Tomos Alpino R72

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a tomos. »

prlek napisal/-a:
JCB napisal/-a:Verjetno se hecaš glede silikona? Če samo tesnilo ne tesni dobro imaš potem blok zvit... Pa tudi če bi čisto malo kurilo olja iz menjalnika bi vseno kadilo kot iz dimnika...
Nekdaj sem v okviru šolske prakse razdiral mašino od traktorja, seveda ne sam, ker komaj dva konkretna moža dvigneta blok motorja na mizo. In je blo pravilo, da se zmeraj namaže z silikonom, ker le tako je blo 100 posto. Poleg teh kitajskih tesnil ne škodi silikon, pa si misli kar hočeš. In vedi da podbatna kompresija šiba mešanico tudi v menjalnik, nazaj pa vleče olje. Ob previsoki koncentraciji olja pa ne pride do vžiga, kar se je mogoče poznalo to pri visokih obratih. Da pa bi blok zvil pa nevem kako bi to dosegel, verjetno se hecaš. V glavnem upam, da je zdaj vse zadihtano kot treba in bom v kratkem videl rezultat.

Pri poltrinitu dobiš tesbilno maso, nekaj podobnega kot silikon. Zdriži do 260 stopinj. Zem zadnjič sestavljal enega garellija in je imel res zvit blok. Sem namazal s tem in tesni
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

Sem uporabil silikon od loctite, ki zdrži tam nekje 200 stopinj, kar je prek zadosti. Zdaj je skup tako kot treba. Vozim se bolj malo oziroma nič, ker nimam časa pa tudi na cesto si kar tako ne upam, da bi malo pomeril kje se ustavi števec. Živim kakšen kilometer od meje zato se policaji redno vozijo in helikopterji spreletavajo :)
V kratkem mi bo @cerar še spedenal glavo cilindra, da bo kot treba najbolje. Potem pa magari na progo v hajdoše sprobat ;)
Uporabniški avatar
JCB
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Maj 24, 2015 3:52 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a JCB »

Pred nekaj dnevi grem z frčkom v Merkur po razno šaro, ki jo rabim za v delavnico. Spustim se po hribu navzdol 150-200m motor je delau pod štand gasom. Potem sem se ustvu, da popijem sok, ki sem ga imel s seboj, pritisnem na kurbl, kurbl trd. Posumil sem okvaro menajlnika amapk sem ze zmotil.. Doma sem sneu cilinder bat z malo razpadlim obrockom drugo je pa vse bilo rdeče od OLJA iz MENJALNIKA... Danes podrem masino semering u piko... Sedaj je mozno, da je dihtnga hin ali zvit blok(nisem preverjal) bi se lahko vmestilo 2 dihtnge notri namesto silikona? Ps: Kaj bi lahko bilo krivo za puscanje olja pri zadnjem zobniku(semering je nov!)??
Lp! Se opravicujem za nekaj off-a
Only 100 octane gasoline..
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

JCB napisal/-a:Pred nekaj dnevi grem z frčkom v Merkur po razno šaro, ki jo rabim za v delavnico. Spustim se po hribu navzdol 150-200m motor je delau pod štand gasom. Potem sem se ustvu, da popijem sok, ki sem ga imel s seboj, pritisnem na kurbl, kurbl trd. Posumil sem okvaro menajlnika amapk sem ze zmotil.. Doma sem sneu cilinder bat z malo razpadlim obrockom drugo je pa vse bilo rdeče od OLJA iz MENJALNIKA... Danes podrem masino semering u piko... Sedaj je mozno, da je dihtnga hin ali zvit blok(nisem preverjal) bi se lahko vmestilo 2 dihtnge notri namesto silikona? Ps: Kaj bi lahko bilo krivo za puscanje olja pri zadnjem zobniku(semering je nov!)??
Lp! Se opravicujem za nekaj off-a
Pa je to dobro, da teraš motor dol v hrib z zaprtim gasom? Nekdaj so zelo stare avtomobile na dvotaktni motor morali spuščat dol v hrib z gasom in zavoro zraven :) sicer je zaribalo, če si teral mašino v obrate, gas pa si mel zaprt in ni dobivalo zadosti mešance ter je ribalo. Mislim, da to z mopedi ni nič kaj drugače.
Tam namaži silikon na oba bloka in tesnilo gor stisni. Imej silikon odporen na bencin in olje ter temperaturno obstojen.
Lp!
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a tomos. »

prlek napisal/-a:
JCB napisal/-a:Pred nekaj dnevi grem z frčkom v Merkur po razno šaro, ki jo rabim za v delavnico. Spustim se po hribu navzdol 150-200m motor je delau pod štand gasom. Potem sem se ustvu, da popijem sok, ki sem ga imel s seboj, pritisnem na kurbl, kurbl trd. Posumil sem okvaro menajlnika amapk sem ze zmotil.. Doma sem sneu cilinder bat z malo razpadlim obrockom drugo je pa vse bilo rdeče od OLJA iz MENJALNIKA... Danes podrem masino semering u piko... Sedaj je mozno, da je dihtnga hin ali zvit blok(nisem preverjal) bi se lahko vmestilo 2 dihtnge notri namesto silikona? Ps: Kaj bi lahko bilo krivo za puscanje olja pri zadnjem zobniku(semering je nov!)??
Lp! Se opravicujem za nekaj off-a
Pa je to dobro, da teraš motor dol v hrib z zaprtim gasom? Nekdaj so zelo stare avtomobile na dvotaktni motor morali spuščat dol v hrib z gasom in zavoro zraven :) sicer je zaribalo, če si teral mašino v obrate, gas pa si mel zaprt in ni dobivalo zadosti mešance ter je ribalo. Mislim, da to z mopedi ni nič kaj drugače.
Tam namaži silikon na oba bloka in tesnilo gor stisni. Imej silikon odporen na bencin in olje ter temperaturno obstojen.
Lp!
Jaz ko grem po hribu navzdol vsake toliko časa stisnem sklopko in navijem obrate.
Uporabniški avatar
Apn6s predelan
zariban cilinder
Prispevkov: 113
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:22 pm

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a Apn6s predelan »

to je balanca low chrome iz frčo moto ?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

Apn6s predelan napisal/-a:to je balanca low chrome iz frčo moto ?
Nevem, tole sem naročil iz puchshopa. Zna pa biti ista le, da ima tale frčomot duple cene.
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

prlek napisal/-a:
Apn6s predelan napisal/-a:to je balanca low chrome iz frčo moto ?
Nevem, tole sem naročil iz puchshopa. Zna pa biti ista le, da ima tale frčomot duple cene.
kok te pride poštnina iz puchshopa?
T O M O S
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

tomos_fan napisal/-a:
prlek napisal/-a:
Apn6s predelan napisal/-a:to je balanca low chrome iz frčo moto ?
Nevem, tole sem naročil iz puchshopa. Zna pa biti ista le, da ima tale frčomot duple cene.
kok te pride poštnina iz puchshopa?
Nevem nekje 30-40€, nad 200€ pa je poštnina zastonj. Tako, da se ti definitivno splača več stvari vzet, ki bi jih sicer pri nas duplo plačal in lepo profitiraš ;)
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Alpino R72

Odgovor Napisal/-a prlek »

Nekaj novega danes. Verjetno nisem edini, ki ima za sabo že nekaj počenih plastičnih pokrovov od rezervoarja. Zato sem si dal delat aluminjastega in me bo držal večno.
DSC_0092.JPG
Gor sem dal tudi prozorno šalčko na vplinjač, da lažje vidim kakšno je stanje.
DSC_0090.JPG
Kmalu pride še glava od @cerarja
Odgovori