ali je sploh kaj učinka..?

Lp!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

apn4m napisal/-a:Zdravo!

Kako se ti kaj boostbotle obnese ali je sploh kaj učinka..?

Lp!
Nebi vedel, nisem se poglabljal v to. Je bolj ali manj za okras gor.
Odgovori