APN/E90 by Kumr

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: APN/E90 by Kumr

Odgovor Napisal/-a kumr »

Sumim sam sornik..ker ko so zihrnge not se pomika levo desni cca 1.5mm..in je tolk zrinlo zinhrngo vn da je tole nardilo..kanal nima ostrega roba..ker kanal kjer pride zihrenga je raztegnjen na stran..pomoje je to to..zakaj je pa sornik tolko plesau na stran pa nevem..mogoce zaradi puse v ojnici..ker ko sm mel lezaj se to ni dogajalo
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN/E90 by Kumr

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

kumr napisal/-a:Sumim sam sornik..ker ko so zihrnge not se pomika levo desni cca 1.5mm..in je tolk zrinlo zinhrngo vn da je tole nardilo..kanal nima ostrega roba..ker kanal kjer pride zihrenga je raztegnjen na stran..pomoje je to to..zakaj je pa sornik tolko plesau na stran pa nevem..mogoce zaradi puse v ojnici..ker ko sm mel lezaj se to ni dogajalo
Če ti je zihrngo ven vrglo pol imaš cilinder tudi poškodovan, koliko se spomnim ima sornik malenkost zračnosti levo-desno al se motim ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: APN/E90 by Kumr

Odgovor Napisal/-a kumr »

Ni je vrglo ven..je bla se not ma je biu utor za zihrngo potegnjen na vn..zato mi je naredlo tisti rob..ja to vem da ima malenkost zracnosti..ma pri meni je imeu dober milimeter..zakaj pa nevem..dobro da sem use skp podrl da ni zagrablo..
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: APN/E90 by Kumr

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Po vsej verjetnosti imaš krivo ojnico ali pa vrtina cilindra ni pravokotna na os glavne gredi.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: APN/E90 by Kumr

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

kumr napisal/-a:Bom pogledu cez cajt kako kaze znjo..to se pa strinjam..tolerance u kurcu..jedva sm dubu gred not..ampak mi ni kaplno da bi ubrau postopek da lezaj segrejes in pade gor za hec..jbg..kar je je
Če gre ležaj trdo na gred, potem rado zjebe ležišče v bloku. Torej priporočam, da obrusite gred na vmesni prileg, da gre ležaj z roko na gred.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: APN/E90 by Kumr

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

kumr napisal/-a:Sumim sam sornik..ker ko so zihrnge not se pomika levo desni cca 1.5mm..in je tolk zrinlo zinhrngo vn da je tole nardilo..kanal nima ostrega roba..ker kanal kjer pride zihrenga je raztegnjen na stran..pomoje je to to..zakaj je pa sornik tolko plesau na stran pa nevem..mogoce zaradi puse v ojnici..ker ko sm mel lezaj se to ni dogajalo
Puša v ojnici sigurno ni dobro, še posebej za predelane mašine. Velik vpliv na delovanje ima tudi slabo uravnotežena glavna gred.
Lp
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: APN/E90 by Kumr

Odgovor Napisal/-a kumr »

Hvala lepa za pojasnilo..najbols da jo ruknem vn..kupim roostavo in dam use skp zrihtat..k ne mislm spet cakat da bo sornik kam odletu
Uporabniški avatar
tomos<3
vplinjač
Prispevkov: 429
Pridružen: Če Dec 03, 2009 5:58 pm

Re: APN/E90 by Kumr

Odgovor Napisal/-a tomos<3 »

Če boš menjal ojnico z roostovo, zamenjaj še polovičke če imaš slučajno srbske za "original" tomosove.
Slika
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: APN/E90 by Kumr

Odgovor Napisal/-a kumr »

Ja srbske so ja..ta gred ni vredna 20e ne pa 80..z napak se ucimo
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN/E90 by Kumr

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

tomos<3 napisal/-a:Če boš menjal ojnico z roostovo, zamenjaj še polovičke če imaš slučajno srbske za "original" tomosove.
To mora obvezno naredit.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori