APN 6 letnik 82

Predstavite nam svoj moped
racka11
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Avg 18, 2014 7:44 am

APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a racka11 »

Pozdrav!

Kupil sem APN 6 in ga razstavil na prafaktorje, speskal, pobarval in menjal skoraj vse - bat, vse ležaje, izpuh, tesnila, kolesa, verigo, gumice, elektriko, ročke ...., skratka, moj moped je sedaj skoraj kot davnega leta 82 iz trgovine.
Seveda brez problemov ni šlo, ampak na koncu se je vse izšlo.
Največji problem mi sedaj predstavlja registracija, ker ni papirjev. Ker je v načrtu z njim oditi na morje (iz MB), se brez tablice res ne upam podati tako daleč, saj se še po ulici s strahom zapeljem.
Drug problem oziroma vprašanje pa imam, ali se da kako zmanjšati hrup v originalnem izpuhu?

Ko sem imel v osemdesetih kot rosni mladenič APN 6 z Lipnikom, je veljalo, bolj je glasno, bolj je "fajn". Sedaj pa mi je še original preglasen. Kakšen nasvet?
nejcb
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Apr 25, 2018 3:52 pm

Re: APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a nejcb »

Original izpuhi (stari tip) pridejo brez blokade ce se nemotim se pa da kupiti po izgledu nou enak izuh Laser ki stane cca 30eur.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

nejcb napisal/-a: Ne Maj 13, 2018 7:55 pm Original izpuhi (stari tip) pridejo brez blokade ce se nemotim se pa da kupiti po izgledu nou enak izuh Laser ki stane cca 30eur.
in laser je kaj tišji od originala?
mislim da je celo lipnik, dokler je še nova volna tišji od original apn6 avspuha
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a franc »

Laser je "prazen" in ni tišji. Original, če ima cel dušilec, je verjetno najtišji kar se da dobiti.
lp
racka11
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Avg 18, 2014 7:44 am

Re: APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a racka11 »

A imajo ti "ponaredki" originala podaljšano cev v cevi? Mislim na tisti del, ki pride iz cilindra in je privarjen v razširjen del nekje pred pritrdilno ploščico? Tako so imeli originalni, ki so bili dvodelni, da se je kroman del izpuha nadaljeval še nekje 20-30cm v notranjost. Ta del smo potem skrajšali, da je moped lažje zadihal.

Pri meni se namreč dogaja, da ko stojim ob prostem teku cca. 3min, npr. pri semaforju, potem kakšnih 300-400m moped ne gre nikamor, dokler se ne izpiha. Sem študiral, da bi odrezal tisto cev v notranjosti, na katero je privarjena palčka za pritrditev zadnjega pokrova/dušilca, ampak preden režem, me zanima, če se sploh ta cev nadaljuje, tako kot pri originalu.

Moj "ponaredek" ima odprtino 22mm pri cilindru, medtem ko ima današnji original Tomosov (žal tudi enodelen) samo 19mm. Sem ga preizkusil in je moped šel res samo 40-45km/h. Sem ga nesel kar nazaj v trgovino. Sreča, da niso nič komplicirali.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kaj imaš trenutno gor ponaredek originala?
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

racka11 napisal/-a: Po Maj 14, 2018 6:50 pm A imajo ti "ponaredki" originala podaljšano cev v cevi? Mislim na tisti del, ki pride iz cilindra in je privarjen v razširjen del nekje pred pritrdilno ploščico? Tako so imeli originalni, ki so bili dvodelni, da se je kroman del izpuha nadaljeval še nekje 20-30cm v notranjost. Ta del smo potem skrajšali, da je moped lažje zadihal.

Pri meni se namreč dogaja, da ko stojim ob prostem teku cca. 3min, npr. pri semaforju, potem kakšnih 300-400m moped ne gre nikamor, dokler se ne izpiha. Sem študiral, da bi odrezal tisto cev v notranjosti, na katero je privarjena palčka za pritrditev zadnjega pokrova/dušilca, ampak preden režem, me zanima, če se sploh ta cev nadaljuje, tako kot pri originalu.

Moj "ponaredek" ima odprtino 22mm pri cilindru, medtem ko ima današnji original Tomosov (žal tudi enodelen) samo 19mm. Sem ga preizkusil in je moped šel res samo 40-45km/h. Sem ga nesel kar nazaj v trgovino. Sreča, da niso nič komplicirali.
saj ponaredki so iz enega dela narejeni in verjetno nima notri pol dalše cevi
tomos 4 life
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Ta auspuh ima v zadnjem delu nekakšen dušilec iz naluknjane pločevine. Povečaj luknje in ti bo veliko bolje delal. Mislim pa, da imaš preveliko dizo, če ti ne gre takopj na obrate.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a Berty »

Ti laserji in MTB enodelne kopije oz. "ponaredki" nimajo v notranjosti podaljška krivine v enakem premeru kot so imeli originalni dvodelni, ampak imajo samo to pločevino ki je vidna zunaj. Na zadnjem koncu imajo privarjeno ploščico z dvema luknjama in navojno palico za pritrditev pokrova auspuha. :D
Že če zamenjaš original auspuh s tem, ali pa tistemu odrežeš tisto notranjo cevko na ene 5cm, se vidi razliko. Jaz sem tisto ploščico v kapi potem še ven izbil in vstavil konus pa je še malo bolje 8-) :lol:
APN4M 83'
nejcb
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Apr 25, 2018 3:52 pm

Re: APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a nejcb »

Jaz imam problem pri tem, da ko se vozimm z dokonca gasom mi zacne trokerat masina in neven zakaj problem je vrjetno v dizi ampk je nastauliva tok da nevem kaje lahko narobe.(tomos apn 6s)
Odgovori